Blizny po trądziku

Blizny po trądziku – przyczyny

Blizny potrądzikowe są to trwałe zmiany powstałe w wyniku utraty tkanki. Najczęściej pojawiają się w przypadku niewłaściwej pielęgnacji lub złego leczenia trądziku.

Z blizną po trądziku często związane są przebarwienia pozapalne powstałe w miejscu zagojonego już wykwitu.

Blizny po trądziku – jak usunąć

Żeby nie doprowadzić do powstania blizn, należy dbać o skórę trądzikową. Dlatego też w codziennej pielęgnacji należy dbać o prawidłowe oczyszczanie i złuszczanie naskórka stosując odpowiednie kosmetyki. W przypadku, gdy dojdzie do zaczerwienienia zmiany, należy niezwłocznie działać przeciwzapalnie. W profilaktyce ważna jest także odpowiednia dieta , która powinna być bogata w witaminy i przeciwutleniacze.

Blizny po trądziku – leczenie

W codziennej pielęgnacji skóry trądzikowej należy dbać o prawidłowe oczyszczanie i złuszczanie skóry stosując np. peeling kwasem salicylowym. Bardzo ważne jest, aby nie dopuszczać do jej przesuszenia, w przeciwnym wypadku gruczoły łojowe zaczną szybciej produkować łój, co  przyspieszy rozwój trądziku.

Odpowiednia pielęgnacja skóry trądzikowej nie zawsze uchroni nas przed powstaniem blizn potrądzikowych.  Aby wybrać najskuteczniejszą i najlepszą metodę leczenia blizn potrądzikowych, należy skonsultować się z dermatologiem, który zadecyduje jaka będzie najlepsza dla pacjenta forma  ich usunięcia. Metod na pozbycie się blizn jest wiele, wśród nich wyróżniamy sposoby mechaniczne, chemiczne i laserowe.

Jednym z podstawowych zabiegów wspomagających leczenie blizn jest dermabrazja, polegająca na usunięciu powierzchniowej warstwy naskórka za pomocą specjalnej głowicy zakończonej diamentowym frezem. Zabiegi laserowe są najskuteczniejszą formą zniwelowania bliz potrądzikowych. Już po kilku sesjach można zauważyć zdecydowaną poprawę wyglądu skóry.

Należy pamiętać, że walka z bliznami potrądzikowymi wymaga cierpliwości, czasu i systematyczności.

SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ

Grudki perliste

Jeżeli dotknął Cię problem grudek perlistych z pewnością pomożemy. Nasi specjaliści posiadają wieloletnie doświadczenie w leczeniu tej przypadłości. Więcej informacji uzyskasz telefonicznie. Zapraszamy do naszej Kliniki

Usuwanie tatuażu

W naszej Klinice dermatologicznej usuniesz swój tatuaż niezależnie od jego koloru. Pracujemy laserem Discovery Pico, który radzi sobie z wielobartwnymi tatuażami - Zapisz się na konsultację już dzisiaj

Zamykanie naczynek

Naszej klinice dermatologicznej specjalizujemy się w zabiegach zamykania naczynek krwionośnych. Zabieg ten z uwagi na konieczność ochrony przed słońcem polecamy wykonywać w okresie jesienno-zimowym

Epilacja

Epilacja laserowa to zabieg, dzięki któremu pozbędziesz się niechcianego owłosienia już niemal na zawsze. Okresowe zabiegi utrwalające, które polecamy powtarzać średnio raz na 2 lata wystarczą, aby podtrzymać efekt zabiegu. Poczuj komfort gładkiej skóry.

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

Blizny powstałe w wyniku trądziku to defekt kosmetyczny powodujący dyskomfort u osób borykających się z tym problemem. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę i dlatego wyposażyliśmy naszą klinikę w nowoczesny laser Discovery Pico, dzięki któremu skutecznie usuwamy znamiona powstałe w wyniku trądziku.

Redukcja cellulitu

Wykonujemy skuteczne zabiegi redukujące cellulit wykorzystując aparat Cellactor. Zapraszamy na konsultację z doświadczonym specjalistą Kliniki Murano.

Wideodermatoskopia

W naszej klinice do oceny znamion skórnych wykorzystujemy wideodermatoskop Foto Finder. Dowiedz się więcej o zabiegu.

Linerase - terapia kolagenowa

Terapia AteloKOLAGENEM Linerase to zabieg z zakresu medycyny przeciwstarzeniowej i dedykowany jest pacjentom, którzy zaobserwowali, że ich skóra stała się mniej elastyczna, a zmarszczki jeszcze bardziej widoczne.

Mezoterapia

Mezoterapia jest zabiegiem stosowanym w celu poprawy kondycji i wyglądu skóry twarzy oraz ciała. Pomaga również w zapobieganiu nadmiernej utraty włosów czy w leczeniu łysienia plackowatego.

Karboksyterapia

To jeden z tych zabiegów, które zmieniły oblicze medycyny estetycznej. Terapia polega na wprowadzeniu pod skórę dwutlenku węgla. Dowiedz się więcej.

Kwas hialuronowy

Wykorzystywany najczęściej do powiększania ust i wypełniania zmarszczek. Kwas wstrzykujemy przy użyciu cienkiej igły w miejscu, które wymaga kosmetyki.

ul. Pokorna 2 lok. U8
00-199 Warszawa
+48 609 450 655
+48 22 252 82 82
recepcja@klinikamurano.com.pl
biuro@klinikamurano.com.pl
Godziny otwarcia
Pon. - Pt. 9:00 - 20:00
Kliknij aby zobaczyć nasz profil
Kliknij aby zobaczyć nasz profil