Nadpotliwość - dłoni, pach, stóp

Proces pocenia się jest dla ludzkiego organizmu odruchem naturalnym, pozwalającym utrzymać odpowiednią temperaturę ciała oraz ułatwiającym wydalanie zbędnych produktów przemiany materii. W poceniu się podczas upałów czy w trakcie wzmożonego wysiłku fizycznego nie ma nic niepokojącego, jest to zjawisko fizjologiczne,  dzięki któremu nie dochodzi do przegrzania się organizmu. Problem zaczyna pojawiać się wtedy, gdy pocimy się nieoczekiwanie, niezależnie od pory roku oraz przy braku większej aktywności. Zjawisko takie nazywane jest nadpotliwością i jest bardzo krępującą przypadłością dla osób na nią cierpiących ale również dla otoczenia chociażby z powodu brzydkiego zapachu. Problem dotyczy w głównej mierze nadpotliwości stóp, nadpotliwości pach oraz nadpotliwości dłoni.

Nadpotliwość- przyczyny

Pierwsze problemy z nadpotliwością mogą być już widoczne u małych dzieci jednakże w większości przypadków zaczynają się w okresie dojrzewania.  Wraz z wiekiem następuje poprawa, rzadko kiedy mamy do czynienia z nadmiernym poceniem się osób starszych. Nadmierna potliwość wywołana jest poprzez nadczynność gruczołów potowych, które odpowiadają za utrzymanie prawidłowej temperatury ciała. Gruczoły  te stają się zbyt aktywne, nawet w sytuacjach w których termoregulacja nie jest konieczna. Na ich wzmożoną pracę mają wpływ stresujące sytuacje, nerwowość czy też lęk.

Nadpotliwość- leczenie

Co na nadpotliwość? Osoba u której występuje problem nadpotliwości powinna udać się do dermatologa.  Poza metodami leczenia w klinikach dermatologicznych istnieją bowiem sposoby na zachamowanie nadmiernego pocenia się za pomocą domowych sposobów. W tym celu należy stosować antyperspiranty zawierające w swoim składzie sole glinu oraz wybierać ubrania uszyte z naturalnych tkanin, w których skóra będzie mogła oddychać. Leczenie nadpotliwości lekami doustnymi jest obecnie rzadko stosowane ze względu na sporą liczbę działań niepożądanych leków przeciwcholinergicznych.

Nadpotliwość- zabiegi

Wiele osób zadaje sobie pytanie, jak leczyć nadpotliwość i walczyć? Z nadpotliwością możemy coraz skuteczniej walczyć dzięki nowoczesnym metodom jej leczenia. Pozwalają one na długi czas zapomnieć o problemie dzięki czemu zyskują coraz więcej na popularności. Na szczególną uwagę zasługuje leczenie nadpotliwości toksyną botulinową zwaną potocznie botoxem. Jest on obecnie wykorzystywany do leczenia ciężkiej nadpotliwości dłoni, stóp oraz pach. Po wstrzyknięciu do skóry niewielkiej ilości toksyny botulinowej, nerwy zaopatrujące gruczoły wydzielania zewnętrznego zostają zablokowane a co za tym idzie wydzielanie potu zostaje zahamowane. Efekt zabiegu zależny jest od indywidualnych predyspozycji i utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy, Po tym czasie powstają nowe zakończenia nerwowe i aby utrzymać dotychczasowy efekt zabieg należy powtórzyć. Dla osób zastanawiających się nad tym jak najskuteczniej leczyć nadpotliwość pach, dłoni lub stóp zastosowanie botoxu będzie bardzo skuteczną metodą.

Sprawdź możliwości leczenia nadpotliwości. Poznaj ofertę zabiegu i umów się na wizytę.

SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ

Grudki perliste

Jeżeli dotknął Cię problem grudek perlistych z pewnością pomożemy. Nasi specjaliści posiadają wieloletnie doświadczenie w leczeniu tej przypadłości. Więcej informacji uzyskasz telefonicznie. Zapraszamy do naszej Kliniki

Usuwanie tatuażu

W naszej Klinice dermatologicznej usuniesz swój tatuaż niezależnie od jego koloru. Pracujemy laserem Discovery Pico, który radzi sobie z wielobartwnymi tatuażami - Zapisz się na konsultację już dzisiaj

Zamykanie naczynek

Naszej klinice dermatologicznej specjalizujemy się w zabiegach zamykania naczynek krwionośnych. Zabieg ten z uwagi na konieczność ochrony przed słońcem polecamy wykonywać w okresie jesienno-zimowym

Epilacja

Epilacja laserowa to zabieg, dzięki któremu pozbędziesz się niechcianego owłosienia już niemal na zawsze. Okresowe zabiegi utrwalające, które polecamy powtarzać średnio raz na 2 lata wystarczą, aby podtrzymać efekt zabiegu. Poczuj komfort gładkiej skóry.

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

Blizny powstałe w wyniku trądziku to defekt kosmetyczny powodujący dyskomfort u osób borykających się z tym problemem. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę i dlatego wyposażyliśmy naszą klinikę w nowoczesny laser Discovery Pico, dzięki któremu skutecznie usuwamy znamiona powstałe w wyniku trądziku.

Redukcja cellulitu

Wykonujemy skuteczne zabiegi redukujące cellulit wykorzystując aparat Cellactor. Zapraszamy na konsultację z doświadczonym specjalistą Kliniki Murano.

Wideodermatoskopia

W naszej klinice do oceny znamion skórnych wykorzystujemy wideodermatoskop Foto Finder. Dowiedz się więcej o zabiegu.

Linerase - terapia kolagenowa

Terapia AteloKOLAGENEM Linerase to zabieg z zakresu medycyny przeciwstarzeniowej i dedykowany jest pacjentom, którzy zaobserwowali, że ich skóra stała się mniej elastyczna, a zmarszczki jeszcze bardziej widoczne.

Mezoterapia

Mezoterapia jest zabiegiem stosowanym w celu poprawy kondycji i wyglądu skóry twarzy oraz ciała. Pomaga również w zapobieganiu nadmiernej utraty włosów czy w leczeniu łysienia plackowatego.

Karboksyterapia

To jeden z tych zabiegów, które zmieniły oblicze medycyny estetycznej. Terapia polega na wprowadzeniu pod skórę dwutlenku węgla. Dowiedz się więcej.

Kwas hialuronowy

Wykorzystywany najczęściej do powiększania ust i wypełniania zmarszczek. Kwas wstrzykujemy przy użyciu cienkiej igły w miejscu, które wymaga kosmetyki.

ul. Pokorna 2 lok. U8
00-199 Warszawa
+48 609 450 655
+48 22 252 82 82
recepcja@klinikamurano.com.pl
biuro@klinikamurano.com.pl
Godziny otwarcia
Pon. - Pt. 9:00 - 20:00
Kliknij aby zobaczyć nasz profil
Kliknij aby zobaczyć nasz profil