Kurze łapki

Kurze łapki powstające wokół oczu to nic innego jak pierwsze zmarszczki będące oznaką starzenia się skóry. Zauważyć je można już po 25 roku życia, na początku są bardzo delikatne, widoczne tylko przy uśmiechu jednak z wiekiem stają się głębsze i coraz bardziej zauważalne.

Kurze łapki - przyczyny

Zmarszczki mimiczne do których należą kurze łapki powstają na skutek ciągłej pracy mięśni twarzy, które to w ciągu dnia kurczą się około 15 tys razy! Marszczenie czoła, uśmiech, mrużenie oczu- każda z tych czynności pozostawia ślad na twarzy. Nie pomaga temu fakt, że z wiekiem ilość kwasu hialuronowego znajdującego się w tkankach jest coraz mniejsza a skóra staje się odwodniona i mniej sprężysta.

Kurze łapki - usuwanie

W walce z upływającym czasem bardzo pomocna jest domowa pielęgnacja i stosowanie odpowiednich kremów nawilżających skórę oraz zawierających składniki o działaniu przeciwzmarszczkowym. Efekt spłycenia zmarszczek osiągniemy również poddając się mezoterapii igłowej lub wypełnianiu kwasem hialuronowym- dzięki tym zabiegom, skóra stanie się nawilżona, sprężysta a zmarszczki mniej widoczne.

Kurze łapki - zabiegi

Codzienna pielęgnacja delikatnej skóry wokół oczu jest niezwykle istotna jednak nie wystarczająca aby pozbyć się kurzych łapek.  Najskuteczniejszym i jednocześnie najpopularniejszym zabiegiem na kurze łapki jest ostrzyknięcie ich toksyną botulinową. Botox wstrzynięty podskórnie blokuje połączenia nerwowo- mięśniowe tym samym skutecznie redukując napięcie mięśni. W efekcie w ciągu kilku dni od zabiegu skóra staje się sprężysta i ulega wygładzeniu. Sam zabieg jest bardzo szybki w wykonaniu, nie wymaga specjalnego przygotowania a bezpośrednio po nim pacjent może wrócić do swoich codziennych obowiązków. Rezultat zabiegu utrzymuje się około 5-6 miesięcy. Po tym czasie chcąc utrzymać efekt wygładzonej skóry zabieg należy powtórzyć, pamiętając jednocześnie aby wykonać nie więcej jak 3 zabiegi ostrzykiwania botoxem w ciągu roku.

SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ
ul. Pokorna 2 lok. U8
00-199 Warszawa
+48 609 450 655
+48 22 252 82 82
recepcja@klinikamurano.com.pl
biuro@klinikamurano.com.pl
Godziny otwarcia
Pon. - Pt. 9:00 - 20:00
Kliknij aby zobaczyć nasz profil
Kliknij aby zobaczyć nasz profil