Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja to nieinwazyjny i bezpieczny zabieg mający na celu złuszczenie powierzchownej warstwy naskórka. Mikrodermabrazję można nazwać peelingiem mechanicznym, dzięki któremu martwe komórki naskórka ulegają usunięciu.

Zabieg ten cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród pacjentów - również mężczyzn. Ze szczególną popularnością związana jest mikrodermabrazja twarzy, ponieważ daje ona szansę na widoczne odmłodzenie skóry w tej okolicy. Warto mieć świadomość, że po tym mało inwazyjnym zabiegu można od razu wrócić do pełnej aktywności życiowej.

Wskazania do tego rodzaju zabiegu, to przede wszystkim:

 • obecność rozszerzonych porów (poszerzone ujścia gruczołów łojowych);
 • trądzik, blizny potrądzikowe;
 • łojotok;
 • rozstępy;
 • obecność zaskórników otwartych oraz zamkniętych;
 • rogowacenie mieszkowe;
 • posłoneczne zmiany skórne;
 • obecność zmarszczek;
 • szorstka i matowa skóra;
 • ostuda ciężarnych;
 • przebarwienia;
 • plamy starcze, fotostarzenie skóry.

Mikrodermabrazja -  przeciwwskazania:

 • trądzik różowaty (można zastosować w tym przypadku mikrodermabrazję wodno - tlenową);
 • aktywna infekcja skóry (wirusowa, bakteryjna);
 • otwarte rany na skórze, przeczosy;
 • niedawne zabiegi chirurgiczne w miejscu planowanej mikrodermabrazji;
 • nowotwory skóry.

Mikrodermabrazja – rodzaje

Warto mieć świadomość, że istnieją różne rodzaje mikrodermabrazji, a wybór jednego z nich zależy między innymi od stanu skóry pacjenta.

Mikrodermabrazja diamentowa

Jest to najczęściej wybierany rodzaj mikrodermabrazji. Nazwa tego rodzaju mikrodermabrazji wynika z materiału użytego do pokrycia głowicy, dzięki której możliwe jest przeprowadzenie zabiegu. Diament naturalny lub sztuczny, który znajduje się na głowicy pozwala na dokładne i głębokie oczyszczenie skóry. Intensywność złuszczania zależy w tym wypadku od średnicy ziaren diamentów użytych podczas zabiegu.

Mikrodermabrazja korundowa

W tym rodzaju mikrodermabrazji wykorzystuje się kryształy korundu (tlenku glinu), które uderzając z dużą prędkością w powierzchnię skóry pozwalają na pozbycie się martwych komórek naskórka. Urządzenie pozwala na wypuszczanie kryształów korundu i jednoczesne zwrotne zasysanie złuszczonego naskórka. Tlenek glinu, czyli korund posiada ponadto właściwości bakteryjne, co sprawia, że zabieg ten jest polecany szczególnie osobom borykającym się z problemem trądziku pospolitego.

Oksybrazja

Oksybrazja nazywana jest również peelingiem tlenowo - wodnym. W czasie zabiegu używa się soli fizjologicznej oraz sprężonego powietrza. W tym przypadku do złuszczania naskórka dochodzi pod wpływem strumienia wodno-tlenowego, który jest wyrzucany z dyszy z prędkością 200m/s. Odległość dyszy od skóry pozwala na sterowanie głębokością złuszczania naskórka. Zabieg ten pozwala na skutecznie oczyszczenie skóry i jednocześnie jest stosunkowo delikatny, co sprawia, że nie powoduje podrażnień. Oksybrazja jest szczególnie polecana skórze wrażliwej. Efekty są widoczne już bezpośrednio po zabiegu. 

Mikrodermabrazja – efekty zabiegu

Mikrodermabrazja pozwala na osiągnięcie wielu korzyści dla naszej skóry. Zabieg mikrodermabrazji pozwala na regenerację skóry i jej lepsze dotlenienie. Dzięki złuszczaniu naskórka, możliwe staje się rozjaśnienie skóry oraz jej odświeżenie. Mikrodermabrazja daje szansę na wygładzenie drobnych zmarszczek, dzięki pobudzeniu procesów odnowy w skórze. Odmładzające efekty mikrodermabrazji wynikają z faktu, iż zabieg ten stymuluje produkcję elastyny oraz kolagenu - ważnego składnika strukturalnego naszej skóry.

