Depilacja laserowa

Depilacja laserowa to zabieg usunięcia niechcianego owłosienia przy użyciu wiązki lasera. Na czym ten zabieg polega? Podczas zabiegu dochodzi do uszkodzenia komórek reprodukcyjnych oraz zniszczenia cebulki włosa, co pozwala na pozbycie się niechcianego owłosienia.

Wiązka lasera niszczy barwnik (melaninę), który zawarta jest w mieszku włosowym. Proces ten jest nazywany selektywną fototermolizą. Działanie lasera jest wybiórcze, co oznacza, że nie dochodzi do uszkodzenia skóry. Dzięki temu możliwe jest zastosowanie tego zabiegu nawet w okolicach, gdzie skóra jest wyjątkowo delikatna. Sprawia to, że bezpieczna jest również laserowa depilacja twarzy. Wiele osób zastanawia się, czy depilacja laserowa boli. Warto mieć świadomość, że jest to zabieg krótki i całkowcie bezbolesny, jednak istnieją do niego pewne przeciwwskazania.

Depilacja laserowa – efekty

Zabieg depilacji laserowej pozwala na całkowite i trwałe usunięcie niechcianego owłosienia z wybranej okolica naszego ciała. Dzięki depilacji laserowej można na stałe zrezygnować z używania maszynek do golenia, których stosowanie często wiąże się z podrażnieniami skóry i może prowadzić do bolesnego wrastania odrastających włosków. Trwałe pozbycie się niechcianego owłosienia pozwala na zaoszczędzenie cennego czasu, który zabiera tradycyjna depilacja z użyciem maszynki, czy plastrów do golenia.

Depilacja laserowa - ile zabiegów potrzeba?

Aby osiągnąć gładką skórę bez niechcianych włosów należy przejść pełen cykl zabiegów. Najczęściej jest to 4 - 5 zabiegów przeprowadzanych w odstępach kilkutygodniowych. Taka seria pozwoli większości osób na osiągnięcie oczekiwanego efektu i trwałe pozbycie się owłosienia.

Depilacja laserowa – przeciwwskazania

Najważniejsze przeciwwskazania do przeprowadzenia depilacji laserowej to:

 • ciąża oraz okres laktacji;
 • niektóre choroby skóry, na przykład: łuszczyca, bielactwo, aktywne infekcje skórne;
 • skłonność do tworzenia blizn przerosłych;
 • stosowanie kremów z retinolem oraz retinoidów doustnie;
 • stosowanie leków i ziół światłouczulających;
 • choroba nowotworowa;
 • obecność świeżej opalenizny;
 • depilacja woskiem lub pęsetą do miesiąca przed zabiegiem.

Depilacja laserowa – obszary zastosowania

Najpopularniejsze obszary, na które można stosować depilację laserową, to:

 • okolice pach - depilacja laserowa pach to jeden z najpopularniejszych typów depilacji laserowej;
 • okolice bikini - laserowa depilacja bikini polecana ze względu na wrażliwość tych okolic na golenie standardowymi maszynkami;
 • twarz - depilacja laserowa twarzy pozwala na trwałe usunięcie problematycznego dla wielu kobiet owłosienia nad górną wargą;
 • nogi - depilacja laserowa nóg ze względu na większą powierzchnię to jeden z dłuższych zabiegów laserowego usuwania owłosienia.

Depilację laserową można wykonać praktycznie w każdym miejscu ciała. Warto wspomnieć także o depilacji laserowej pleców oraz okolicy brodawek sutkowych. Przed zabiegiem depilacji laserowej każdy pacjent przechodzi konsultację, między innymi w celu wykluczenia przeciwwskazań. Po zabiegu należy bezwzględnie przestrzegać zaleceń lekarza.

 

Epilacja laserowa - zabieg

Arion: laser aleksandrytowy

SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ

Grudki perliste

Jeżeli dotknął Cię problem grudek perlistych z pewnością pomożemy. Nasi specjaliści posiadają wieloletnie doświadczenie w leczeniu tej przypadłości. Więcej informacji uzyskasz telefonicznie. Zapraszamy do naszej Kliniki

Usuwanie tatuażu

W naszej Klinice dermatologicznej usuniesz swój tatuaż niezależnie od jego koloru. Pracujemy laserem Discovery Pico, który radzi sobie z wielobartwnymi tatuażami - Zapisz się na konsultację już dzisiaj

Zamykanie naczynek

Naszej klinice dermatologicznej specjalizujemy się w zabiegach zamykania naczynek krwionośnych. Zabieg ten z uwagi na konieczność ochrony przed słońcem polecamy wykonywać w okresie jesienno-zimowym

Epilacja

Epilacja laserowa to zabieg, dzięki któremu pozbędziesz się niechcianego owłosienia już niemal na zawsze. Okresowe zabiegi utrwalające, które polecamy powtarzać średnio raz na 2 lata wystarczą, aby podtrzymać efekt zabiegu. Poczuj komfort gładkiej skóry.

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

Blizny powstałe w wyniku trądziku to defekt kosmetyczny powodujący dyskomfort u osób borykających się z tym problemem. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę i dlatego wyposażyliśmy naszą klinikę w nowoczesny laser Discovery Pico, dzięki któremu skutecznie usuwamy znamiona powstałe w wyniku trądziku.

Redukcja cellulitu

Wykonujemy skuteczne zabiegi redukujące cellulit wykorzystując aparat Cellactor. Zapraszamy na konsultację z doświadczonym specjalistą Kliniki Murano.

Wideodermatoskopia

W naszej klinice do oceny znamion skórnych wykorzystujemy wideodermatoskop Foto Finder. Dowiedz się więcej o zabiegu.

Linerase - terapia kolagenowa

Terapia AteloKOLAGENEM Linerase to zabieg z zakresu medycyny przeciwstarzeniowej i dedykowany jest pacjentom, którzy zaobserwowali, że ich skóra stała się mniej elastyczna, a zmarszczki jeszcze bardziej widoczne.

Mezoterapia

Mezoterapia jest zabiegiem stosowanym w celu poprawy kondycji i wyglądu skóry twarzy oraz ciała. Pomaga również w zapobieganiu nadmiernej utraty włosów czy w leczeniu łysienia plackowatego.

Karboksyterapia

To jeden z tych zabiegów, które zmieniły oblicze medycyny estetycznej. Terapia polega na wprowadzeniu pod skórę dwutlenku węgla. Dowiedz się więcej.

Kwas hialuronowy

Wykorzystywany najczęściej do powiększania ust i wypełniania zmarszczek. Kwas wstrzykujemy przy użyciu cienkiej igły w miejscu, które wymaga kosmetyki.

ul. Pokorna 2 lok. U8
00-199 Warszawa
+48 609 450 655
+48 22 252 82 82
recepcja@klinikamurano.com.pl
biuro@klinikamurano.com.pl
Godziny otwarcia
Pon. - Pt. 9:00 - 20:00
Kliknij aby zobaczyć nasz profil
Kliknij aby zobaczyć nasz profil