Plan dietetyczny ? czyli jak skutecznie schunąć?

Dobry i skuteczny plan dietetyczny na schudnięcie to pierwszy krok do sukcesu trwałej utraty zbędnych kilogramów. Wiele dylematów z którymi zmierzamy się pdoejmując decyzję rozpoczęcia planu dietetyczneg redukcji masy ciała z pewnością wymaga współpracy z doświadczonym dietetykiem.

Od czego zacząć i jak zaplanować poprawnie plan dietetyczny by odchudzanie przyniosło oczekwiane efekty, na trwałe zrzucić zbędne kilogramy a do tego nie zaszkodzić swojemu zdrowiu? Grunto to motywacja, współpraca z dobrym dietetykiem, wspólne opracowanie planu dietetycznego redukcji i zmian nawyków żywieniowych i co ważne sukcesywana realizacja wspólnych ustaleń. Samodzielnie czy z dietetykiem? Na trwałą utratę zbędnych kilogramów potrzebny jest dobry plan dietetyczny . Konsultacja dietetyczna czy to stacjonarna czy online to dopiero początek planu dietetycznego i wyzwania przed jakim stajemy w trwałym procesie redukcji masy ciała.

Plan dietetyczny – wskazania

Moment, w którym zazwyczaj obserwujemy, że pora udać się do dietetyka i „coś” zrobić z naszą sylwetką to zazwyczaj w przypadku kobiet gdy ulubione spodnie czy sukienka stają się jakoś zbyt ciasne, a przypadku mężczyzn raczej chwila gdy nadmierne kilogramy utrudniają wykonywanie codziennych czynności lub zaczynają się kłopoty zdrowotne. Prostym miernikiem ogólnej porpawności masy ciałą w stosunku do wzrostu jest wyliczenie wskaźnika BMI . Łatwo skorzystać z kalkulatorów dostępnych na internecie a wartosci powyżej 25kg/m2 świadczą o nadwadzę, natomaist wskaźnik powyzej 30 kg/m2 to już otyłość. 

Plan dietetyczny – leczenie

Ważne by podejmując decyję o redukcji zbędnych kilogramów być świadomym, by we współpracy z dietetkiem ukałdając plan dietetyczny traktować zmianę nawyków żywieniowych na trwałe, a sposób zywienia w zakresie jakości komponowania codziennej diety powinien być kontynwany nawet po osiągnieciu celu redukcyjnego.

Pierwsza konsultacja dietetyczna to jeden z pierwszych kroków jakie podejmujemy, które inicjują i ustalaja kierunek redukcji nadmiernej masy ciała. W zależności od prametrów – jak płeć,  masa ciała, wysokość ciała, codzienna aktywność czy stan zdrowia ustalany jest plan dietetyczny obejmujący:

  • wartość energetyczną (kaloryczną) diety redukcyjnej,
  • ilość posiłków i porę ich spożywania,
  • szablon diety w postaci ilości pokarmów w ciągu dnia,
  • szczegółowe wytyczne komponowania poszczególnych posiłków tzw. jadłospisu dietetycznego.

Plan dietetyczny dla kobiet czy plan dietetyczy dla mężczyzn będzie się różnił się kalorycznością, ale dietetyk układający plan dietetyczny np. dla par jest w stanie tak zaplanować posiłki by były one identyczne, a jednie różniły się kalorycznością.

Plan dietetyczny – efekty

Pierwszy krok redukcji masy ciała i współpracy z dietetykiem to plan dietetyczny na miesiąc. Według statystyk, dobrzez zaplanowany i realizowany plan dietetyczny pozwlaa na „zdrową” redukcje masy ciała ok. 2-4 kg/ miesiąc. Oczywiście efekty są indywidualne, większe spadki masy ciała są widoczne u osób, u których obserwowane było np. zatrzymywanie wody czy osób, które znacząco zwiększają poziom aktywności fizycznej.  Plan dietetyczny powinien być w trakcie całego procesu dietoterpaii modyfikowany, dostosowywany do indywidualnych potrzeb i realizowany do momentu osiagnięcia prawidłowej masy ciała.

SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ
ul. Pokorna 2 lok. U8
00-199 Warszawa
+48 609 450 655
+48 22 252 82 82
recepcja@klinikamurano.com.pl
biuro@klinikamurano.com.pl
Godziny otwarcia
Pon. - Pt. 9:00 - 20:00
Kliknij aby zobaczyć nasz profil
Kliknij aby zobaczyć nasz profil