Plamy soczewicowate

Plamy soczewicowate – co to takiego? Plamy soczewicowate są zmianami skórnymi wrodzonymi lub nabytymi, najczęściej o charakterze brązowego, dobrze odgraniczonego ogniska. Plamy soczewicowate zwykle przybierają barwę od jasnobrązowej do brunatnej. Mogą pojawiać się już w momencie urodzenia czy też w wieku dorosłym.  

Czytaj więcej

Plan dietetyczny ? czyli jak skutecznie schunąć?

Dobry i skuteczny plan dietetyczny na schudnięcie to pierwszy krok do sukcesu trwałej utraty zbędnych kilogramów. Wiele dylematów z którymi zmierzamy się pdoejmując decyzję rozpoczęcia planu dietetyczneg redukcji masy ciała z pewnością wymaga współpracy z doświadczonym dietetykiem.

Czytaj więcej

Kępki żółte

Kępki żółte to zmiany skórne występujące zwykle w okolicach kącików wewnętrznych oczu. Wyglądem przypominają grudki zbite z tłuszczu lub cholesterolu gromadząc się pod powierzchnią skóry. Kępki żółte posiadają różnorodny kształ i wielkość. Zmiany te najczęściej zlokalizowane są na górnych powiekach i często są symetryczne. 

Czytaj więcej

Łuszczycowe zapalenie stawów (ŁZS)

Łuszczycowe zapalenie stawów (ŁZS) - informacje

Łuszczycowe zapalenie stawów to przewlekła, autoimmunologiczna choroba występująca w łuszczycy, prowadząca do zapalenia stawów. Zapalenie to obejmuje przyczepy ścięgniste oraz stawy kręgosłupa, krzyżowe, międzypaliczkowe, a także powierzchnię skóry i paznokci. W pojedynczych przypadkach łuszczycowe zapalenie stawów zajmuje też oczy i serce, co może prowadzić do rozwoju miażdżycy i konsekwencji jej przebiegu.  Zwykle choroba przebiega łagodnie, jednak gdy przeobrazi się w postać ciężką, dochodzi do zniszczenia stawów czy niepełnosprawności ruchowej. Łuszczycowe zapalenie stawów dotyczy około 40 procent chorych na łuszczycę skóry.

Czytaj więcej

Rozstępy

Rozstępy to rodzaj blizn pojawiających się na powierzchni skóry. Przybierają one postać równoległych, wrzecionowatych pasm, na początku są koloru czerwonego a wraz z upływem czasu jaśnieją i stają się białe.

Czytaj więcej

Rozstępy na piersiach

Rozstępy na piersiach są to wrzecionowate pręgi, pojawiające się na skórze piersi prostopadle do kierunku jej rozciągania. Wiąże się to z zerwaniem sieci włókien kolagenowych i elastynowych, które tworzą strukturę skóry. Pierwsze stadium tworzenia się rozstępów na piersiach, to tak zwana faza zapalna, charakteryzująca się powstawaniem różowych lub czerwonych pasm, które z czasem, dochodząc do fazy zanikowej, ulegając rozjaśnieniu i zmniejszeniu. Regularna obserwacja ciała pozwala na szybkie rozpoczęcie leczenia i pozbycie się rozstępów a piersiach. Świeże, jeszcze czerwone rozstępy dużo łatwiej usunąć, niż te, które powstały dużo wcześniej.

Czytaj więcej

Rozszerzone pory

Rozszerzone pory są to inaczej rozszerzone ujścia gruczołów łojowych, które na skórze obserwowane są jako wgłębienia, w efekcie powodując nierównomierną strukturę. Gruczoły łojowe znajdujące się w mieszkach włosowych odpowiadaja za produkcję sebum, które jest niezwykle istotne w ochronie warstw skóry przed działaniem czynników zewnętrznych. Zazwyczaj cera z rozszerzonymi porami produkuje więcej sebum, co w konsekwencji sprzyja błyszczeniu się skóry, pogrubieniu warstwy naskórkowej, a także powstawaniu zaskórników i wągrów.

Czytaj więcej

Zapalenie mieszków włosowych

Zapalenie mieszków włosowych jest dość często występującą dermatozą dotyczącą głównie mężczyzn.

Czytaj więcej

Prosaki

Jak wyglądają prosaki?

Czytaj więcej

Plamki Fordyce'a

Czym są plamki Fordyce‘a?

Czytaj więcej

Obrzęk limfatyczny

Obrzęk limfatyczny – to zaburzenia czynności układu limfatycznego, polegające na odprowadzaniu z tkanek niewystarczającej ilości płynu limfatycznego, w porównaniu z ilością, która została tam odprowadzona. Wyróżnia się obrzęk limfatyczny pierwotny oraz wtórny.

Czytaj więcej

Łuszczyca paznokci

Łuszczyca to choroba zapalna skóry o charakterze przewlekłym, przebiegająca z przeplatającymi się okresami remisji i zaostrzeń. Występuje u około 1-3% społeczeństwa a w Polsce zmaga się z nią niemalże milion osób.

