Na czym polega laserowe zamykanie naczynek laserem neodymowo- yagowym?

Zabieg laserowego zamykania naczynek polega na naświetleniu rozszerzonego naczynka promieniem lasera, który błyskawicznie podgrzewa krew znajdującą się w naczynku. Proces ten powoduje obkurczenie i w konsekwencji trwałe zamknięcie naczynka. Zabieg nie jest bolesny jednak w przypadku większych naczyń może wystąpić pewien dyskomfort związany z pieczeniem.

Wskazania do zabiegu

Pacjenci decydują się na zabieg głównie ze względów kosmetycznych ale również rozszerzone naczynka stanowią dla nich problem natury medycznej. W niektórych przypadkach wywołują one ból oraz uczucie dyskomfortu spowodowane „ściąganiem“ skóry czy też pieczeniem.

                                                                                                                     Przeciwwskazania:

  • świeża opalenizna,
  • przerwanie ciągłości skóry,
  • zaburzenia krzepnięcia,
  • stosowanie leków, które mogą obniżyć krzepliwość krwi,
  • ciąża oraz okres karmienia piersią,
  • cukrzyca, epilepsja oraz czynna choroba nowotworowa.

Zalecenia i profilaktyka pozabiegowa

Po wykonaniu zabiegu przez conajmniej 4 tygodnie należy unikać opalania się (zarówno na słońcu, jak i w solarium). Bardzo ważna jest ochrona leczonego obszaru przed uszkodzeniem.  Pacjent powinien również unikać sytuacji, które mogą powodować rozszerzenia naczyń krwionośnych np: nadmierny wysiłek fizyczny, korzystanie z sauny, branie gorących kąpieli. Zalecana również jest odpowiednia pielęgnacja domowa- stosowanie delikatnych preparatów myjących oraz nawilżanie skóry minimum 2-3 razy dziennie. Jeśli istnieje taka możliwość, warto wstrzymać się od nakładania makijażu przez ok. 3 dni po wykonaniu zabiegu.

Ile zabiegów należy wykonać, aby naczynka zostały całkowicie usunięte?

 Na liczbę zabiegów wpływają wielkość i głębokość naczyń, te najpłytsze mogą zniknąć już za pierwszym razem. Obszerne „pajączki”, znajdujące się na nogach, albo policzkach mogą być usunięte dopiero po 2/5 naświetleniu. Należy pamiętać o przerwach między zabiegami (4-8 tygodni).

 

Kiedy należy poddać się zabiegowi?

Głównym zaleceniem po zabiegu jest bezwzględna ochrona leczonego obszaru przed słońcem, dlatego też na zabieg najlepiej zdecydować się w okresie jesienno- zimowym.

Polecamy

Klinika Murano swoim Pacjentom oferuje aż trzy metody zamykania naczynek.
Najlepszym jak do tej pory laserem usuwającym duże naczynia głównie na nogach jest laser neodymowo: yagowy o długości fali 1064 nm. Do terapii rumienia wykorzystywany jest laser Dye- VL- cechuje się no krótszą długoścą fali a co za tym idzie płytszą penetracją. Najnowszym urządzeniem wykoszystującym proces termokoagulacji jest Veinwave. Urządzenie to doskonale sprawdza się przy zamykaniu bardzo drobnych naczyń w obszarze twarzy, nóg, ramion czy też innych części ciała.

Części ciała całe nogi
Przedział cenowy 225-1125
Wskazania rozszerzone naczynia krwionośne
Czas trwania 15-60 minut
SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ
ul. Pokorna 2 lok. U8
00-199 Warszawa
+48 609 450 655
+48 22 252 82 82
recepcja@klinikamurano.com.pl
biuro@klinikamurano.com.pl
Godziny otwarcia
Pon. - Pt. 9:00 - 20:00
Kliknij aby zobaczyć nasz profil