Dermabrazja

Dermabrazja jest to jeden z zabiegów kosmetycznych, który polega na mechanicznym złuszczeniu naskórka oraz górnych warstw skóry właściwej przy pomocy specjalnego urządzenia. Celem zabiegu jest wygładzenie skóry oraz spłycenie blizn.

Dermabrazja- efekty

Pierwsze efekty zabiegu widoczne są już po ok 10 dniach jednak dla osiągnięcia zadowalających rezultatów zaleca się wykonanie serii zabiegów w określonych odstępach czasu. Dermabrazja pobudza skórę do produkcji kolegenu i elastyny dzięki czemu staje się ona ujędrniona i odświeżona. Znaczne efekty dermabrazji widoczne są w postaci rozjaśnienia przebarwień, zmniejszenia blizn oraz rozszerzonych porów, wygładzenia nierówności,

Dermabrazja- wskazania

Zabieg dermabrazji wykonywany jest w przypadku blizn różnego pochodzenia- pooperacyjnych, powypadkowych czy też potrądzikowych. Z powodzeniem stosowany jest w celu rozjaśnienia plam wątrobowych, przebarwień skórnych oraz rozstępów. Niektóre osoby korzystają z dermabrazji celem zmniejszenia widoczności zmarszczek, wybierając ten zabieg jako alternatywę dla kwasu hialuronowego lub botoksu.

Dermabrazja- przeciwwskazania

Zabiegu dermabrazji nie należy wykonywać jeśli na skórze widoczne są aktywne stany zapalne czy jakiekolwiek inne zmiany nieznanego pochodzenia. Osoby zmagające się z zakażeniami grzybiczymi, wirusowymi czy bakteryjnymi również nie mogą poddać się zabiegowi. Dermabrazja nie będzie dobrym wyborem dla osób posiadających ciemną karnację lub mających skłonność do powstawania bliznowców.  

Podobnie jak w przypadku większości innych zabiegów kosmetycznych, dermabrazji nie wykonuje się u kobiet w ciąży oraz karmiących piersią.

SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ
ul. Pokorna 2 lok. U8
00-199 Warszawa
+48 609 450 655
+48 22 252 82 82
recepcja@klinikamurano.com.pl
biuro@klinikamurano.com.pl
Godziny otwarcia
Pon. - Pt. 9:00 - 20:00
Kliknij aby zobaczyć nasz profil
Kliknij aby zobaczyć nasz profil