Grzybica skóry

Grzybica skóry to jedna z najczęściej spotykanych chorób dermatologicznych. Wywołać ją mogą trzy grupy patogenów: dermatofity, grzyby drożdżopodobne oraz grzyby pleśniowe. 

Grzybica skóry- przyczyny

Występowanie grzybicy u tak dużej liczby osób nie jest zastanawiającym faktem, gdyż w bardzo łatwy sposób można się nią zarazić od innych m.in. poprzez korzystanie z toalet publicznych, mierzenie obuwia na bosą stopę, korzystania ze wspólnych ręczników czy też z usług gabinetów kosmetycznych/ fryzjerskich, w których nie są przestrzegane właściwe zasady dezynfekcji narzędzi i powierzchnii użytkowych. Do istotnych czynników usposabiających rozwój grzybicy należy również zaliczyć nadmierną potliwość (wilgoć sprzyja rozwojowi i namnażaniu się grzybów) oraz niedostateczną higienę osobistą.

Grzybica skóry- objawy

Grzybica skóry objawia się w postaci okrągłych, rumieniowych zmian w obrębie twarzy, szyi, kończyn, klatki piersiowej, pachwin oraz pośladków, które wyraźnie odznaczają się od otaczającej je zdrowej skóry. Obrzeże zmiany jest silnie zaczerwienione, łuszczy się, zauważalne są także grudki i krostki. Prawie zawsze zmianom towarzyszy silny świąd jednak pod żadnym pozorem nie wolno ich drapać gdyż tym sposobem można bardzo łatwo przenieść zakażenie w inne miejsce.

Grzybica skóry- leczenie

Prawidłowe rozpoznanie choroby jest niezbędne do wdrożenia skutecznego leczenia a w konsekwencji załagodzenia objawów i finalnie całkowitego wyleczenia pacjenta. Aby móc to osiągnąć w pierwszej kolejności lekarz powinien zlecić badanie mykologiczne, które wskaże z jakim rodzajem chorobotwórczego grzyba mamy do czynienia, Posiadając taką wiedzę,  specialista dobiera odpowiedni rodzaj leczenia. Opiera się ono zwłaszcza na metodach zachowawczych i farmakoterapii (terapia miejscowa oraz leki doustne).

SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ

Grudki perliste

Jeżeli dotknął Cię problem grudek perlistych z pewnością pomożemy. Nasi specjaliści posiadają wieloletnie doświadczenie w leczeniu tej przypadłości. Więcej informacji uzyskasz telefonicznie. Zapraszamy do naszej Kliniki

Usuwanie tatuażu

W naszej Klinice dermatologicznej usuniesz swój tatuaż niezależnie od jego koloru. Pracujemy laserem Discovery Pico, który radzi sobie z wielobartwnymi tatuażami - Zapisz się na konsultację już dzisiaj

Zamykanie naczynek

Naszej klinice dermatologicznej specjalizujemy się w zabiegach zamykania naczynek krwionośnych. Zabieg ten z uwagi na konieczność ochrony przed słońcem polecamy wykonywać w okresie jesienno-zimowym

Epilacja

Epilacja laserowa to zabieg, dzięki któremu pozbędziesz się niechcianego owłosienia już niemal na zawsze. Okresowe zabiegi utrwalające, które polecamy powtarzać średnio raz na 2 lata wystarczą, aby podtrzymać efekt zabiegu. Poczuj komfort gładkiej skóry.

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

Blizny powstałe w wyniku trądziku to defekt kosmetyczny powodujący dyskomfort u osób borykających się z tym problemem. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę i dlatego wyposażyliśmy naszą klinikę w nowoczesny laser Discovery Pico, dzięki któremu skutecznie usuwamy znamiona powstałe w wyniku trądziku.

Redukcja cellulitu

Wykonujemy skuteczne zabiegi redukujące cellulit wykorzystując aparat Cellactor. Zapraszamy na konsultację z doświadczonym specjalistą Kliniki Murano.

Wideodermatoskopia

W naszej klinice do oceny znamion skórnych wykorzystujemy wideodermatoskop Foto Finder. Dowiedz się więcej o zabiegu.

Linerase - terapia kolagenowa

Terapia AteloKOLAGENEM Linerase to zabieg z zakresu medycyny przeciwstarzeniowej i dedykowany jest pacjentom, którzy zaobserwowali, że ich skóra stała się mniej elastyczna, a zmarszczki jeszcze bardziej widoczne.

Mezoterapia

Mezoterapia jest zabiegiem stosowanym w celu poprawy kondycji i wyglądu skóry twarzy oraz ciała. Pomaga również w zapobieganiu nadmiernej utraty włosów czy w leczeniu łysienia plackowatego.

Karboksyterapia

To jeden z tych zabiegów, które zmieniły oblicze medycyny estetycznej. Terapia polega na wprowadzeniu pod skórę dwutlenku węgla. Dowiedz się więcej.

Kwas hialuronowy

Wykorzystywany najczęściej do powiększania ust i wypełniania zmarszczek. Kwas wstrzykujemy przy użyciu cienkiej igły w miejscu, które wymaga kosmetyki.

ul. Pokorna 2 lok. U8
00-199 Warszawa
+48 609 450 655
+48 22 252 82 82
recepcja@klinikamurano.com.pl
biuro@klinikamurano.com.pl
Godziny otwarcia
Pon. - Pt. 9:00 - 20:00
Kliknij aby zobaczyć nasz profil
Kliknij aby zobaczyć nasz profil