Prosaki

Jak wyglądają prosaki?

Prosaki to nic innego jak malutkie zmiany skórne przybierające kształt żółtych lub białych grudek. Występują zarówno u osób dorosłych jak i u dzieci. Charakterystyczne są najczęściej dla niemowląt u których lokalizują się  na skórze twarzy i w okolicy nosa.

U osób dorosłych poza powiekami, ustami i pozostałym obszarem twarzy występują na klatce piersiowej oraz na narządach płciowych. Z wyglądu mogą przypominać inne zmiany skórne jak kaszaki czy trądzik jednak odróżnić je można po tym, że są twarde i nie da się ich wycisnąć.

Prosaki- przyczyny powstawania

Do dziś nie zostały wyodrębnione konkretne przyczyny na skutek których powstają prosaki. Dermatolodzy również nie są zgodni w tym temacie jednak wielu z nich uważa, że za ich występowanie odpowiedzialne są geny. Inni twierdzą, że prosaki są następstwem zaburzeń hormonalnych czy też zakażeń bakteryjnych i wirusowych. Wszyscy natomiast zgodni są co do tego, że nieprawidłowa pielęgnacja skóry znacznie zwiększa ryzyko ich powstawania. Gruczoły łojowe znajdujące się na skórze, każdego dnia produkują około 2 gramów tłustej, lepiącej wydzieliny zwanej łojem. Łój tworzy na skórzę warstwę ochronną przed infekcjami oraz podrażnieniami. Zbyt duża ilość łoju zbierającego się na twarzy może doporowadzić do zatkania mieszków włosowo- łojowych i gromadzenia się w nich masy rogowo- łojowej, która jest właśnie źródłem prosaków.

Prosaki- usuwanie i leczenie

Prosaki nie są schorzeniem zakaźnym, nie bolą, nie swędzą, nie są też objawem żadnej choroby. Jednakże ich wygląd, częste występowanie w obrębie twarzy nierzadko w większych skupiskach może wywoływać dyskomfort i chęć pozbycia się ich.

Bardzo złym pomysłem są próby samodzielnego usunięcia prosaków poprzez ich wyciskanie czy wydłubywanie. Działania takie mogą bowiem doprowadzić do zakażenia oraz innych nieporządanych powikłań.

Chęć usunięcia prosaków należy skonsultować z kosmetyczką a najlepiej z lekarzem dermatologiem, który powie, jak skutecznie ale przede wszystkim bezpiecznie pozbyć się zmian. Istnieje kilka sposobów dzięki, którym możemy to osiągnąć, natomiast najskuteczniejszą z nich będzie usuwanie prosaków poprzez odparowanie przy pomocy lasera CO2. Zabieg ten jest w pełni bezpieczny i nie pozostawia blizn. Do jego wykonania nie jest potrzebne znieczulenie a bezpośrednio po zabiegu można wrócić do codziennych czynności.

Prosaki u niemowląt nie wymagają leczenia ani usuwania, przy odpowiedniej pielęgnacji znikają samoistnie.

Istotną informacją dla każdej osoby zmagającej się z defektem kosmetycznym jakim są prosaki jest fakt, że zmiany te bardzo często nawracają a ich usunięcie nie gwarantuje ponownego pojawienia się w przyszłości.

SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ

Grudki perliste

Jeżeli dotknął Cię problem grudek perlistych z pewnością pomożemy. Nasi specjaliści posiadają wieloletnie doświadczenie w leczeniu tej przypadłości. Więcej informacji uzyskasz telefonicznie. Zapraszamy do naszej Kliniki

Usuwanie tatuażu

W naszej Klinice dermatologicznej usuniesz swój tatuaż niezależnie od jego koloru. Pracujemy laserem Discovery Pico, który radzi sobie z wielobartwnymi tatuażami - Zapisz się na konsultację już dzisiaj

Zamykanie naczynek

Naszej klinice dermatologicznej specjalizujemy się w zabiegach zamykania naczynek krwionośnych. Zabieg ten z uwagi na konieczność ochrony przed słońcem polecamy wykonywać w okresie jesienno-zimowym

Epilacja

Epilacja laserowa to zabieg, dzięki któremu pozbędziesz się niechcianego owłosienia już niemal na zawsze. Okresowe zabiegi utrwalające, które polecamy powtarzać średnio raz na 2 lata wystarczą, aby podtrzymać efekt zabiegu. Poczuj komfort gładkiej skóry.

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

Blizny powstałe w wyniku trądziku to defekt kosmetyczny powodujący dyskomfort u osób borykających się z tym problemem. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę i dlatego wyposażyliśmy naszą klinikę w nowoczesny laser Discovery Pico, dzięki któremu skutecznie usuwamy znamiona powstałe w wyniku trądziku.

Redukcja cellulitu

Wykonujemy skuteczne zabiegi redukujące cellulit wykorzystując aparat Cellactor. Zapraszamy na konsultację z doświadczonym specjalistą Kliniki Murano.

Wideodermatoskopia

W naszej klinice do oceny znamion skórnych wykorzystujemy wideodermatoskop Foto Finder. Dowiedz się więcej o zabiegu.

Linerase - terapia kolagenowa

Terapia AteloKOLAGENEM Linerase to zabieg z zakresu medycyny przeciwstarzeniowej i dedykowany jest pacjentom, którzy zaobserwowali, że ich skóra stała się mniej elastyczna, a zmarszczki jeszcze bardziej widoczne.

Mezoterapia

Mezoterapia jest zabiegiem stosowanym w celu poprawy kondycji i wyglądu skóry twarzy oraz ciała. Pomaga również w zapobieganiu nadmiernej utraty włosów czy w leczeniu łysienia plackowatego.

Karboksyterapia

To jeden z tych zabiegów, które zmieniły oblicze medycyny estetycznej. Terapia polega na wprowadzeniu pod skórę dwutlenku węgla. Dowiedz się więcej.

Kwas hialuronowy

Wykorzystywany najczęściej do powiększania ust i wypełniania zmarszczek. Kwas wstrzykujemy przy użyciu cienkiej igły w miejscu, które wymaga kosmetyki.

ul. Pokorna 2 lok. U8
00-199 Warszawa
+48 609 450 655
+48 22 252 82 82
recepcja@klinikamurano.com.pl
biuro@klinikamurano.com.pl
Godziny otwarcia
Pon. - Pt. 9:00 - 20:00
Kliknij aby zobaczyć nasz profil
Kliknij aby zobaczyć nasz profil