Drugi podbródek: jak go zlikwidować?

Drugi podbródek to wstydliwy problem i częsty kompleks wielu osób, wbrew stereotypom nie tylko otyłych. Może powstać z wielu powodów, między innymi przez dojrzały wiek, utrzymywanie nieprawidłowej postawy lub szybką utratę wagi. Istnieją różne ćwiczenia na drugi podbródek oraz profesjonalne zabiegi, pozwalające szybko pożegnać się z tym problemem. 

Czytaj więcej

Jak pozbyć się cellulitu? Skuteczne metody na cellulit wodny

Cieszący się złą sławą cellulit to nic innego, jak nagromadzona pod skórą w dużej ilości woda lub tkanka tłuszczowa. Ze względu na rodzaj podłoża z jakiego powstaje, wyróżniamy właśnie cellulit wodny i tłuszczowy. Jego wystąpienie objawia się pofałdowaniem, tudzież zgrubieniem powierzchni skóry. Powodem jego powstawania mogą być zaburzenia hormonalne, okres dojrzewania, ciąża, a także menopauza. Celluit wystąpić może również przy znaczącej i szybkiej utracie wagi. Zdarza się czasem, że pojawia się u osób aktywnych fizycznie, natomiast uwarunkowanych genetycznie.

Czytaj więcej

Opadająca powieka. Co robić, kiedy sam makijaż nie wystarcza?

Z problemem opadających powiek mierzy się wiele osób, które przez to schorzenie wyglądają na przygnębione lub zmęczone, często też mają ograniczone pole widzenia. Na szczęście jest kilka sposobów na to, by radzić sobie z opadającą powieką. Kobiety mogą ukrywać ją poprzez sprytny makijaż, jednak niestety nie niweluje to kłopotów z prawidłowym widzeniem. Czasami więc najlepszym rozwiązaniem jest profesjonalny zabieg, który pozwala pożegnać opadające powieki na zawsze.

Czytaj więcej

Plamy soczewicowate

Plamy soczewicowate – co to takiego? Plamy soczewicowate są zmianami skórnymi wrodzonymi lub nabytymi, najczęściej o charakterze brązowego, dobrze odgraniczonego ogniska. Plamy soczewicowate zwykle przybierają barwę od jasnobrązowej do brunatnej. Mogą pojawiać się już w momencie urodzenia czy też w wieku dorosłym.  

Czytaj więcej

Plan dietetyczny ? czyli jak skutecznie schunąć?

Dobry i skuteczny plan dietetyczny na schudnięcie to pierwszy krok do sukcesu trwałej utraty zbędnych kilogramów. Wiele dylematów z którymi zmierzamy się pdoejmując decyzję rozpoczęcia planu dietetyczneg redukcji masy ciała z pewnością wymaga współpracy z doświadczonym dietetykiem.

Czytaj więcej

Kępki żółte

Kępki żółte to zmiany skórne występujące zwykle w okolicach kącików wewnętrznych oczu. Wyglądem przypominają grudki zbite z tłuszczu lub cholesterolu gromadząc się pod powierzchnią skóry. Kępki żółte posiadają różnorodny kształ i wielkość. Zmiany te najczęściej zlokalizowane są na górnych powiekach i często są symetryczne. 

Czytaj więcej

Łuszczycowe zapalenie stawów (ŁZS)

Łuszczycowe zapalenie stawów (ŁZS) - informacje

Łuszczycowe zapalenie stawów to przewlekła, autoimmunologiczna choroba występująca w łuszczycy, prowadząca do zapalenia stawów. Zapalenie to obejmuje przyczepy ścięgniste oraz stawy kręgosłupa, krzyżowe, międzypaliczkowe, a także powierzchnię skóry i paznokci. W pojedynczych przypadkach łuszczycowe zapalenie stawów zajmuje też oczy i serce, co może prowadzić do rozwoju miażdżycy i konsekwencji jej przebiegu.  Zwykle choroba przebiega łagodnie, jednak gdy przeobrazi się w postać ciężką, dochodzi do zniszczenia stawów czy niepełnosprawności ruchowej. Łuszczycowe zapalenie stawów dotyczy około 40 procent chorych na łuszczycę skóry.

Czytaj więcej

Rozstępy

Rozstępy to rodzaj blizn pojawiających się na powierzchni skóry. Przybierają one postać równoległych, wrzecionowatych pasm, na początku są koloru czerwonego a wraz z upływem czasu jaśnieją i stają się białe.