Czytaj więcej

Lipoliza

Powszechnie wiadomo, że w dążeniu do idealnej sylwetki najważniejsze są dieta i aktywność fizyczna. Istnieją jednak newralgiczne punkty na ciele takie jak np. podbródek, okolica nadkolanowa, bryczesy czy brzuch z których pomimo zdrowego sposobu odżywiania i wysiłku włożonego w ćwiczenia tkanka tłuszczowa nie znika tak szybko jak by się tego oczekiwało. Z pomocą w rozwiązaniu tego problemu przychodzi medycyna estetyczna a zwłaszcza zabieg lipolizy.

Czytaj więcej

Naczyniak

Naczyniak jest to niezłośliwy nowotwór, który wywodzi się z bardzo drobnych naczyń krwionośnych zwanych ‘‘włośniczkami“. To w nich dochodzi do nadmiernego rozrostu komórek śródbłonka, czyli komórek wyściełających ścianę naczynia oraz mastocytów. Pomimo, że w większości przypadków nie stanowią one problemu zdrowotnego, często mogą zaburzać estetykę wyglądu. Naczyniaki zazwyczaj pojawiają się u niemowląt i samoistnie znikaja około 12 roku życia, choć mogą występować również w wieku dorosłym.

Czytaj więcej

Grzybica skóry

Grzybica skóry to jedna z najczęściej spotykanych chorób dermatologicznych. Wywołać ją mogą trzy grupy patogenów: dermatofity, grzyby drożdżopodobne oraz grzyby pleśniowe. 

Czytaj więcej
SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ

Grudki perliste

Jeżeli dotknął Cię problem grudek perlistych z pewnością pomożemy. Nasi specjaliści posiadają wieloletnie doświadczenie w leczeniu tej przypadłości. Więcej informacji uzyskasz telefonicznie. Zapraszamy do naszej Kliniki

Usuwanie tatuażu

W naszej Klinice dermatologicznej usuniesz swój tatuaż niezależnie od jego koloru. Pracujemy laserem Discovery Pico, który radzi sobie z wielobartwnymi tatuażami - Zapisz się na konsultację już dzisiaj

Zamykanie naczynek

Naszej klinice dermatologicznej specjalizujemy się w zabiegach zamykania naczynek krwionośnych. Zabieg ten z uwagi na konieczność ochrony przed słońcem polecamy wykonywać w okresie jesienno-zimowym

Epilacja

Epilacja laserowa to zabieg, dzięki któremu pozbędziesz się niechcianego owłosienia już niemal na zawsze. Okresowe zabiegi utrwalające, które polecamy powtarzać średnio raz na 2 lata wystarczą, aby podtrzymać efekt zabiegu. Poczuj komfort gładkiej skóry.

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

Blizny powstałe w wyniku trądziku to defekt kosmetyczny powodujący dyskomfort u osób borykających się z tym problemem. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę i dlatego wyposażyliśmy naszą klinikę w nowoczesny laser Discovery Pico, dzięki któremu skutecznie usuwamy znamiona powstałe w wyniku trądziku.

Redukcja cellulitu

Wykonujemy skuteczne zabiegi redukujące cellulit wykorzystując aparat Cellactor. Zapraszamy na konsultację z doświadczonym specjalistą Kliniki Murano.

Wideodermatoskopia

W naszej klinice do oceny znamion skórnych wykorzystujemy wideodermatoskop Foto Finder. Dowiedz się więcej o zabiegu.

Linerase - terapia kolagenowa

Terapia AteloKOLAGENEM Linerase to zabieg z zakresu medycyny przeciwstarzeniowej i dedykowany jest pacjentom, którzy zaobserwowali, że ich skóra stała się mniej elastyczna, a zmarszczki jeszcze bardziej widoczne.

Mezoterapia

Mezoterapia jest zabiegiem stosowanym w celu poprawy kondycji i wyglądu skóry twarzy oraz ciała. Pomaga również w zapobieganiu nadmiernej utraty włosów czy w leczeniu łysienia plackowatego.

Karboksyterapia

To jeden z tych zabiegów, które zmieniły oblicze medycyny estetycznej. Terapia polega na wprowadzeniu pod skórę dwutlenku węgla. Dowiedz się więcej.

Kwas hialuronowy

Wykorzystywany najczęściej do powiększania ust i wypełniania zmarszczek. Kwas wstrzykujemy przy użyciu cienkiej igły w miejscu, które wymaga kosmetyki.

ul. Pokorna 2 lok. U8
00-199 Warszawa
+48 609 450 655
+48 22 252 82 82
recepcja@klinikamurano.com.pl
biuro@klinikamurano.com.pl
Godziny otwarcia
Pon. - Pt. 9:00 - 20:00
Kliknij aby zobaczyć nasz profil
Kliknij aby zobaczyć nasz profil