Kwas hialuronowy, czyli usta, o których zawsze marzyłaś

Piękne usta często są uznawane za jeden z najbardziej zmysłowych i pociągających atrybutów kobiecości – zwłaszcza, jeśli są wydatne, o wyraźnym kolorze i z widocznym łukiem kupidyna. Jednak nie każda kobieta może cieszyć się z takich ust, nierzadko mając na tym punkcie kompleksy – wąskie, asymetryczne czy pozbawione kolorytu usta mogą powodować brak zadowolenia z własnego wyglądu. Dlatego też powiększanie ust z wykorzystaniem kwasu hialuronowego należy do najczęściej wykonywanych zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej. 

Kwas hialuronowy: jak działa?

Czasami kwas hialuronowy nazywany jest „eliksirem młodości” o szerokich możliwościach zastosowania, wykorzystuje się go bowiem w wielu gałęziach kosmetologii, farmakologii i medycyny. Jest to substancja występująca naturalnie w organizmie człowieka w postaci hialuronianu sodu, czyli soli sodowej.

Kwas hialuronowy jest obecny we wnętrzu komórek i na ich powierzchni, a jego głównym zadaniem jest wiązanie wody w skórze właściwej, co gwarantuje jej młody wygląd i jędrność.

Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego wytwarza ok. 250 cząsteczek wody. Co to oznacza w praktyce? Dzięki temu skóra czy usta stają się nawilżone i sprężyste. Z wiekiem jednak organizm wytwarza coraz mniej kwasu hialuronowego, co przyczynia się do powstawania zmarszczek, a w przypadku ust – do ich wysuszenia. Dlatego też często uzupełnia się niedobory kwasu w organizmie przez suplementację lub zastrzyki. 

Przykłady zastosowania kwasu hialuronowego w dermatologii i medycynie estetycznej:

  • modelowanie i powiększanie ust;
  • wypełnianie zmarszczek;
  • konturowanie twarzy;
  • zmiany wyglądu okolic oczu, np. podniesienie łuku brwiowego, zniwelowanie efektu cieni pod oczami.

Kwas hialuronowy przez swoje wysoce higroskopijne zdolności jest też wykorzystywany m.in. w okulistyce, ortopedii, stomatologii czy laryngologii. Znajduje się również w wielu kremach nawilżających i produktach do pielęgnacji ciała oraz włosów. 

Kwas hialuronowy na usta

Należysz do grona kobiet, które są niezadowolone z małych, wąskich ust, ich asymetrycznego kształtu lub mało wyraźnego kolorytu? Jeśli tak, to idealnym rozwiązaniem będzie dla Ciebie metoda modelowania bądź powiększania ust kwasem hialuronowym. Jest to najczęściej stosowany i najbezpieczniejszy sposób na sprawienie, by usta stały się pełniejsze i nawilżone, a do tego miały piękny kształt oraz wyraźny kontur i kolor. Dodatkową zaletą tego prostego zabiegu jest wygładzenie skóry w okolicach ust i wypełnienie drobnych zmarszczek. 

Jak przebiega zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym?

Ponieważ twarz, a zwłaszcza usta, to bardzo delikatna i wrażliwa okolica, przed rozpoczęciem kuracji wykonuje się znieczulenie miejscowe. Nie musisz się dziwić, ani martwić, jeśli przez kolejny dzień lub dwa będziesz czuć lekki obrzęk lub zauważysz zaczerwienienia w okolicy ust – to zupełnie naturalna reakcja. Po znieczuleniu kwas jest wstrzykiwany w usta bardzo cienką igłą. Lekarz wykonuje zazwyczaj kilka nakłuć, aby substancja równomiernie rozprowadziła się po powierzchni ust.

Czas trwania całego zabiegu jest bardzo krótki – ok. 20 minut.

Po powiększaniu ust kwasem hialuronowym warto zaczekać ok. pół godziny w gabinecie, po czym można wrócić do dalszego planu dnia – nie ma ryzyka pojawienia się jakichkolwiek objawów, które mogłyby to utrudnić. Ogromną zaletą jest też fakt, że efekty można podziwiać od razu. Oznacza to, że już po wyjściu z gabinetu możesz cieszyć się pełnymi ustami o wymarzonym kształcie. Pamiętaj jednak, by przez kilka dni unikać przebywania na słońcu lub w niskich temperaturach, zrezygnuj też z sauny i solarium. 

Przypominamy też, że jak przy każdym zabiegu, również w tym wypadku istnieją przeciwwskazania do jego wykonania. Są to przede wszystkim: 

  • nadwrażliwość na kwas hialuronowy;
  • zapalne zmiany skórne, np. opryszczka, trądzik;
  • choroba nowotworowa i przeprowadzana chemioterapia;
  • choroby autoimmunologiczne.

Może się zdarzyć, że będziesz mieć wątpliwości, czy to dobry zabieg dla Ciebie i czy na pewno możesz go wykonać – w takim przypadku po prostu skontaktuj się z nami, a z pewnością rozwiejemy wszelkie wątpliwości i odpowiednio Ci doradzimy, opierając się na wieloletnim doświadczeniu i wiedzy.

Ile utrzymuje się kwas hialuronowy na ustach?

Efekty powiększania bądź modelowania ust z wykorzystaniem kwasu hialuronowego widać od razu po zabiegu, co jest niezwykle doceniane przez kobiety na całym świecie.

Piękne i wypukłe usta o ponętnym kształcie utrzymują się zazwyczaj przez około 9-12 miesięcy.

Po tym czasie warto jest ponownie odwiedzić gabinet, by móc dalej cieszyć się z efektów zabiegu. Na okres, po jakim wprowadzony kwas przestaje działać, mają wpływ bardzo indywidualne czynniki, takie jak wiek, skłonności i predyspozycje danego organizmu, prowadzony tryb życia (np. palenie papierosów czy odpowiednia ilość snu) oraz intensywność przebywania na słońcu bądź korzystanie z solarium. Ważny jest też stosowany podczas samego zabiegu preparat – profesjonalnie przygotowana i dobrze dobrana substancja pozwoli wydłużyć efekty kuracji. 

Find A Doctor

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.