Cellulit na udach

Cellulit to  nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej,  któremu towarzyszą obrzękowo-włókniste zmiany tkanki podskórnej. Pojawia się najczęściej po okresie dojrzewania nasilając się w  okresie ciąży, menopauzie i w zaburzeniach hormonalnych. Efektem tego jest nierówna i pofałdowana powierzchnia skóry  bioder, ud, pośladków czy ramion. Na skórze tych partii ciała mogą pojawiać się guzki i zgrubienia, powodując czasem ból.

Cellulit na udach – przyczyny

Co powoduje cellulit na udach?

Jedną z głównych przyczyn cellulitu na udach są zaburzenia mikrokrążenia. W wyniku zaburzonego przepływu krwi, mogą tworzyć się obrzęki i zastoje, komórki tłuszczowe ulegają powiększeniu, a w tkankach zaczynają magazynować się toksyny.

Duży wpływ na powstanie cellulitu na udach ma styl życia oraz odpowiednie żywienie.  Zła dieta, bogata w cukier oraz przetworzona żywność wpływa niekorzystnie na jakość i wygląd skóry.

Kolejnym czynnikiem wpływającym na powstanie cellulitu jest brak ruchu oraz siedzący tryb życia.  

Cellulit na udach – leczenie

Jak zmniejszyć cellulit na udach?

Aby zmniejszyć cellulit, dąży się do poprawy mikrokrążenia, lipolizy i odbudowy skóry.

Istnieje wiele sposobów na zniwelowanie cellulitu, część z nich wymaga większego poświęcenia, część  zaś może być nawet przyjemna. Oto kilka wybranych sposobów na pozbycie się cellulitu z ud:

  • Masaż podciśnieniowy – wygładza skórę i poprawia jej jędrność;
  • Ultradźwięki
  • Regularne masaże - wzmocnią tkanki i sprawią, że skóra stanie się jędrniejsza
  • Naprzemienny prysznic zimną i ciepłą wodą - to sposób, dzięki któremu przyspieszymy krążenie krwi oraz usuwanie toksyn z organizmu,
  • Owijanie ciała folią - do tego zabiegu będziemy potrzebowały folii spożywczej oraz kosmetyków, które działają hamująco na tworzenie się zgrubień. Udo smarujemy balsamem i później owijamy je folią. Na koniec najlepiej położyć się na jakiś czas pod kocem, aby podnieś temperaturę,
  • Peeling kawowy - ten peeling można zrobić w domu, a masaż nim doprowadzi do zmniejszenia widoczności cellulitu,
  • Ćwiczenia na cellulit - istnieje kilka prostych ćwiczeń, dzięki którym krótkim czasie pozbędziemy się cellulitu, na przykład przysiady czy wykroki.

W leczeniu dąży się do poprawy mikrokrążenia, lipolizy i odbudowy skóry. Stosowane są zabiegi medyczne – mezoterapia igłowa, lipoliza, liposukcja – oraz kosmetyczne: mezoterapia bezigłowa, masaż podciśnieniowy (endermologia), jonoforeza, ultradźwięki, elektrostymulacja, drenaż limfatyczny, krioterapia.

Cellulit na udach – zabiegi

Wiele osób zastanawia się jak skutecznie zwalczyć cellulit na udach. Najskuteczniejszym rozwiązaniem problemu jest dobranie odpowiednich zabiegów, które wraz z dietą i aktywnością fizyczną , mogą przynieść bardzo zadowalające efekty. Polecane zabiegi w naszej Klinice to przede wszystkim endermologia LPG jako nieinwazyjna metoda masażu podciśnieniowego, eliminująca komórki tłuszczowe, podczas reakcji naturalnego procesu lipolizy. Kolejnym polecanym zabiegiem jest połączenie technologii fali radiowej RF i ultradźwięków US dzięki urządzeniu Accent Prime. Procedury zastosowane w tym urządzeniu, w kontrolowany sposób ujędrniają i odmładzają skórę, zapewniając przy tym pełne bezpieczeństwo zabiegu. W celu uzyskania jeszcze lepszych efektów, można zastosować serię zabiegów karboksyterapii. Karboksyterapia, będąca zabiegiem polegającym na wprowadzeniu pod skórę dwutlenku węgla, skutecznie ujędrnia skórę oraz redukuje tkankę tłuszczową w problematycznych obszarach.

Zredukuj cellulit na udach. Poznaj możliwości leczenia i umów się na zabieg. 

SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ
ul. Pokorna 2 lok. U8
00-199 Warszawa
+48 609 450 655
+48 22 252 82 82
recepcja@klinikamurano.com.pl
biuro@klinikamurano.com.pl
Godziny otwarcia
Pon. - Pt. 9:00 - 20:00
Kliknij aby zobaczyć nasz profil
Kliknij aby zobaczyć nasz profil