Blizny po trądziku

Blizny po trądziku – przyczyny

Blizny potrądzikowe są to trwałe zmiany powstałe w wyniku utraty tkanki. Najczęściej pojawiają się w przypadku niewłaściwej pielęgnacji lub złego leczenia trądziku.

Z blizną po trądziku często związane są przebarwienia pozapalne powstałe w miejscu zagojonego już wykwitu.

Blizny po trądziku – jak usunąć

Żeby nie doprowadzić do powstania blizn, należy dbać o skórę trądzikową. Dlatego też w codziennej pielęgnacji należy dbać o prawidłowe oczyszczanie i złuszczanie naskórka stosując odpowiednie kosmetyki. W przypadku, gdy dojdzie do zaczerwienienia zmiany, należy niezwłocznie działać przeciwzapalnie. W profilaktyce ważna jest także odpowiednia dieta , która powinna być bogata w witaminy i przeciwutleniacze.

Blizny po trądziku – leczenie

W codziennej pielęgnacji skóry trądzikowej należy dbać o prawidłowe oczyszczanie i złuszczanie skóry stosując np. peeling kwasem salicylowym. Bardzo ważne jest, aby nie dopuszczać do jej przesuszenia, w przeciwnym wypadku gruczoły łojowe zaczną szybciej produkować łój, co  przyspieszy rozwój trądziku.

Odpowiednia pielęgnacja skóry trądzikowej nie zawsze uchroni nas przed powstaniem blizn potrądzikowych.  Aby wybrać najskuteczniejszą i najlepszą metodę leczenia blizn potrądzikowych, należy skonsultować się z dermatologiem, który zadecyduje jaka będzie najlepsza dla pacjenta forma  ich usunięcia. Metod na pozbycie się blizn jest wiele, wśród nich wyróżniamy sposoby mechaniczne, chemiczne i laserowe.

Jednym z podstawowych zabiegów wspomagających leczenie blizn jest dermabrazja, polegająca na usunięciu powierzchniowej warstwy naskórka za pomocą specjalnej głowicy zakończonej diamentowym frezem. Zabiegi laserowe są najskuteczniejszą formą zniwelowania bliz potrądzikowych. Już po kilku sesjach można zauważyć zdecydowaną poprawę wyglądu skóry.

Należy pamiętać, że walka z bliznami potrądzikowymi wymaga cierpliwości, czasu i systematyczności.

SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ
ul. Pokorna 2 lok. U8
00-199 Warszawa
+48 609 450 655
+48 22 252 82 82
recepcja@klinikamurano.com.pl
biuro@klinikamurano.com.pl
Godziny otwarcia
Pon. - Pt. 9:00 - 20:00
Kliknij aby zobaczyć nasz profil
Kliknij aby zobaczyć nasz profil