Plamy soczewicowate

Plamy soczewicowate – co to takiego? Plamy soczewicowate są zmianami skórnymi wrodzonymi lub nabytymi, najczęściej o charakterze brązowego, dobrze odgraniczonego ogniska. Plamy soczewicowate zwykle przybierają barwę od jasnobrązowej do brunatnej. Mogą pojawiać się już w momencie urodzenia czy też w wieku dorosłym.  

Plamy soczewicowate w przeciwieństwie do zmian barwnikowych nie ciemnieją pod wpływem słońca. Najczęściej występują na tułowiu, plecach, twarzy, rękach czy przedramionach.

Wyróżnia się:

  • plamy soczewicowate starcze – powstają w wyniku naturalnego procesu starzenia się skóry,
  • plamy soczewicowate posłoneczne  - są wynikiem działania promieni UV, najczęściej występują u osób starszych, zwłaszcza na twarzy i ramionach.

Plamy soczewicowate – leczenie

Jedną z metod usuwania plam soczewicowatych  jest  zastosowanie  lasera.  Wiele  osób  decyduje  się  na tę metodę  z powodów  estetycznych.  Z  tego względu,  że plamy  soczewicowate  najczęściej występują powierzchownie dlatego też, w ich usuwaniu mogą być skuteczne zabiegi  takie jak: peelingi chemiczne,  mikrodermabrazja, krioterapia czy zastosowanie preparatów na bazie witaminy A.

Plamy soczewicowate, a inne schorzenia

Plamy soczewicowate mogą być uwarunkowane genetycznie oraz mogą być związane z występowaniem różnych schorzeń wrodzonych, którym towarzyszą zmiany barwnikowe jak np. zespół Peutza-Jeghersa czy Xeroderma Pigmentosum. W zespołach tych występuje większe ryzyko wystąpienia nowotworów. Zdarza się, że mogą pojawiać się zmiany złośliwe, wykazujące progresję do czerniaka. Najczęściej czerniak powstający na podłożu plamy soczewicowatej ma powolny przebieg , a jego rokowania są dobre.

Dowiedz się jak leczyć plamy soczewicowate i umów się na zabieg.

SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ

Grudki perliste

Jeżeli dotknął Cię problem grudek perlistych z pewnością pomożemy. Nasi specjaliści posiadają wieloletnie doświadczenie w leczeniu tej przypadłości. Więcej informacji uzyskasz telefonicznie. Zapraszamy do naszej Kliniki

Usuwanie tatuażu

W naszej Klinice dermatologicznej usuniesz swój tatuaż niezależnie od jego koloru. Pracujemy laserem Discovery Pico, który radzi sobie z wielobartwnymi tatuażami - Zapisz się na konsultację już dzisiaj

Zamykanie naczynek

Naszej klinice dermatologicznej specjalizujemy się w zabiegach zamykania naczynek krwionośnych. Zabieg ten z uwagi na konieczność ochrony przed słońcem polecamy wykonywać w okresie jesienno-zimowym

Epilacja

Epilacja laserowa to zabieg, dzięki któremu pozbędziesz się niechcianego owłosienia już niemal na zawsze. Okresowe zabiegi utrwalające, które polecamy powtarzać średnio raz na 2 lata wystarczą, aby podtrzymać efekt zabiegu. Poczuj komfort gładkiej skóry.

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

Blizny powstałe w wyniku trądziku to defekt kosmetyczny powodujący dyskomfort u osób borykających się z tym problemem. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę i dlatego wyposażyliśmy naszą klinikę w nowoczesny laser Discovery Pico, dzięki któremu skutecznie usuwamy znamiona powstałe w wyniku trądziku.

Redukcja cellulitu

Wykonujemy skuteczne zabiegi redukujące cellulit wykorzystując aparat Cellactor. Zapraszamy na konsultację z doświadczonym specjalistą Kliniki Murano.

Wideodermatoskopia

W naszej klinice do oceny znamion skórnych wykorzystujemy wideodermatoskop Foto Finder. Dowiedz się więcej o zabiegu.

Linerase - terapia kolagenowa

Terapia AteloKOLAGENEM Linerase to zabieg z zakresu medycyny przeciwstarzeniowej i dedykowany jest pacjentom, którzy zaobserwowali, że ich skóra stała się mniej elastyczna, a zmarszczki jeszcze bardziej widoczne.

Mezoterapia

Mezoterapia jest zabiegiem stosowanym w celu poprawy kondycji i wyglądu skóry twarzy oraz ciała. Pomaga również w zapobieganiu nadmiernej utraty włosów czy w leczeniu łysienia plackowatego.

Karboksyterapia

To jeden z tych zabiegów, które zmieniły oblicze medycyny estetycznej. Terapia polega na wprowadzeniu pod skórę dwutlenku węgla. Dowiedz się więcej.

Kwas hialuronowy

Wykorzystywany najczęściej do powiększania ust i wypełniania zmarszczek. Kwas wstrzykujemy przy użyciu cienkiej igły w miejscu, które wymaga kosmetyki.

ul. Pokorna 2 lok. U8
00-199 Warszawa
+48 609 450 655
+48 22 252 82 82
recepcja@klinikamurano.com.pl
biuro@klinikamurano.com.pl
Godziny otwarcia
Pon. - Pt. 9:00 - 20:00
Kliknij aby zobaczyć nasz profil
Kliknij aby zobaczyć nasz profil