Brodawka łojotokowa

Brodawki łojotokowe to łagodne zmiany skórne , pojawiające się w dowolnym miejscu na ciele, choć zazwyczaj lokalizują się na tułowiu kończynach górnych, twarzy (brodawka na powiece, brodawka łojotokowa na policzku) oraz owłosionej skórze głowy (brodawka łojotokowa na skórze głowy). Zmiany te mają charakter rogowaciejącej narośli.

Brodawka łojotokowa – wygląd

Brodawka łojotokowa jest płaskim lub lekko wypukłym wykwitem. Kolor uzależniony jest od stadium rozwoju i jest to najczęściej odcień od cielistego do brunatnego. Brodawka łojotokowa jest okrągła, grudkowata  i chropowata. Na jej powierzchni widoczne są zagłębienia w których znajduje się zrogowaciały naskórek oraz sebum.  Brodawki łojotokowe są bezbolesne, nie pieką i nie swędzą są dobrze odgraniczone od otoczenia oraz mają skłonność do rogowacenia i mnogiego występowania.

Brodawka łojotokowa przyczyny

  • nadmierna ekspozycja na promienie słoneczne
  • predyspozycje genetyczne
  • wiek powyżej 30 r.ż

Brodawka łojotokowa – objawy

Na powierzchni skóry tworzą się niewielkich rozmiarów zmiany, które z czasem przekształcają się w hiperkeratotyczne twory o żółtym lub brunatnym zabarwieniu. W tym stadium rozwoju są już wyraźnie oddzielone od otaczającej je skóry.

Brodawka łojotokowa – leczenie i usuwanie

W przypadku, kiedy brodawki łojotokowe nie sprawiają żadnych dolegliwości nie trzeba ich usuwać. Jeśli zaś stanowią problem estetyczny można je  leczyć preparatami na bazie kwasu salicylowego lub retinolu, a także usunąć następującymi metodami:

  • krioterapii - czyli zamrażaniu za pomocą ciekłego azotu,
  • łyżeczkowania - usunięcie za pomocą łyżeczki dermatologicznej,
  • elektrokoagulacji - w wyniku której następuje ścięcie i koagulacja białek tworzących zmianę,
  • laseroterapii - dzięki odpowiednio dobranej wiązce lasera następuje całkowite wypalenie zmiany,
  • chirurgiczne - wycięcie w znieczuleniu miejscowym.
SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ

Grudki perliste

Jeżeli dotknął Cię problem grudek perlistych z pewnością pomożemy. Nasi specjaliści posiadają wieloletnie doświadczenie w leczeniu tej przypadłości. Więcej informacji uzyskasz telefonicznie. Zapraszamy do naszej Kliniki

Usuwanie tatuażu

W naszej Klinice dermatologicznej usuniesz swój tatuaż niezależnie od jego koloru. Pracujemy laserem Discovery Pico, który radzi sobie z wielobartwnymi tatuażami - Zapisz się na konsultację już dzisiaj

Zamykanie naczynek

Naszej klinice dermatologicznej specjalizujemy się w zabiegach zamykania naczynek krwionośnych. Zabieg ten z uwagi na konieczność ochrony przed słońcem polecamy wykonywać w okresie jesienno-zimowym

Epilacja

Epilacja laserowa to zabieg, dzięki któremu pozbędziesz się niechcianego owłosienia już niemal na zawsze. Okresowe zabiegi utrwalające, które polecamy powtarzać średnio raz na 2 lata wystarczą, aby podtrzymać efekt zabiegu. Poczuj komfort gładkiej skóry.

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

Blizny powstałe w wyniku trądziku to defekt kosmetyczny powodujący dyskomfort u osób borykających się z tym problemem. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę i dlatego wyposażyliśmy naszą klinikę w nowoczesny laser Discovery Pico, dzięki któremu skutecznie usuwamy znamiona powstałe w wyniku trądziku.

Redukcja cellulitu

Wykonujemy skuteczne zabiegi redukujące cellulit wykorzystując aparat Cellactor. Zapraszamy na konsultację z doświadczonym specjalistą Kliniki Murano.

Wideodermatoskopia

W naszej klinice do oceny znamion skórnych wykorzystujemy wideodermatoskop Foto Finder. Dowiedz się więcej o zabiegu.

Linerase - terapia kolagenowa

Terapia AteloKOLAGENEM Linerase to zabieg z zakresu medycyny przeciwstarzeniowej i dedykowany jest pacjentom, którzy zaobserwowali, że ich skóra stała się mniej elastyczna, a zmarszczki jeszcze bardziej widoczne.

Mezoterapia

Mezoterapia jest zabiegiem stosowanym w celu poprawy kondycji i wyglądu skóry twarzy oraz ciała. Pomaga również w zapobieganiu nadmiernej utraty włosów czy w leczeniu łysienia plackowatego.

Karboksyterapia

To jeden z tych zabiegów, które zmieniły oblicze medycyny estetycznej. Terapia polega na wprowadzeniu pod skórę dwutlenku węgla. Dowiedz się więcej.

Kwas hialuronowy

Wykorzystywany najczęściej do powiększania ust i wypełniania zmarszczek. Kwas wstrzykujemy przy użyciu cienkiej igły w miejscu, które wymaga kosmetyki.

ul. Pokorna 2 lok. U8
00-199 Warszawa
+48 609 450 655
+48 22 252 82 82
recepcja@klinikamurano.com.pl
biuro@klinikamurano.com.pl
Godziny otwarcia
Pon. - Pt. 9:00 - 20:00
Kliknij aby zobaczyć nasz profil
Kliknij aby zobaczyć nasz profil