Endermologia: 5 rzeczy, które warto wiedzieć przed zabiegiem

Endermologia to innowacyjny zabieg oddziaływujący na tkankę łączną poprzez nieinwazyjny, mechaniczny masaż podciśnieniowy. Umożliwia modelowanie sylwetki, redukcję cellulitu, odchudzenie i wyraźną poprawę elastyczności i jędrności skóry. Co warto wiedzieć o tym zabiegu?

Na czym polega endermologia?

Endermologia to nowoczesny zabieg pozwalający w łatwy i przede wszystkim nieinwazyjny sposób modelować i wyszczuplać sylwetkę, walcząc z nagromadzoną tkanką tłuszczową czy cellulitem. Jest to podciśnieniowy masaż ciała z wykorzystaniem innowacyjnego sprzętu, który ma za zadanie oddziaływać na tkankę łączną skóry. Metoda ta wpływa również na pobudzenie naturalnego procesu lipolizy, który zamienia tłuszcz w energię, wspomagając metabolizm, a także pobudza krążenie krwi i limfy. 

Zabieg można przeprowadzać na całym ciele, modelując na przykład brzuch, pośladki, uda czy ramiona. Skóra staje się wygładzona i jędrna, a cellulit mniej widoczny. Możliwe jest też wykonanie takiego masażu na twarzy, co powoduje przyjemny relaks oraz wygładzenie naskórka i zniwelowanie obrzęków. Podczas masażu endermologicznego pacjent zakłada specjalny strój, który dzięki odpowiednim materiałom chroni skórę przed niekomfortowym dotykiem urządzenia (bez kombinezonu mogłoby np. dojść do lekkiego zaciągnięcia włosków czy podrażnienia spowodowanego intensywnym podciśnieniem). Kostium zapewnia też prawidłową higienę, a także ułatwia i usprawnia sam zabieg, umożliwiając łagodne i przyjemne przesuwanie głowicy aparatu do endermologii po ciele. 

Do głównych zalet zabiegu endermologii zaliczamy: 

  • odmłodzenie i ujędrnienie skóry;
  • wyraźne wyszczuplenie i wygładzenie ciała;
  • możliwość modelowania sylwetki;
  • zatrzymanie procesów starzenia skóry.

Warto pamiętać, że jak przy każdym zabiegu, również do wykonania endermologii istnieją przeciwskazania. Należą do nich: ciąża i karmienie piersią, choroby nowotworowe oraz prowadzona chemioterapia, problemy z prawidłową krzepliwością krwi, żylaki i rozszerzone naczynia krwionośne, a także stan podgorączkowy (i gorączka) lub aktywne infekcje. Przed zabiegiem należy skonsultować się ze specjalistą, który potwierdzi, czy na pewno możliwe jest wykonanie w danej sytuacji masażu endermologicznego.

Endermologia: jak się przygotować do zabiegu?

Endermologii nie wymaga specjalnego przygotowania, przeprowadzana jest jedynie rozmowa (wywiad) z lekarzem, który stwierdza czy nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegu oraz ocenia sylwetkę pod kątem liczby potrzebnych zabiegów, które pozwolą na osiągnięcie pożądanego efektu. Przed rozpoczęciem kuracji dobrze jest też zapoznać się z podstawową charakterystyką i najważniejszymi informacjami o tym wyjątkowym masażu. 

5 rzeczy, o których warto wiedzieć przed zabiegiem endermologii 

  1. Masaż podciśnieniowy jest bezpieczną i nieinwazyjną metodą modelowania sylwetki – nie wymaga ingerencji skalpela i nie wywołuje bólu w trakcie zabiegu. Podobnie, jak przy tradycyjnych masażach, w trakcie działania rolek masujących pacjent może się odprężyć i zrelaksować. Dzięki temu endermologia jest uwielbianym rozwiązaniem na całym świecie. 
  2. Endermologia jest wykonywana w serii kilku zabiegów – pożądany efekt osiąga się zazwyczaj po przeprowadzeniu 10-15 sesji. Proponujemy wykonywać je 1-2 razy w tygodniu (każda trwa około 45 minut). Dodatkowo, osobom, którym zależy na wzmocnieniu pożądanego efektu wyszczuplenia, polecamy skorzystać też z innych zabiegów: Accent Prime, Cellactor oraz z karboksyterapii.
  3. Metodę endermologii można stosować przed liposukcją oraz po różnych zabiegach z zakresu medycyny estetycznej i nie tylko. Przykładowo, masaż wykonuje się po operacjach likwidujących blizny, przy chorobach reumatycznych czy niewydolności naczyń. 
  4. Zabieg nie wymaga rekonwalescencji – można po nim wrócić do codziennych obowiązków i planu dnia, pamiętając jednak o odpowiednim nawodnieniu.  
  5. Przebieg zabiegu i liczba sesji ustalane są indywidualnie – doświadczona osoba, która przeprowadza endermologię, sprawdza m.in. stan skóry i kształt sylwetki pacjenta, aby odpowiednio dobrać do nich program zabiegu.

Po masażu należy pić dużo wody, stosować zdrową dietę i aktywny tryb życia, dbając jednocześnie o utrzymanie efektów endermologii. 

Jakich efektów można spodziewać się po zabiegu?

Po zakończonym zabiegu endermologii pacjent czuje się odprężony i zrelaksowany, często pozbywając się bólu mięśni czy obrzęków. Ciało „młodnieje” – jest bardziej sprężyste, jędrne i gładkie. Z każdym kolejnym zabiegiem zanika cellulit oraz nagromadzona tkanka tłuszczowa. Przyspiesza też detoksykacja organizmu, a krążenie krwi i limfy usprawnia się. 

Kiedy można zacząć endermologię po ciąży?

Na ciele kobiety po porodzie często pojawiają się cellulit oraz rozstępy, skóra jest zwiotczała. Świetnym rozwiązaniem na przywrócenie jej elastyczności i gładkości jest zabieg endermologii, który w krótkim czasie pozwala zauważyć znaczną poprawę. Dodatkowo, pomaga też zwalczyć ból mięśni i stawów. Należy jednak pamiętać, że serię zabiegów najlepiej jest rozpocząć dopiero po zakończeniu karmienia piersią, chyba że lekarz prowadzący ciążę określi inaczej.