Opadająca powieka. Co robić, kiedy sam makijaż nie wystarcza?

Z problemem opadających powiek mierzy się wiele osób, które przez to schorzenie wyglądają na przygnębione lub zmęczone, często też mają ograniczone pole widzenia. Na szczęście jest kilka sposobów na to, by radzić sobie z opadającą powieką. Kobiety mogą ukrywać ją poprzez sprytny makijaż, jednak niestety nie niweluje to kłopotów z prawidłowym widzeniem. Czasami więc najlepszym rozwiązaniem jest profesjonalny zabieg, który pozwala pożegnać opadające powieki na zawsze.

Jak wygląda opadająca powieka?

Opadająca powieka jest naturalnym zjawiskiem, powstającym najczęściej na skutek starzenia się organizmu, który wytwarza mniej kolagenu i elastyny, odpowiadających za jędrność, elastyczność i prawidłowe napięcie skóry. Słabną też tkanki mięśni wokół oczu, które mają za zadanie m.in. unoszenie brwi. W efekcie na górnej powiece pojawia się nadmiar luźnej skóry, który przez swój ciężar za bardzo opada, tworząc efekt lekko przymkniętego oka.

Opadająca powieka może pojawić się tylko na jednym oku, albo wystąpić na obu. Mówi się o tym schorzeniu, gdy skóra zasłania co najmniej 2 milimetry tęczówki oka. Przez problem z opadającymi powiekami osoby, u których występuje to schorzenie, mogą sprawiać wrażenie zmęczonych i smutnych a ich oczy wydają się mniej wyraziste oraz stale przymrużone.

SPRAWDŹ: Na czym polega zabieg niechirurgicznego liftingu powiek >>>

Opadająca powieka: makijaż, który kamufluje

Do sposobów na codzienne radzenie sobie z problemem opadających powiek zalicza się odpowiedni makijaż. Tradycyjny make-up niestety często ginie pod nadmiarem skóry, tymczasem makijaż opadającej powieki pozwala na jej optyczne uniesienie oraz powiększenie oka, poprawia też symetrię twarzy. Kłopot oczywiście w ten sposób nie zniknie, ale będzie mniej widoczny

Kilka prostych wskazówek do wykonania makijażu, który pomoże ukryć opadającą powiekę:

  • Matowe cienie – warto korzystać z matowych, brązowych cieni do powiek. Można też używać bardziej błyszczących, ale należy pamiętać, by nakładać je tylko na ruchomą powiekę, czyli jak najbliżej rzęs. Istnieje tu jednak ryzyko, że połyskujące drobinki odbiją się na opadającej powiece, co nie będzie korzystnie wyglądać.
  • Rozmieszczenie jasnych i ciemnych cieni – jasne, rozświetlające cienie należy stosować w wewnętrznym kąciku oka oraz na środkowej części ruchomej powieki, natomiast ciemniejsze kolory bliżej zewnętrznego kącika.
  • Rozmyta kreska – chcąc rysować kreskę przy opadających powiekach, najlepiej postawić na taką o miękkich granicach, lekko roztartą. Używając eyelinera trzeba pamiętać, by kreska była jak najcieńsza a jej koniec przy zewnętrznym kąciku lekko uniesiony w górę.
  • Jasna linia wodna – kolejnym trikiem, który pozwoli na optyczne powiększenie oczu jest obrysowanie dolnych linii rzęs jasną kredką. Nie należy stosować ciemnych odcieni, gdyż zmniejszy to oko a tego efektu przy opadających powiekach trzeba unikać.
  • Długie rzęsy – mocne wytuszowanie, podkręcenie i wydłużenie rzęs powoduje, że opadająca powieka jest zamaskowana i mniej zauważalna.
  • Zadbane brwi – dobrze, jeśli kształt brwi jest odpowiednio dobrany do twarzy. Powinny one też być zadbane i wyregulowane.

Dla osób, u których występuje opadająca powieka bardzo ważna jest również odpowiednia pielęgnacja okolic oczu, pomagająca spowolnić procesy starzenia. Podstawą jest regularne nawilżanie, trzeba jednak pamiętać, że skóra w tym miejscu jest bardzo delikatna i wrażliwa, należy więc stosować tylko kosmetyki przeznaczone specjalnie do okolic wokół oczu. Na opadające powieki można delikatnie wklepywać opuszkami palców kremy lub żele pozbawione silikonu. Nakładanie należy zacząć przy wewnętrznym kąciku oka, kierując się ku górnej powiece.

Opadająca powieka: zabieg, który zniweluje problem

Niestety, czasami nawet stosowanie najlepszych technik makijażowych nie wystarcza. Opadająca powieka wciąż jest mocno widoczna, co powoduje irytację i dyskomfort psychiczny, albo wywołuje coraz bardziej uciążliwe problemy ze wzrokiem. Może ograniczać pole widzenia, przez co osoba z tym schorzeniem musi się wychylać lub wykręcać głowę, by dobrze widzieć.

Rozwiązaniem jest niechirurgiczny lifting powiek – świetna alternatywa dla zabiegów u chirurgów, po których niestety zostają blizny. Lifting przeprowadzany jest z pomocą urządzenia Jett Plasma Lift Medical, mającego bardzo szerokie zastosowanie. Narzędzie to wykorzystuje technologię plazmową, tworząc wyładowania elektryczne, które generują ciepło. Dzięki temu możliwe jest ogrzanie skóry i usunięcie w ten sposób niechcianych niedoskonałości.

Zalety liftingu opadających powiek z użyciem Jett Plasma Lift Medical:

  • prosty i szybki zabieg;
  • całkowicie bezinwazyjny proces, bez skalpeli i blizn,
  • brak obaw o możliwe powikłania;
  • doskonała precyzja urządzenia;
  • likwidacja problemu pomarszczonych i opadających powiek.

Po zabiegu niechirurgicznego liftingu powiek część efektów widać natychmiast, skóra nie krwawi i nie musi się długo goić. Poprawia się jędrność skóry, znikają zmarszczki wokół oczu a opadająca powieka staje się wspomnieniem.

CZYTAJ TAKŻE: Pękające naczynka: jak sobie z nimi radzić? >>>