Plamki Fordyce'a

Czym są plamki Fordyce‘a?

Plamki Fordyce’a nazywane inaczej krostkami Fordyce’a to  malutkie, bezbolesne grudki koloru białego lub żółtego. Zazwyczaj osiągają wielkość 1-5 mm i zlokalizowane są na narządach płciowych, czerwieni wargowej, powiekach oraz sutkach. Często również można je zaobserwować w obrębie mieszków włosowych gdzie mogą występować pojedynczo lub w większych skupiskach. Do ich powstania dochodzi w skutek nagromadzenia się sebum w gruczołach łojowych. Krostki Fordyce’a to bardzo częsta przypadłość występująca u 80% osób., zarówno kobiet jak i mężczyzn. Zaobserwowano tendencję do zwiększania się ilości plamek wraz z wiekiem pacjenta.

Plamki Fordyce’a- zapobieganie

Badania wskazują, że największą skłonność do powstawania krost Fordyce’a mają osoby, których podstawą diety są produkty bogate w węglowodany i tłuszcze (zwłaszcza tłuszcze trans) a co za tym idzie mające podwyższony poziom trójglicerydów i cholesterolu. Najlepszy zatem sposobem na zapobieganie powstawaniu plamek Fordyce’a jest zmiana nawyków żywieniowych i stosowanie zdrowej i zbilansowanej diety ograniczającej spożycie soli, cukru, jak również produktów wysoko przetworzonych.

Palenie papierosów, picie alkoholu czy napojów gazowanych również nie będzie pomocne w zapobieganiu powstawania plamek Fordyce’a dlatego warto te produkty wyeliminować lub ograniczyć  ich spożycie w jak największym stopniu.

Bezwzględnie natomiast należy pamiętać o nawilżeniu organizmu od środka poprzez picie minimum 1,5-2 litrów wody dziennie oraz o suplementacji witamin A, E oraz D.

Plamki Fordyce’a- leczenie

Krostki Fordyce’a nie są zakaźne, nie bolą i nie swędzą dlatego znaczna większość osób nie podejmuje żadnych działań mających na celu ich usunięcie. Czasem jednak zdarza się, że grudki są mocno widoczne i wywołują u pacjenta dyskomfort. W takim przypadku z powodzeniem do ich usunięcia wykorzystuje się laser CO2. Sam zabieg jest bardzo szybki, mało bolesny oraz nie wymaga okresu rekonwalescencji. Wykorzystanie lasera CO2 pozwala na bardzo dokładne i precyzyjne usunięcie grudek, nie uszkadzając przy tym zdrowych tkanek oraz nie pozostawiając nieestetycznych blizn.

SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ

Grudki perliste

Jeżeli dotknął Cię problem grudek perlistych z pewnością pomożemy. Nasi specjaliści posiadają wieloletnie doświadczenie w leczeniu tej przypadłości. Więcej informacji uzyskasz telefonicznie. Zapraszamy do naszej Kliniki

Usuwanie tatuażu

W naszej Klinice dermatologicznej usuniesz swój tatuaż niezależnie od jego koloru. Pracujemy laserem Discovery Pico, który radzi sobie z wielobartwnymi tatuażami - Zapisz się na konsultację już dzisiaj

Zamykanie naczynek

Naszej klinice dermatologicznej specjalizujemy się w zabiegach zamykania naczynek krwionośnych. Zabieg ten z uwagi na konieczność ochrony przed słońcem polecamy wykonywać w okresie jesienno-zimowym

Epilacja

Epilacja laserowa to zabieg, dzięki któremu pozbędziesz się niechcianego owłosienia już niemal na zawsze. Okresowe zabiegi utrwalające, które polecamy powtarzać średnio raz na 2 lata wystarczą, aby podtrzymać efekt zabiegu. Poczuj komfort gładkiej skóry.

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

Blizny powstałe w wyniku trądziku to defekt kosmetyczny powodujący dyskomfort u osób borykających się z tym problemem. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę i dlatego wyposażyliśmy naszą klinikę w nowoczesny laser Discovery Pico, dzięki któremu skutecznie usuwamy znamiona powstałe w wyniku trądziku.

Redukcja cellulitu

Wykonujemy skuteczne zabiegi redukujące cellulit wykorzystując aparat Cellactor. Zapraszamy na konsultację z doświadczonym specjalistą Kliniki Murano.

Wideodermatoskopia

W naszej klinice do oceny znamion skórnych wykorzystujemy wideodermatoskop Foto Finder. Dowiedz się więcej o zabiegu.

Linerase - terapia kolagenowa

Terapia AteloKOLAGENEM Linerase to zabieg z zakresu medycyny przeciwstarzeniowej i dedykowany jest pacjentom, którzy zaobserwowali, że ich skóra stała się mniej elastyczna, a zmarszczki jeszcze bardziej widoczne.

Mezoterapia

Mezoterapia jest zabiegiem stosowanym w celu poprawy kondycji i wyglądu skóry twarzy oraz ciała. Pomaga również w zapobieganiu nadmiernej utraty włosów czy w leczeniu łysienia plackowatego.

Karboksyterapia

To jeden z tych zabiegów, które zmieniły oblicze medycyny estetycznej. Terapia polega na wprowadzeniu pod skórę dwutlenku węgla. Dowiedz się więcej.

Kwas hialuronowy

Wykorzystywany najczęściej do powiększania ust i wypełniania zmarszczek. Kwas wstrzykujemy przy użyciu cienkiej igły w miejscu, które wymaga kosmetyki.

ul. Pokorna 2 lok. U8
00-199 Warszawa
+48 609 450 655
+48 22 252 82 82
recepcja@klinikamurano.com.pl
biuro@klinikamurano.com.pl
Godziny otwarcia
Pon. - Pt. 9:00 - 20:00
Kliknij aby zobaczyć nasz profil
Kliknij aby zobaczyć nasz profil