Bruzdy nosowo- wargowe

Bruzdy nosowo- wargowe to nic innego jak pionowe linie na twarzy, przebiegające od kącików ust aż do skrzydełek nosa. Na skórze twarzy pojawiają się jako pierwsze, zaczynają być widoczne już po 25 roku życia. Są wyjątkowo nie lubianym rodzajem zmarszczek gdyż umiejscowione są w centralnej części twarzy a wraz z wiekiem pogłębiają się i ciężko je zatuszować chociażby fluidem czy pudrem.

Bruzdy nosowo- wargowe- przyczyny

Bruzdy nosowo- wargowe powstają na skutek mimiki twarzy. W trakcie uśmiechania się czy mówienia aktywowanych zostaje kilkadziesiąt mięśni twarzy, które naprzemiennie kurczą się i rozluźniają. Wraz z wiekiem mięśnie stają się coraz słabsze a załamania na skórze powstające podczas ich ruchów nie mają już skłonności do samoistnego wygładzenia. Z czasem stają się coraz głębsze i trwalsze.

Na niekorzyść wpływa także czas. Wraz z wiekiem i postępującym procesem starzenia się w tkance podskórnej coraz mniej produkowanego jest kolagenu i elastyny w efekcie czego skóra staje się wiotka, przesuszona, brak jej sprężystości.

Bruzdy nosowo- wargowe- zabiegi

Bruzdy nosowo wargowe choć nie mają wpływu na nasze zdrowie to bez wątpienia dodają lat i niekorzystnie wpływają na wygląd obniżając naszą samoocenę i samopoczucie. Na szczęście wysoko rozwinięta medycyna estetyczna zna kilka sposobów na ich zmniejszenie lub czasem całkowite usunięcie. Niektóre z nich jak np. nici liftingujące czy zabiegi o charakterze operacji plastycznych to metody inwazyjne, zarezerwowane raczej dla osób starszych. Natomiast jednym z najpopularniejszych zabiegów, który z powodzeniem można wykonać już na te pierwsze zmarszczki w średnim wieku jest wypełnianie kwasem hialuronowym. Wstrzyknięty w bruzdę nosowo- wargową kwas wypełnia ją i wygładzą a efekt zabiegu utrzymuje się kilka miesięcy. Ze względu na fakt, że kwas hialuronowy to naturalnie występujący w naszym organizmie składnik, zabieg nie powoduje skutków ubocznych ani alergii.   

SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ
ul. Pokorna 2 lok. U8
00-199 Warszawa
+48 609 450 655
+48 22 252 82 82
recepcja@klinikamurano.com.pl
biuro@klinikamurano.com.pl
Godziny otwarcia
Pon. - Pt. 9:00 - 20:00
Kliknij aby zobaczyć nasz profil
Kliknij aby zobaczyć nasz profil