Jak pozbyć się cellulitu? Skuteczne metody na cellulit wodny

Cieszący się złą sławą cellulit to nic innego, jak nagromadzona pod skórą w dużej ilości woda lub tkanka tłuszczowa. Ze względu na rodzaj podłoża z jakiego powstaje, wyróżniamy właśnie cellulit wodny i tłuszczowy. Jego wystąpienie objawia się pofałdowaniem, tudzież zgrubieniem powierzchni skóry. Powodem jego powstawania mogą być zaburzenia hormonalne, okres dojrzewania, ciąża, a także menopauza. Celluit wystąpić może również przy znaczącej i szybkiej utracie wagi. Zdarza się czasem, że pojawia się u osób aktywnych fizycznie, natomiast uwarunkowanych genetycznie.

Cellulit wodny: co to takiego?

Jest zwany też inaczej cellulitem twardym. Objawia się pofałdowaną i opuchniętą skórą. Zazwyczaj występuje wśród kobiet prowadzących siedzący tryb życia, bazujących na diecie, w której posiłki bogate są w sól i ostre przyprawy, lub  zażywających antykoncepcję hormonalną,  Zdarza się, że pojawia także się u osób, które utrzymują w miarę stabilną wagę. Spowodowany jest nagromadzeniem wody oraz toksyn w tkankach skóry. Wpływ na jego tworzenie ma również w dużej mierze siedzący tryb życia, zbyt mała ilość aktywności fizycznej, a także nieprawidłowa dieta.

Cellulit na udach. W jakich miejscach najczęściej pojawia się cellulit?

Pierwsze skojarzenie jakie przychodzi nam na myśl, jakie związane mamy cellulitem zazwyczaj sprowadza się do okolic ud i pośladków. Jednak pojawić się może również w mniej przewidywalnych miejscach, jak brzuch i ramiona. Mimo wszystko w przeważającej mierze są to dolne partie ciała. To właśnie te rejony spędzają sen z powiek wielu kobietom. Wszystko sprowadza się do zaburzeń w mikrokrążeniu, gdzie przepływ krwi jest utrudniony, czego następstwem są zastoje, obrzęki oraz magazynowanie toksyn w tkankach. Na powszechność tego zjawiska w dużej mierze ma siedzący tryb życia oraz dieta oparta na wysokoprzetworzonych produktach, które niestety wzbogacone są antybiotykami oraz hormonami.

Domowe sposoby na cellulit

W związku z powszechnym występowaniem tej dolegliwości powstało wiele metod jej zwalczania. Kluczem do sukcesu zdecydowanie jest regularność i konsekwencja w wykonywaniu zabiegów. Nie należy oczekiwać spektakularnych rezultatów od razu, jednak przy dużej dozie samodyscypliny efekty na pewno będą widoczne. Do domowych sposobów mających poprawić kondycję naszej skóry zaliczamy różnego rodzaju peelingi, masaże, owijanie folią, ćwiczenia, a także specyfiki działające „od środka”. Zbawiennym zabiegiem okazać się może popularne ostatnio morsowanie

Wśród peelingów, które możemy zastosować w domu najprostszym jest peeling z soli morskiej. Wystarczy przez kilka minut wcierać sól w skórę po uprzednim zmoczeniu jej wodą. Następnym krokiem jest polewanie jej naprzemiennie ciepłą i zimną wodą. Masaż, jak i swego rodzaju „szok temperaturowy” mają za zadanie pobudzić mikrokrążenie i tym samym ułatwić pozbycie się toksyn. Ciekawym rozwiązaniem jest również zastosowanie peelingu kawowego. Potrzebujemy jedynie fusów z kawy, do tego oliwy z oliwek. Taką mieszankę wcieramy w miejsce występowania cellulitu przez około 15-20 minut, następnie zostawiamy na kolejne 5 minut, aby wszystkie zbawienne składniki kofeiny oraz oliwy zostały wchłonięte przez skórę. Niesamowite efekty osiągniemy stosując wiele innych składników, takich jak kurkuma, cynamon lub mieszanki ziołowe. 

W internecie istnieje wiele ćwiczeń, które możemy wykonać, aby pozbyć się swojej „pomarańczowej skórki”. Każda partia ciała wymaga innego zestawu, w przypadku ud musimy skupić się na przysiadach, jak i wypadach. Warto przede wszystkim bazować na  prawidłowej technice, aby nie nadwyrężyć stawów kolanowych. Klasyczne „brzuszki” pomogą oczywiście w walce z cellulitem na brzuchu, natomiast dla pośladków zbawienne będą wykroki. Z kolei najlepsze ćwiczenia na ramiona, to te z użyciem hantli. Po wykonaniu pełnego zestawu ćwiczeń wskazane jest jeszcze pobiegać, gdyż podczas joggingu szybko spalamy tkankę tłuszczową. Trenować należy regularnie, minimum 3 razy w tygodniu, po 45 minut. W połączeniu ze zdrowym odżywianiem zagwarantuje nam to wymarzony efekt.

Co robić, kiedy domowe metody na cellulit nie działają?

Często zmiana nawyków może być dla nas zbyt trudna. Bywa tak, że szybkie tempo życia nie pozwala znaleźć chwili dla siebie. Z pomocą przychodzą wtedy zabiegi kosmetyczne, które skutecznie stymulują tkankę tłuszczową do pracy oraz poprawiają mikrokrążenie. Najskuteczniejsza w tej sytuacji będzie endermologia LPG, czyli masaż podciśnieniowy, nazywany inaczej masażem próżniowym. Jego działanie polega na zasysaniu fałdów skóry poprzez pompy ssące. Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, natomiast zalecane jest minimum 10 spotkań. Inna metoda, która doprowadzi do zamierzonego efektu to połączenie technologii fali radiowej RF, a także ultradźwięków US dzięki urządzeniu Accent Prime. Te narzędzie zapewnia bezpieczny zabieg, który odmładza tkanki i poprawia gęstość skóry. Problem zwalczany jest w obrębie tkanki tłuszczowej oraz siateczce włókien kolagenowych. Dzięki niemu sylwetka nabierze zdecydowanie zamierzonego wyglądu. 

CZYTAJ TAKŻE: Rozstępy: przyczyny, zabiegi >>>