Rozstępy na piersiach

Rozstępy na piersiach są to wrzecionowate pręgi, pojawiające się na skórze piersi prostopadle do kierunku jej rozciągania. Wiąże się to z zerwaniem sieci włókien kolagenowych i elastynowych, które tworzą strukturę skóry. Pierwsze stadium tworzenia się rozstępów na piersiach, to tak zwana faza zapalna, charakteryzująca się powstawaniem różowych lub czerwonych pasm, które z czasem, dochodząc do fazy zanikowej, ulegając rozjaśnieniu i zmniejszeniu. Regularna obserwacja ciała pozwala na szybkie rozpoczęcie leczenia i pozbycie się rozstępów a piersiach. Świeże, jeszcze czerwone rozstępy dużo łatwiej usunąć, niż te, które powstały dużo wcześniej.

Rozstępy na piersiach -  przyczyny

Istnieje wiele przyczyn powstawania rozstępów na piersiach. Dużą rolę odgrywa genetyka. U osób predysponowanych genetycznie zauważa się obniżoną zdolność syntezy włókien kolagenowych, co w efekcie prowadzi do nadmiernego rozciągania skóry. Rozstępy na piersiach pojawiają się często w okresie dojrzewania, ciąży czy w trakcie innych zmian hormonalnych. Główny hormon, który odpowiada za powstawanie nieestetycznych pręgów to kortyzol – hormon nadnerczy. Wysoki poziom kortyzolu negatywnie wpływa na pracę fibroblastów, a włókna kolagenowa stają się kruche i podatne na uszkodzenia. Kolejną przyczyną powstawania rozstępów na piersiach są wahania masy ciała. Gwałtowne odchudzanie lub przybieranie na wadze, niekorzystnie wpływa na jędrność skóry. Również osoby, które zażywają kortykosteroidy czy sterydy, często skarżą się na występowanie rozstępów, w tym rozstępów na piersiach, ze względu na działania niepożądane po długotrwałym stosowaniu leków.

Rozstępy na piersiach – zabiegi

Osoby dotknięte problemem często zastanawiają się jak leczyć rozstępy na piersiach oraz w jaki sposób trwale zlikwidować rozstępy na piersiach. Istnieją zabiegi, które pozwalają na uzyskanie zadowalających efektów spłycenia nieestetycznych pręgów, jednak nie ma gwarancji, że znikną one całkowicie lub nie pojawią się nowe stany zapalne. Najskuteczniejszą metodą na usunięcie rozstępów na piersiach jest laseroterapia, gdzie w kontrolowanych warunkach niszczone są komórki skóry w głębszych warstwach, po to by organizm mógł uruchomić procesy naprawcze skóry. Z uwagi na bardzo delikatną skórę w obrębie klatki piersiowej, konieczne jest dostosowanie odpowiednich parametrów urządzenia, by nie doszło do poparzenia. Inną metodą jest również naświetlanie miejsc zmienionych chorobowo lampą LED oraz poddanie się seriom zabiegów karboksyterapii i mezoterapii. Pozwala to na spłycenie rozstępów na piersiach, a dodatkowo poprawia kondycję i elastyczność skóry. Po serii regularnych zabiegów w klinice medycyny estetycznej pacjent może zauważyć pierwsze efekty rozjaśnienia oraz zmniejszenia rozstępów. Równie ważna jest pielęgnacja domowa, która sprzyja ogólnej poprawie stanu skóry na piersiach. Nawilżanie skóry preparatami zawierającymi w składzie witaminę A i witaminę C, kolagen, kwas glikolowy czy naturalne olejki, powinno być codzienną rutyną szczególnie u osób z tendencją do powstawania rozstępów. Dodatkowo warto zadbać o zbilansowaną dietę, w której zawarte są wszystkie niezbędne składniki odżywcze i witaminy. Kontrolowanie zjadanych posiłków oraz masy ciała, pozwala zachować względnie dobrą strukturę biustu oraz innych partii ciała podatnych na występowanie rozstępów.

SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ

Grudki perliste

Jeżeli dotknął Cię problem grudek perlistych z pewnością pomożemy. Nasi specjaliści posiadają wieloletnie doświadczenie w leczeniu tej przypadłości. Więcej informacji uzyskasz telefonicznie. Zapraszamy do naszej Kliniki

Usuwanie tatuażu

W naszej Klinice dermatologicznej usuniesz swój tatuaż niezależnie od jego koloru. Pracujemy laserem Discovery Pico, który radzi sobie z wielobartwnymi tatuażami - Zapisz się na konsultację już dzisiaj

Zamykanie naczynek

Naszej klinice dermatologicznej specjalizujemy się w zabiegach zamykania naczynek krwionośnych. Zabieg ten z uwagi na konieczność ochrony przed słońcem polecamy wykonywać w okresie jesienno-zimowym

Epilacja

Epilacja laserowa to zabieg, dzięki któremu pozbędziesz się niechcianego owłosienia już niemal na zawsze. Okresowe zabiegi utrwalające, które polecamy powtarzać średnio raz na 2 lata wystarczą, aby podtrzymać efekt zabiegu. Poczuj komfort gładkiej skóry.

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

Blizny powstałe w wyniku trądziku to defekt kosmetyczny powodujący dyskomfort u osób borykających się z tym problemem. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę i dlatego wyposażyliśmy naszą klinikę w nowoczesny laser Discovery Pico, dzięki któremu skutecznie usuwamy znamiona powstałe w wyniku trądziku.

Redukcja cellulitu

Wykonujemy skuteczne zabiegi redukujące cellulit wykorzystując aparat Cellactor. Zapraszamy na konsultację z doświadczonym specjalistą Kliniki Murano.

Wideodermatoskopia

W naszej klinice do oceny znamion skórnych wykorzystujemy wideodermatoskop Foto Finder. Dowiedz się więcej o zabiegu.

Linerase - terapia kolagenowa

Terapia AteloKOLAGENEM Linerase to zabieg z zakresu medycyny przeciwstarzeniowej i dedykowany jest pacjentom, którzy zaobserwowali, że ich skóra stała się mniej elastyczna, a zmarszczki jeszcze bardziej widoczne.

Mezoterapia

Mezoterapia jest zabiegiem stosowanym w celu poprawy kondycji i wyglądu skóry twarzy oraz ciała. Pomaga również w zapobieganiu nadmiernej utraty włosów czy w leczeniu łysienia plackowatego.

Karboksyterapia

To jeden z tych zabiegów, które zmieniły oblicze medycyny estetycznej. Terapia polega na wprowadzeniu pod skórę dwutlenku węgla. Dowiedz się więcej.

Kwas hialuronowy

Wykorzystywany najczęściej do powiększania ust i wypełniania zmarszczek. Kwas wstrzykujemy przy użyciu cienkiej igły w miejscu, które wymaga kosmetyki.

ul. Pokorna 2 lok. U8
00-199 Warszawa
+48 609 450 655
+48 22 252 82 82
recepcja@klinikamurano.com.pl
biuro@klinikamurano.com.pl
Godziny otwarcia
Pon. - Pt. 9:00 - 20:00
Kliknij aby zobaczyć nasz profil
Kliknij aby zobaczyć nasz profil