Depilacja laserowa

Depilacja laserowa to zabieg usunięcia niechcianego owłosienia przy użyciu wiązki lasera. Na czym ten zabieg polega? Podczas zabiegu dochodzi do uszkodzenia komórek reprodukcyjnych oraz zniszczenia cebulki włosa, co pozwala na pozbycie się niechcianego owłosienia.

Wiązka lasera niszczy barwnik (melaninę), który zawarta jest w mieszku włosowym. Proces ten jest nazywany selektywną fototermolizą. Działanie lasera jest wybiórcze, co oznacza, że nie dochodzi do uszkodzenia skóry. Dzięki temu możliwe jest zastosowanie tego zabiegu nawet w okolicach, gdzie skóra jest wyjątkowo delikatna. Sprawia to, że bezpieczna jest również laserowa depilacja twarzy. Wiele osób zastanawia się, czy depilacja laserowa boli. Warto mieć świadomość, że jest to zabieg krótki i całkowcie bezbolesny, jednak istnieją do niego pewne przeciwwskazania.

 

Depilacja laserowa – efekty

Zabieg depilacji laserowej pozwala na całkowite i trwałe usunięcie niechcianego owłosienia z wybranej okolica naszego ciała. Dzięki depilacji laserowej można na stałe zrezygnować z używania maszynek do golenia, których stosowanie często wiąże się z podrażnieniami skóry i może prowadzić do bolesnego wrastania odrastających włosków. Trwałe pozbycie się niechcianego owłosienia pozwala na zaoszczędzenie cennego czasu, który zabiera tradycyjna depilacja z użyciem maszynki, czy plastrów do golenia.

 

Depilacja laserowa – ile zabiegów potrzeba?

Aby osiągnąć gładką skórę bez niechcianych włosów należy przejść pełen cykl zabiegów. Najczęściej jest to 4 – 5 zabiegów przeprowadzanych w odstępach kilkutygodniowych. Taka seria pozwoli większości osób na osiągnięcie oczekiwanego efektu i trwałe pozbycie się owłosienia.

 

Depilacja laserowa – przeciwwskazania

Najważniejsze przeciwwskazania do przeprowadzenia depilacji laserowej to:

 

 • ciąża oraz okres laktacji;
 • niektóre choroby skóry, na przykład: łuszczyca, bielactwo, aktywne infekcje skórne;
 • skłonność do tworzenia blizn przerosłych;
 • stosowanie kremów z retinolem oraz retinoidów doustnie;
 • stosowanie leków i ziół światłouczulających;
 • choroba nowotworowa;
 • obecność świeżej opalenizny;
 • depilacja woskiem lub pęsetą do miesiąca przed zabiegiem.

 

Depilacja laserowa – obszary zastosowania

Najpopularniejsze obszary, na które można stosować depilację laserową, to:

 

 • okolice pach – depilacja laserowa pach to jeden z najpopularniejszych typów depilacji laserowej;
 • okolice bikini – laserowa depilacja bikini polecana ze względu na wrażliwość tych okolic na golenie standardowymi maszynkami;
 • twarz – depilacja laserowa twarzy pozwala na trwałe usunięcie problematycznego dla wielu kobiet owłosienia nad górną wargą;
 • nogi – depilacja laserowa nóg ze względu na większą powierzchnię to jeden z dłuższych zabiegów laserowego usuwania owłosienia.

Depilację laserową można wykonać praktycznie w każdym miejscu ciała. Warto wspomnieć także o depilacji laserowej pleców oraz okolicy brodawek sutkowych. Przed zabiegiem depilacji laserowej każdy pacjent przechodzi konsultację, między innymi w celu wykluczenia przeciwwskazań. Po zabiegu należy bezwzględnie przestrzegać zaleceń lekarza.

Depilacja klinika murano
Epilacja laserowa - zabieg

Arion: laser aleksandrytowy