Zapalenie mieszków włosowych

Zapalenie mieszków włosowych jest dość często występującą dermatozą dotyczącą głównie mężczyzn.

Przyczyny zapalenia mieszków włosowych

Zapalenie mieszków włosowych związane jest ze stanem zapalnym mieszka włosowego wraz z jego otoczeniem. Głównym czynnikiem powodującym stan zapalny jest zakażenie, w tym najczęściej bakteryjne jak również grzybicze czy wirusowe. Innym czynnikiem wpływającym na zapalenie mieszków włosowych  jest  uraz mechaniczny oraz przewlekłe drażnienie. Ponad to czynnikami predysponującymi są nadwaga, nadmierna potliwość czy takie schorzenia jak np. cukrzyca.

Zapalenie mieszków włosowych - objawy

Typowym objawem zapalenia mieszków włosowych, niezależnie od etiologii jest występowanie drobnych krost o żółtym zabarwieniu, często przebitych włosem otoczonych rumieniową obwódką. Lokalizacja zmian jest różna i dotyczy najczęściej zapalenia mieszków włosowych głowy, zapalenia mieszków włosowych na udach, zapalenia mieszków włosowych pod pachami. W przypadku zmian głębszych może wystąpić świąd i bolesność, które mogą prowadzić do wystąpienia czyraków.

Zapalenie mieszków włosowych - leczenie

Czy zapalenie mieszków włosowych jest wyleczalne? Leczenie stanu zapalnego mieszków włosowych może być uciążliwe i dość czasochłonne. W większości przypadków leczenie zapalenia  mieszków  włosowych  polega na  miejscowej  terapii antybiotykowej przez około 2 tygodnie. W przypadku nasilonych zmian oraz u osób z zaburzeniami odporności wskazana  jest antybiotykoterapia doustna.

SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ

Grudki perliste

Jeżeli dotknął Cię problem grudek perlistych z pewnością pomożemy. Nasi specjaliści posiadają wieloletnie doświadczenie w leczeniu tej przypadłości. Więcej informacji uzyskasz telefonicznie. Zapraszamy do naszej Kliniki

Usuwanie tatuażu

W naszej Klinice dermatologicznej usuniesz swój tatuaż niezależnie od jego koloru. Pracujemy laserem Discovery Pico, który radzi sobie z wielobartwnymi tatuażami - Zapisz się na konsultację już dzisiaj

Zamykanie naczynek

Naszej klinice dermatologicznej specjalizujemy się w zabiegach zamykania naczynek krwionośnych. Zabieg ten z uwagi na konieczność ochrony przed słońcem polecamy wykonywać w okresie jesienno-zimowym

Epilacja

Epilacja laserowa to zabieg, dzięki któremu pozbędziesz się niechcianego owłosienia już niemal na zawsze. Okresowe zabiegi utrwalające, które polecamy powtarzać średnio raz na 2 lata wystarczą, aby podtrzymać efekt zabiegu. Poczuj komfort gładkiej skóry.

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

Blizny powstałe w wyniku trądziku to defekt kosmetyczny powodujący dyskomfort u osób borykających się z tym problemem. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę i dlatego wyposażyliśmy naszą klinikę w nowoczesny laser Discovery Pico, dzięki któremu skutecznie usuwamy znamiona powstałe w wyniku trądziku.

Redukcja cellulitu

Wykonujemy skuteczne zabiegi redukujące cellulit wykorzystując aparat Cellactor. Zapraszamy na konsultację z doświadczonym specjalistą Kliniki Murano.

Wideodermatoskopia

W naszej klinice do oceny znamion skórnych wykorzystujemy wideodermatoskop Foto Finder. Dowiedz się więcej o zabiegu.

Linerase - terapia kolagenowa

Terapia AteloKOLAGENEM Linerase to zabieg z zakresu medycyny przeciwstarzeniowej i dedykowany jest pacjentom, którzy zaobserwowali, że ich skóra stała się mniej elastyczna, a zmarszczki jeszcze bardziej widoczne.

Mezoterapia

Mezoterapia jest zabiegiem stosowanym w celu poprawy kondycji i wyglądu skóry twarzy oraz ciała. Pomaga również w zapobieganiu nadmiernej utraty włosów czy w leczeniu łysienia plackowatego.

Karboksyterapia

To jeden z tych zabiegów, które zmieniły oblicze medycyny estetycznej. Terapia polega na wprowadzeniu pod skórę dwutlenku węgla. Dowiedz się więcej.

Kwas hialuronowy

Wykorzystywany najczęściej do powiększania ust i wypełniania zmarszczek. Kwas wstrzykujemy przy użyciu cienkiej igły w miejscu, które wymaga kosmetyki.

ul. Pokorna 2 lok. U8
00-199 Warszawa
+48 609 450 655
+48 22 252 82 82
recepcja@klinikamurano.com.pl
biuro@klinikamurano.com.pl
Godziny otwarcia
Pon. - Pt. 9:00 - 20:00
Kliknij aby zobaczyć nasz profil
Kliknij aby zobaczyć nasz profil