Lipoliza

Powszechnie wiadomo, że w dążeniu do idealnej sylwetki najważniejsze są dieta i aktywność fizyczna. Istnieją jednak newralgiczne punkty na ciele takie jak np. podbródek, okolica nadkolanowa, bryczesy czy brzuch z których pomimo zdrowego sposobu odżywiania i wysiłku włożonego w ćwiczenia tkanka tłuszczowa nie znika tak szybko jak by się tego oczekiwało. Z pomocą w rozwiązaniu tego problemu przychodzi medycyna estetyczna a zwłaszcza zabieg lipolizy.

Lipoliza jest nieinwazyjnym zabiegiem polegającym na wstrzyknięniu roztworu fosfatydylochiny do problematycznych obszarów, w których zalega niechciana tkanka tłuszczowa. Wstrzyknięcie fosfatydylochiny prowadzi do rozpuszczenia komórek tłuszczowych a następnie uwolnieniu ich do krwioobiegu i w efekcie końcowym wydalenie z organizmu.

Lipoliza - wskazania

Lipoliza to idealny zabieg dla osób chcących w bezpieczny, nieinwazyjny sposób ale także szybko i skutecznie pozbyć się niewielkich ilości nagromadzonej tkanki tłuszczowej i tym samym wspomóc proces odchudzania w dążeniu do wymarzonej sylwetki. Dla niektórych osób jest ona również alternatywą dla dużo poważniejszej już  liposukcji (odsysania tłuszczu). W przypadku mężczyzn wskazaniem do wykonania zabiegu lipolizy jest ginekomastia, czyli nadmierne gromadzenie się tkanki tłuszczowej na piersiach.

Lipoliza - rodzaje

  • lipoliza laserowa- bezoperacyjna metoda polegająca na selektywnym oddziaływaniu światła lasera na komórki tłuszczowe.   
  • lipoliza ultradźwiękowa- do rozpadu komórek dochodzi na skutek działania skoncentrowanych fal ultradźwiękowych. Metoda ta jest niezwykle precyzyjna, dzięki skupieniu na niewielkim obszarze fali o wysokiej energii możliwa jest głęboka penetracja.
  • Lipoliza iniekcyjna- za pomocą iniekcji w komórki tłuszczowe wstrzykiwany jest roztwór złożony ze specjalnie dobranych substancji aktywnych. Najczęściej wykorzystywane składniki roztworu to fosfatydylocholina, deoksycholat, L-karnityna czy też krzemionka organiczna.
  • Kriolipoliza- dość często wykorzystywana metoda, polegająca na zamrażaniu komórek tłuszczowych, które rozpadają się pod wpływem niskiej temperatury. 

Lipoliza - efekty

Najlepsze efekty zabiegu widoczne będą u osób z normalną wagą, przestrzegających diety i uprawiających sport, jednakże mających problem z niewielkiem, miejscowym nagromadzeniem ciężkiego do pozbycia się tłuszczu.

Lipoliza iniekcyjna podbródka, lipoliza brzucha czy lipoliza twarzy dadzą najbardziej spektakularny efekt jeśli będą wykonane w serii 2-4 zabiegów w zależności od ilości tkanki tłuszczowej na danym obszarze.

SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ
ul. Pokorna 2 lok. U8
00-199 Warszawa
+48 609 450 655
+48 22 252 82 82
recepcja@klinikamurano.com.pl
biuro@klinikamurano.com.pl
Godziny otwarcia
Pon. - Pt. 9:00 - 20:00
Kliknij aby zobaczyć nasz profil
Kliknij aby zobaczyć nasz profil