Bruzdy nosowo- wargowe

Bruzdy nosowo- wargowe to nic innego jak pionowe linie na twarzy, przebiegające od kącików ust aż do skrzydełek nosa. Na skórze twarzy pojawiają się jako pierwsze, zaczynają być widoczne już po 25 roku życia. Są wyjątkowo nie lubianym rodzajem zmarszczek gdyż umiejscowione są w centralnej części twarzy a wraz z wiekiem pogłębiają się i ciężko je zatuszować chociażby fluidem czy pudrem.

Bruzdy nosowo- wargowe- przyczyny

Bruzdy nosowo- wargowe powstają na skutek mimiki twarzy. W trakcie uśmiechania się czy mówienia aktywowanych zostaje kilkadziesiąt mięśni twarzy, które naprzemiennie kurczą się i rozluźniają. Wraz z wiekiem mięśnie stają się coraz słabsze a załamania na skórze powstające podczas ich ruchów nie mają już skłonności do samoistnego wygładzenia. Z czasem stają się coraz głębsze i trwalsze.

Na niekorzyść wpływa także czas. Wraz z wiekiem i postępującym procesem starzenia się w tkance podskórnej coraz mniej produkowanego jest kolagenu i elastyny w efekcie czego skóra staje się wiotka, przesuszona, brak jej sprężystości.

Bruzdy nosowo- wargowe- zabiegi

Bruzdy nosowo wargowe choć nie mają wpływu na nasze zdrowie to bez wątpienia dodają lat i niekorzystnie wpływają na wygląd obniżając naszą samoocenę i samopoczucie. Na szczęście wysoko rozwinięta medycyna estetyczna zna kilka sposobów na ich zmniejszenie lub czasem całkowite usunięcie. Niektóre z nich jak np. nici liftingujące czy zabiegi o charakterze operacji plastycznych to metody inwazyjne, zarezerwowane raczej dla osób starszych. Natomiast jednym z najpopularniejszych zabiegów, który z powodzeniem można wykonać już na te pierwsze zmarszczki w średnim wieku jest wypełnianie kwasem hialuronowym. Wstrzyknięty w bruzdę nosowo- wargową kwas wypełnia ją i wygładzą a efekt zabiegu utrzymuje się kilka miesięcy. Ze względu na fakt, że kwas hialuronowy to naturalnie występujący w naszym organizmie składnik, zabieg nie powoduje skutków ubocznych ani alergii.   

SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ

Grudki perliste

Jeżeli dotknął Cię problem grudek perlistych z pewnością pomożemy. Nasi specjaliści posiadają wieloletnie doświadczenie w leczeniu tej przypadłości. Więcej informacji uzyskasz telefonicznie. Zapraszamy do naszej Kliniki

Usuwanie tatuażu

W naszej Klinice dermatologicznej usuniesz swój tatuaż niezależnie od jego koloru. Pracujemy laserem Discovery Pico, który radzi sobie z wielobartwnymi tatuażami - Zapisz się na konsultację już dzisiaj

Zamykanie naczynek

Naszej klinice dermatologicznej specjalizujemy się w zabiegach zamykania naczynek krwionośnych. Zabieg ten z uwagi na konieczność ochrony przed słońcem polecamy wykonywać w okresie jesienno-zimowym

Epilacja

Epilacja laserowa to zabieg, dzięki któremu pozbędziesz się niechcianego owłosienia już niemal na zawsze. Okresowe zabiegi utrwalające, które polecamy powtarzać średnio raz na 2 lata wystarczą, aby podtrzymać efekt zabiegu. Poczuj komfort gładkiej skóry.

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

Blizny powstałe w wyniku trądziku to defekt kosmetyczny powodujący dyskomfort u osób borykających się z tym problemem. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę i dlatego wyposażyliśmy naszą klinikę w nowoczesny laser Discovery Pico, dzięki któremu skutecznie usuwamy znamiona powstałe w wyniku trądziku.

Redukcja cellulitu

Wykonujemy skuteczne zabiegi redukujące cellulit wykorzystując aparat Cellactor. Zapraszamy na konsultację z doświadczonym specjalistą Kliniki Murano.

Wideodermatoskopia

W naszej klinice do oceny znamion skórnych wykorzystujemy wideodermatoskop Foto Finder. Dowiedz się więcej o zabiegu.

Linerase - terapia kolagenowa

Terapia AteloKOLAGENEM Linerase to zabieg z zakresu medycyny przeciwstarzeniowej i dedykowany jest pacjentom, którzy zaobserwowali, że ich skóra stała się mniej elastyczna, a zmarszczki jeszcze bardziej widoczne.

Mezoterapia

Mezoterapia jest zabiegiem stosowanym w celu poprawy kondycji i wyglądu skóry twarzy oraz ciała. Pomaga również w zapobieganiu nadmiernej utraty włosów czy w leczeniu łysienia plackowatego.

Karboksyterapia

To jeden z tych zabiegów, które zmieniły oblicze medycyny estetycznej. Terapia polega na wprowadzeniu pod skórę dwutlenku węgla. Dowiedz się więcej.

Kwas hialuronowy

Wykorzystywany najczęściej do powiększania ust i wypełniania zmarszczek. Kwas wstrzykujemy przy użyciu cienkiej igły w miejscu, które wymaga kosmetyki.

ul. Pokorna 2 lok. U8
00-199 Warszawa
+48 609 450 655
+48 22 252 82 82
recepcja@klinikamurano.com.pl
biuro@klinikamurano.com.pl
Godziny otwarcia
Pon. - Pt. 9:00 - 20:00
Kliknij aby zobaczyć nasz profil
Kliknij aby zobaczyć nasz profil