Rozstępy

Rozstępy to rodzaj blizn pojawiających się na powierzchni skóry. Przybierają one postać równoległych, wrzecionowatych pasm, na początku są koloru czerwonego a wraz z upływem czasu jaśnieją i stają się białe.

Rozstępy- przyczyny

Rozstępy choć bez wątpienia niekorzystnie wpływają na wygląd skóry to są zjawiskiem bardzo powszechnym, głównie kojarzonym z kobietami w ciąży. Nie jest to jednak problem z którym zmagają się tylko ciężarne, dotyka on również mężczyzn, osoby młode w okresie dojrzewania, kulturystów lub osoby cierpiące na zaburzenia gospodarki hormonalnej. Powstawanie rozstępów związane jest z nadmiernym rozciągnięciem się skóry, które może być związane z szybkim wzrostem wagi, budowaniem masy mięśniowej czy też w przypadku kobiet z szybko rosnącym ciążowym brzuszkiem. W związku ze zmianami sylwetki, skóra nie nadąża z produkcją wystarczającej ilości włokien kolagenowych, staje się cienka a w konsekwencji pęką. Najczęściej rozstępy pojawiają się na pośladkach, udach, brzuchu, ramionach i piersiach.

Rozstępy- zabiegi i ich efekty

Odpowiednia pielęgnacja skóry, i proste zabiegi wykonywane w zaciszu domowym mające na celu nawilżenie i odżywienie skóry to pierwszy i podstawowy krok do walki z rozstępami. Czasem jednak to nie wystarcza i konieczne jest oddanie się w ręce specjalistów i nowoczesnych technologii.

Dotychczas nie wymyślono jeszcze cudownego zabiegu, który pozwoli na całkowite  pozbycie się rozstępów. Istnieją jednak zabiegi, dzięki którym można poprawić kondycję skóry a co za tym idzie rozjaśnić, spłycić i zmniejszyć widoczność rozstępów. Jednym z takich zabiegów jest karboksyterapia. Metoda ta polega na podskórnym wstrzyknięciu dwutlenku węgla. Wstrzyknięty gaz rozszerza naczynia krwionośne poprawiając tym samym odżywienie i dotlenienie komórek. Dwutlenek węgla wywołuje delikatny stan zapalny, który rozpoczyna proces produkcji kolagenu i elastyny. Efektem serii zabiegów karboksyterapii jest wygładzona, odżywiona i sprężysta skóra.

Kolejną bardzo skuteczną w leczeniu rozstępów technologią jest wykorzystanie lasera frakcyjnego. Światło lasera w kontrolowany sposób powoduje na skórze termiczne mikrouszkodzenia, tkanki rozpoczynają proces regeneracji polegający na produkcji włókien kolagenowych. Podobnie jak w przypadku karboksyterapii należy wykonać serię kilku zabiegów. W finalnym efekcie rozstępy będą zdecydowanie jaśniejsze i mniej widoczne a skóra poddawana zabiegowi wygładzona.

SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ
ul. Pokorna 2 lok. U8
00-199 Warszawa
+48 609 450 655
+48 22 252 82 82
recepcja@klinikamurano.com.pl
biuro@klinikamurano.com.pl
Godziny otwarcia
Pon. - Pt. 9:00 - 20:00
Kliknij aby zobaczyć nasz profil
Kliknij aby zobaczyć nasz profil