Czytaj więcej

Rozstępy na piersiach

Rozstępy na piersiach są to wrzecionowate pręgi, pojawiające się na skórze piersi prostopadle do kierunku jej rozciągania. Wiąże się to z zerwaniem sieci włókien kolagenowych i elastynowych, które tworzą strukturę skóry. Pierwsze stadium tworzenia się rozstępów na piersiach, to tak zwana faza zapalna, charakteryzująca się powstawaniem różowych lub czerwonych pasm, które z czasem, dochodząc do fazy zanikowej, ulegając rozjaśnieniu i zmniejszeniu. Regularna obserwacja ciała pozwala na szybkie rozpoczęcie leczenia i pozbycie się rozstępów a piersiach. Świeże, jeszcze czerwone rozstępy dużo łatwiej usunąć, niż te, które powstały dużo wcześniej.

Czytaj więcej

Rozszerzone pory

Rozszerzone pory są to inaczej rozszerzone ujścia gruczołów łojowych, które na skórze obserwowane są jako wgłębienia, w efekcie powodując nierównomierną strukturę. Gruczoły łojowe znajdujące się w mieszkach włosowych odpowiadaja za produkcję sebum, które jest niezwykle istotne w ochronie warstw skóry przed działaniem czynników zewnętrznych. Zazwyczaj cera z rozszerzonymi porami produkuje więcej sebum, co w konsekwencji sprzyja błyszczeniu się skóry, pogrubieniu warstwy naskórkowej, a także powstawaniu zaskórników i wągrów.

Czytaj więcej

Zapalenie mieszków włosowych

Zapalenie mieszków włosowych jest dość często występującą dermatozą dotyczącą głównie mężczyzn.

Czytaj więcej

Prosaki

Jak wyglądają prosaki?

Czytaj więcej

Plamki Fordyce'a

Czym są plamki Fordyce‘a?

Czytaj więcej

Obrzęk limfatyczny

Obrzęk limfatyczny – to zaburzenia czynności układu limfatycznego, polegające na odprowadzaniu z tkanek niewystarczającej ilości płynu limfatycznego, w porównaniu z ilością, która została tam odprowadzona. Wyróżnia się obrzęk limfatyczny pierwotny oraz wtórny.

Czytaj więcej

Łuszczyca paznokci

Łuszczyca to choroba zapalna skóry o charakterze przewlekłym, przebiegająca z przeplatającymi się okresami remisji i zaostrzeń. Występuje u około 1-3% społeczeństwa a w Polsce zmaga się z nią niemalże milion osób.

Czytaj więcej

Lipoliza

Powszechnie wiadomo, że w dążeniu do idealnej sylwetki najważniejsze są dieta i aktywność fizyczna. Istnieją jednak newralgiczne punkty na ciele takie jak np. podbródek, okolica nadkolanowa, bryczesy czy brzuch z których pomimo zdrowego sposobu odżywiania i wysiłku włożonego w ćwiczenia tkanka tłuszczowa nie znika tak szybko jak by się tego oczekiwało. Z pomocą w rozwiązaniu tego problemu przychodzi medycyna estetyczna a zwłaszcza zabieg lipolizy.

Czytaj więcej

Naczyniak

Naczyniak jest to niezłośliwy nowotwór, który wywodzi się z bardzo drobnych naczyń krwionośnych zwanych ‘‘włośniczkami“. To w nich dochodzi do nadmiernego rozrostu komórek śródbłonka, czyli komórek wyściełających ścianę naczynia oraz mastocytów. Pomimo, że w większości przypadków nie stanowią one problemu zdrowotnego, często mogą zaburzać estetykę wyglądu. Naczyniaki zazwyczaj pojawiają się u niemowląt i samoistnie znikaja około 12 roku życia, choć mogą występować również w wieku dorosłym.

Czytaj więcej

Grzybica skóry

Grzybica skóry to jedna z najczęściej spotykanych chorób dermatologicznych. Wywołać ją mogą trzy grupy patogenów: dermatofity, grzyby drożdżopodobne oraz grzyby pleśniowe. 

Czytaj więcej
SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ
ul. Pokorna 2 lok. U8
00-199 Warszawa
+48 609 450 655
+48 22 252 82 82
recepcja@klinikamurano.com.pl
biuro@klinikamurano.com.pl
Godziny otwarcia
Pon. - Pt. 9:00 - 20:00
Kliknij aby zobaczyć nasz profil
Kliknij aby zobaczyć nasz profil