Asymetria ust

Pełne i kształtne usta to marzenie niejednej osoby.  Zmysłowe usta sprawiają, że twarz wygląda na weselszą i bardziej atrakcyjną. Niestety natura nie wszystkich obdarzyła pięknymi ustami. Głównie to uwarunkowania genetyczne są odpowiedzialne za budowę oraz kształt ust. Dużą rolę odgrywają również inne czynniki – struktura i ukształtowanie zębów, kształt brody i wiek. Ponadto nie bez znaczenia są nawyki i przyzwyczajenia. Wąskie lub asymetryczne usta powodują wiele kompleksów, obniżają poczucie własnej wartości. Często problemem nie jest mała objętość, tylko asymetria ust. Istnieją jednak sposoby na pozbycie się asymetrii ust przy niekoniecznym ich powiększaniu. 

 

Asymetria ust 

Asymetria ust jest to głównie defekt natury estetycznej. Jest on nabyty lub wrodzony i może dotyczyć nie tylko kobiet, ale również mężczyzn. Należy jednak zwracać uwagę czy nagle pojawiające się opadnięcie kącika ust nie jest przyczyną poważnego schorzenia, jak np. udar niedokrwienny mózgu. 

 

Rodzaje asymetrii ust 

Wyróżnia się kilka rodzajów asymetrii ust. Asymetria może występować między lewą a prawą stroną, a także między objętością górnej i dolnej wargi. Często asymetria ust staje się widoczna dopiero podczas mówienia czy uśmiechania się – jest to tak zwana asymetria dynamiczna. Opadające kąciki ust również zaliczają się do asymetrii ust, daje ona wyraz smutnej miny.

 

Przyczyny

Wśród przyczyn wrodzonej asymetrii ust można wyróżnić:

  • wady zgryzu,

  • asymetrię dynamiczną,

  • zajęczą wargę 

Natomiast wśród nabytych przyczyn asymetrii ust można znaleźć:

  • nieprawidłowo wykonane zabiegi, np. wypełniania kwasem hialuronowym,

  • zaburzenia pracy mięśni,

  • blizny powypadkowe,

  • blizny po opryszczkach.

  • Porażenie Bell’a

 

Leczenie

Specjaliści medycyny estetycznej są w stanie wyrównać asymetrię ust za pomocą dedykowanych substancji wypełniających.  Do wyrównania asymetrii ust stosuje się przede wszystkim kwas hialuronowy usieciowany, osocze bogatopłytkowe, a niekiedy w celu pozbycia się blizn okołoustnych – laser frakcyjny. Już podczas jednego zabiegu można zlikwidować asymetrię oraz przywrócić wargom odpowiednie proporcje. 

W Klinice Murano zabieg z użyciem kwasu hialuronowego jest najczęściej stosowany w przypadku asymetrii ust. Kwas hialuronowy, który wprowadza się pod skórę za pomocą cienkiej igły lub kaniuli,  nadaje ustom odpowiedni kształt i likwiduje asymetrię. Dodatkowo dzięki zdolności kwasu do wiązania wody w skórze, wargi są odpowiednio nawilżone i wygładzone. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym w postaci kremu znieczulającego. Efekty mogą utrzymywać się od 8 do 12 miesięcy w zależności od rodzaju skóry i trybu życia.

 

SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ

Grudki perliste

Jeżeli dotknął Cię problem grudek perlistych z pewnością pomożemy. Nasi specjaliści posiadają wieloletnie doświadczenie w leczeniu tej przypadłości. Więcej informacji uzyskasz telefonicznie. Zapraszamy do naszej Kliniki

Usuwanie tatuażu

W naszej Klinice dermatologicznej usuniesz swój tatuaż niezależnie od jego koloru. Pracujemy laserem Discovery Pico, który radzi sobie z wielobartwnymi tatuażami - Zapisz się na konsultację już dzisiaj

Zamykanie naczynek

Naszej klinice dermatologicznej specjalizujemy się w zabiegach zamykania naczynek krwionośnych. Zabieg ten z uwagi na konieczność ochrony przed słońcem polecamy wykonywać w okresie jesienno-zimowym

Epilacja

Epilacja laserowa to zabieg, dzięki któremu pozbędziesz się niechcianego owłosienia już niemal na zawsze. Okresowe zabiegi utrwalające, które polecamy powtarzać średnio raz na 2 lata wystarczą, aby podtrzymać efekt zabiegu. Poczuj komfort gładkiej skóry.

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

Blizny powstałe w wyniku trądziku to defekt kosmetyczny powodujący dyskomfort u osób borykających się z tym problemem. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę i dlatego wyposażyliśmy naszą klinikę w nowoczesny laser Discovery Pico, dzięki któremu skutecznie usuwamy znamiona powstałe w wyniku trądziku.

Redukcja cellulitu

Wykonujemy skuteczne zabiegi redukujące cellulit wykorzystując aparat Cellactor. Zapraszamy na konsultację z doświadczonym specjalistą Kliniki Murano.

Wideodermatoskopia

W naszej klinice do oceny znamion skórnych wykorzystujemy wideodermatoskop Foto Finder. Dowiedz się więcej o zabiegu.

Linerase - terapia kolagenowa

Terapia AteloKOLAGENEM Linerase to zabieg z zakresu medycyny przeciwstarzeniowej i dedykowany jest pacjentom, którzy zaobserwowali, że ich skóra stała się mniej elastyczna, a zmarszczki jeszcze bardziej widoczne.

Mezoterapia

Mezoterapia jest zabiegiem stosowanym w celu poprawy kondycji i wyglądu skóry twarzy oraz ciała. Pomaga również w zapobieganiu nadmiernej utraty włosów czy w leczeniu łysienia plackowatego.

Karboksyterapia

To jeden z tych zabiegów, które zmieniły oblicze medycyny estetycznej. Terapia polega na wprowadzeniu pod skórę dwutlenku węgla. Dowiedz się więcej.

Kwas hialuronowy

Wykorzystywany najczęściej do powiększania ust i wypełniania zmarszczek. Kwas wstrzykujemy przy użyciu cienkiej igły w miejscu, które wymaga kosmetyki.

ul. Pokorna 2 lok. U8
00-199 Warszawa
+48 609 450 655
+48 22 252 82 82
recepcja@klinikamurano.com.pl
biuro@klinikamurano.com.pl
Godziny otwarcia
Pon. - Pt. 9:00 - 20:00
Kliknij aby zobaczyć nasz profil
Kliknij aby zobaczyć nasz profil