Usuwanie tatuaży - zabieg

Laserowe usuwanie tatuaży jest to jedna z nowocześniejszych metod, która zastąpiła wcześniej stosowane sposoby takie jak wycinanie chirurgiczne. Metoda ta polega na poddawaniu danego obszaru impulsom świetlnym, które powodują rozbicie barwnika. Laser pozwala na usunięcie tatuaży zarówno profesjonalnych jak i tych wykonanych amatorsko. Możemy nim również usunąć tatuaż kosmetyczny - makijaż permanentny.

Przeciwwskazania:

  • ciąża,
  • cukrzyca,
  • ciemny fototyp skóry,
  • opalenizna,
  • zmiany bakteryjne i wirusowe skóry,
  • skłonność do bliznowacenia,
  • terapia doustna pochodnymi wit. A (do 3miesięcy od zakończenia terapii),
  • rozrusznik serca.

Jak należy przygotować się do zabiegu?

Skóra nie może być opalona, dlatego też na miesiąc przed planowanym zabiegiem należy unikać słońca i opalania się w solarium.

Przebieg zabiegu:

Światło lasera pochłaniane jest przez pigment tatuażu, dzięki czemu dochodzi do jego zniaszczenia. Barwnik zostaje rozbity na mniejsze cząstki, z których część jest wchłaniana i usuwana Usuwanie tatuażyprzez układ immunologiczny naszej skóry, a część zostaje usuwana przez formowanie się strupków. Dzięki temu zabieg jest precyzyjny i nie wywołuje obrażeń skóry. W trakcie zabiegu pacjent może odczuwać lekkie pieczenie skóry. Jednak aby zniwelować ból stosuje się system chłodzenia skóry.
Po zabiegu na obszar, na którym przeprowadzany był zabieg nakładana jest maść z antybiotykiem oraz zakładany opatrunek.

Zalecenia i profilaktyka pozabiegowa

Po zabiegu powstaje delikatne zbielenie obszaru poddanego naświetlaniu. Należy to miejsce intensywnie natłuszczać, nawilżać, a także chronić przed promieniowaniem UV stosując kremy z filtrem.
Tworzy się również strupek, którego bezwględnie nie wolno zdrapywać. Grozić to może powstaniem bliznowców bądź infekcją.
Zabronione jest również opalanie się, korzystanie z solarium czy sauny, stosowanie samoopalaczy

Jakie mogą być efekty uboczne stosowanej terapii?

Może zdarzyć się, iż po zabiegu na danym obszarze pojawiają się przebarwienia lub odbarwienia, jednak dalsze usuwanie powoduje ich blaknięcie. Może pojawić się również zmiana tekstury skóry. Efekt ten jednak zanika w ciągu kilku dni po zabiegu.
W bardzo rzadkich przypadkach może dojść do infekcji bakteryjnej, reakcji alergicznej czy powstawania blizn, bliznowców. Dlatego też tak ważne jest ścisłe stosowanie się do zaleceń lekarza.

Jak długo utrzymuje się efekt?

Należy liczyć się z sytuacją, iż całkowite usunięcie barwnika może nie być możliwe. Zmniejszy się jedynie jego intensywność, kontury staną się rozmyte bądź tatuaż zmieni kolor.

Jak często można wykonywać zabieg?

Zabieg ten można wykonać w odstępach średnio 4-6 tygodni. Częstotliwość jak i liczba zabiegów jest jednak zależna od rodzaju tatuażu, jego koloru, wielkości, intensywności oraz głębokości barwnika, a także reakcji skóry na leczenie.
Czas terapii może się znacznie wydłużyć w przypadku dużego tatuażu, jak również tatuażu wykonanego w sposób amatorski.

Polecamy

W Klinice Murano usuwanie tatuaży wykonuje się za pomocą lasera rubinowego Q- Switched 694. Jest to laser idealny do usuwania zarówno czarnych jak i kolorowych tatuaży zapewniający jednocześnie możliwie największe bezpieczeństwo pracy.

Niniejsza strona oraz treści na niej umieszczone są własnością Kliniki Murano. Zabronione jest kopiowanie i wykorzystywanie całości lub części danych na niej zawartych, w szczególności artykułów i zdjęć pod rygorem odpowiedzialności karnej lub cywilnej.

Części ciała całe ciało
Przedział cenowy 300-1000 zł
Wskazania tatuaże kolorowe i czarne, makijaż permanentny
Czas trwania 15-60 min
SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ
ul. Pokorna 2 lok. U8
00-199 Warszawa
+48 609 450 655
+48 22 252 82 82
recepcja@klinikamurano.com.pl
biuro@klinikamurano.com.pl
Godziny otwarcia
Pon. - Pt. 9:00 - 20:00
Kliknij aby zobaczyć nasz profil