Kępki żółte

Kępki żółte to zmiany skórne występujące zwykle w okolicach kącików wewnętrznych oczu. Wyglądem przypominają grudki zbite z tłuszczu lub cholesterolu gromadząc się pod powierzchnią skóry. Kępki żółte posiadają różnorodny kształ i wielkość. Zmiany te najczęściej zlokalizowane są na górnych powiekach i często są symetryczne. 

Kępki żółte – przyczyny

Przyczyną powstawania kępek żółtych jest podwyższony poziom lipidów we krwi  co określa się jako hiperlipidemię lub hiperlipoproteinemię. Makrofagi pochłaniają nadmierną ilość tłuszczów i w ten sposób tworzą się tak zwane komórki piankowate, w których są obecne wewnątrzkomórkowe depozyty cholesterolu.

Kępki żółte – leczenie

Kępki żółte są łagodnymi zmianami skórnymi, rzadko wykazują tendencję do zlośliwienia. Pacjenci najczęściej zgłaszają się po pomoc do dermatologa w celu ich usunięcia ze względów kosmetycznych. Osoby z problemem kępek żzółtych kieruje się na badanie stężenia  LDL, HDL oraz trójglicerydów. W przypadku zaburzeń gospodarki lipidowej, zaleca się zmianę diety na niskotłuszczową oraz często konieczne jest przyjmowanie leków, w zależności od typu zaburzeń. Wprowadzenie zmian w diecie i farmakoterapia mogą jedynie w niewielkim stopniu cofnąć powstałe zmiany wokół oczu.

Kępki żółte – zabiegi

Sposoby na pozbycie się kępek żółtych to przede wszystkim zabiegi chirurgiczne i laseroterapia. Usunięcie chirurgiczne kępek żółtych wiąże się z ryzykiem powstania blizn, jednak można ukryć je w fałdach powiek. Kępki żółte mogą być również usunięte przy użyciu lasera CO2. Zabieg również niesie za sobą ryzyko powstania mikroblizn czy przebarwień, jednak nie ma konieczność zakładania szwów, opatrunków, a rekonwalescencja jest dużo szybsza niż w przypadku chirurgicznego usunięcia zmian.

Niestety oba sposoby usunięcia kępek żółtych nie gwarantują pozbycia się problemu na zawsze. Często dochodzi do nawrotów, dlatego konieczne jest wprowadzenie odpowiedniego leczenia oraz diety w przypadku problemów z gospodarką lipidową.

SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ

Grudki perliste

Jeżeli dotknął Cię problem grudek perlistych z pewnością pomożemy. Nasi specjaliści posiadają wieloletnie doświadczenie w leczeniu tej przypadłości. Więcej informacji uzyskasz telefonicznie. Zapraszamy do naszej Kliniki

Usuwanie tatuażu

W naszej Klinice dermatologicznej usuniesz swój tatuaż niezależnie od jego koloru. Pracujemy laserem Discovery Pico, który radzi sobie z wielobartwnymi tatuażami - Zapisz się na konsultację już dzisiaj

Zamykanie naczynek

Naszej klinice dermatologicznej specjalizujemy się w zabiegach zamykania naczynek krwionośnych. Zabieg ten z uwagi na konieczność ochrony przed słońcem polecamy wykonywać w okresie jesienno-zimowym

Epilacja

Epilacja laserowa to zabieg, dzięki któremu pozbędziesz się niechcianego owłosienia już niemal na zawsze. Okresowe zabiegi utrwalające, które polecamy powtarzać średnio raz na 2 lata wystarczą, aby podtrzymać efekt zabiegu. Poczuj komfort gładkiej skóry.

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

Blizny powstałe w wyniku trądziku to defekt kosmetyczny powodujący dyskomfort u osób borykających się z tym problemem. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę i dlatego wyposażyliśmy naszą klinikę w nowoczesny laser Discovery Pico, dzięki któremu skutecznie usuwamy znamiona powstałe w wyniku trądziku.

Redukcja cellulitu

Wykonujemy skuteczne zabiegi redukujące cellulit wykorzystując aparat Cellactor. Zapraszamy na konsultację z doświadczonym specjalistą Kliniki Murano.

Wideodermatoskopia

W naszej klinice do oceny znamion skórnych wykorzystujemy wideodermatoskop Foto Finder. Dowiedz się więcej o zabiegu.

Linerase - terapia kolagenowa

Terapia AteloKOLAGENEM Linerase to zabieg z zakresu medycyny przeciwstarzeniowej i dedykowany jest pacjentom, którzy zaobserwowali, że ich skóra stała się mniej elastyczna, a zmarszczki jeszcze bardziej widoczne.

Mezoterapia

Mezoterapia jest zabiegiem stosowanym w celu poprawy kondycji i wyglądu skóry twarzy oraz ciała. Pomaga również w zapobieganiu nadmiernej utraty włosów czy w leczeniu łysienia plackowatego.

Karboksyterapia

To jeden z tych zabiegów, które zmieniły oblicze medycyny estetycznej. Terapia polega na wprowadzeniu pod skórę dwutlenku węgla. Dowiedz się więcej.

Kwas hialuronowy

Wykorzystywany najczęściej do powiększania ust i wypełniania zmarszczek. Kwas wstrzykujemy przy użyciu cienkiej igły w miejscu, które wymaga kosmetyki.

ul. Pokorna 2 lok. U8
00-199 Warszawa
+48 609 450 655
+48 22 252 82 82
recepcja@klinikamurano.com.pl
biuro@klinikamurano.com.pl
Godziny otwarcia
Pon. - Pt. 9:00 - 20:00
Kliknij aby zobaczyć nasz profil
Kliknij aby zobaczyć nasz profil