Dzięki mikrodermabrazji możliwe jest także zwężenie rozszerzonych porów oraz rozjaśnienie przebarwień. Stosowanie takiego zabiegu jak mikrodermabrazja na przebarwienia i zaburzenia kolorytu skóry jest skutecznym sposobem na ujednolicenie cery. Mikrodermabrazja pozwala także na lepsze penetrowanie do głębszych warstw skóry składników aktywnych, obecnych w kosmetykach. Pierwsze efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu. Jest to zabieg bezpieczny, z którego warto skorzystać, jeśli chcemy bezboleśnie poprawić stan swojej cery.

SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ

Grudki perliste

Jeżeli dotknął Cię problem grudek perlistych z pewnością pomożemy. Nasi specjaliści posiadają wieloletnie doświadczenie w leczeniu tej przypadłości. Więcej informacji uzyskasz telefonicznie. Zapraszamy do naszej Kliniki

Usuwanie tatuażu

W naszej Klinice dermatologicznej usuniesz swój tatuaż niezależnie od jego koloru. Pracujemy laserem Discovery Pico, który radzi sobie z wielobartwnymi tatuażami - Zapisz się na konsultację już dzisiaj

Zamykanie naczynek

Naszej klinice dermatologicznej specjalizujemy się w zabiegach zamykania naczynek krwionośnych. Zabieg ten z uwagi na konieczność ochrony przed słońcem polecamy wykonywać w okresie jesienno-zimowym

Epilacja

Epilacja laserowa to zabieg, dzięki któremu pozbędziesz się niechcianego owłosienia już niemal na zawsze. Okresowe zabiegi utrwalające, które polecamy powtarzać średnio raz na 2 lata wystarczą, aby podtrzymać efekt zabiegu. Poczuj komfort gładkiej skóry.

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

Blizny powstałe w wyniku trądziku to defekt kosmetyczny powodujący dyskomfort u osób borykających się z tym problemem. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę i dlatego wyposażyliśmy naszą klinikę w nowoczesny laser Discovery Pico, dzięki któremu skutecznie usuwamy znamiona powstałe w wyniku trądziku.

Redukcja cellulitu

Wykonujemy skuteczne zabiegi redukujące cellulit wykorzystując aparat Cellactor. Zapraszamy na konsultację z doświadczonym specjalistą Kliniki Murano.

Wideodermatoskopia

W naszej klinice do oceny znamion skórnych wykorzystujemy wideodermatoskop Foto Finder. Dowiedz się więcej o zabiegu.

Linerase - terapia kolagenowa

Terapia AteloKOLAGENEM Linerase to zabieg z zakresu medycyny przeciwstarzeniowej i dedykowany jest pacjentom, którzy zaobserwowali, że ich skóra stała się mniej elastyczna, a zmarszczki jeszcze bardziej widoczne.

Mezoterapia

Mezoterapia jest zabiegiem stosowanym w celu poprawy kondycji i wyglądu skóry twarzy oraz ciała. Pomaga również w zapobieganiu nadmiernej utraty włosów czy w leczeniu łysienia plackowatego.

Karboksyterapia

To jeden z tych zabiegów, które zmieniły oblicze medycyny estetycznej. Terapia polega na wprowadzeniu pod skórę dwutlenku węgla. Dowiedz się więcej.

Kwas hialuronowy

Wykorzystywany najczęściej do powiększania ust i wypełniania zmarszczek. Kwas wstrzykujemy przy użyciu cienkiej igły w miejscu, które wymaga kosmetyki.

ul. Pokorna 2 lok. U8
00-199 Warszawa
+48 609 450 655
+48 22 252 82 82
recepcja@klinikamurano.com.pl
biuro@klinikamurano.com.pl
Godziny otwarcia
Pon. - Pt. 9:00 - 20:00
Kliknij aby zobaczyć nasz profil
Kliknij aby zobaczyć nasz profil