Ostuda

Ostuda co to takiego? Ostuda to inaczej ostro odgraniczone, przebarwione, symetryczne plamy występujące na policzkach, czole, karku lub górnej wardze, które pojawiają się bez poprzedzającego i towarzyszącego stanu zapalnego.

Ostuda przyczyny i objawy

Bezpośrednia przyczyna powstawania ostudy jest nieznana. Szacuje się jednak, że istnieją czynniki które predysponują do pojawienia się brązowo-szarych przebarwień najczęściej są to:

  • ciąża
  • menopauza
  • przewlekłe choroby wątroby
  • stosowanie doustnych leków antykoncepcyjnych
  • stosowanie niektórych kosmetyków
  • zaburzenia hormonalne.

Jednym z czynników wywołujących ostudę jest promieniowanie UV. Dlatego też ostuda najczęściej pojawia się na tych częściach ciała, które najbardziej narażone są na oddziaływanie promieni słonecznych.

Ostuda - jak leczyć?

Leczenie ostudy polega na zastosowaniu preparatów o działaniu złuszczającym i odbarwiającym na bazie hydrochinonu. Do miejscowego leczenia ostudy stosuje się kwas np. azelainowy, kojowy. Dobre efekty leczenia uzyskuje się za pomocą peelingów chemicznych. W przypadku głębszych zmian dużą skutecznością leczenia cieszą się zabiegi z użyciem laserów. Należy jednak pamiętać,  że  podstawą postępowania w trakcie leczenia ostudy, niezależnie od zastosowanych metod depigmentacji jest ochrona przed promieniowaniem ultrafioletowym. 

Poznaj możliwości leczenia ostudy i umów się na zabieg. 

SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ

Grudki perliste

Jeżeli dotknął Cię problem grudek perlistych z pewnością pomożemy. Nasi specjaliści posiadają wieloletnie doświadczenie w leczeniu tej przypadłości. Więcej informacji uzyskasz telefonicznie. Zapraszamy do naszej Kliniki

Usuwanie tatuażu

W naszej Klinice dermatologicznej usuniesz swój tatuaż niezależnie od jego koloru. Pracujemy laserem Discovery Pico, który radzi sobie z wielobartwnymi tatuażami - Zapisz się na konsultację już dzisiaj

Zamykanie naczynek

Naszej klinice dermatologicznej specjalizujemy się w zabiegach zamykania naczynek krwionośnych. Zabieg ten z uwagi na konieczność ochrony przed słońcem polecamy wykonywać w okresie jesienno-zimowym

Epilacja

Epilacja laserowa to zabieg, dzięki któremu pozbędziesz się niechcianego owłosienia już niemal na zawsze. Okresowe zabiegi utrwalające, które polecamy powtarzać średnio raz na 2 lata wystarczą, aby podtrzymać efekt zabiegu. Poczuj komfort gładkiej skóry.

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

Blizny powstałe w wyniku trądziku to defekt kosmetyczny powodujący dyskomfort u osób borykających się z tym problemem. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę i dlatego wyposażyliśmy naszą klinikę w nowoczesny laser Discovery Pico, dzięki któremu skutecznie usuwamy znamiona powstałe w wyniku trądziku.

Redukcja cellulitu

Wykonujemy skuteczne zabiegi redukujące cellulit wykorzystując aparat Cellactor. Zapraszamy na konsultację z doświadczonym specjalistą Kliniki Murano.

Wideodermatoskopia

W naszej klinice do oceny znamion skórnych wykorzystujemy wideodermatoskop Foto Finder. Dowiedz się więcej o zabiegu.

Linerase - terapia kolagenowa

Terapia AteloKOLAGENEM Linerase to zabieg z zakresu medycyny przeciwstarzeniowej i dedykowany jest pacjentom, którzy zaobserwowali, że ich skóra stała się mniej elastyczna, a zmarszczki jeszcze bardziej widoczne.

Mezoterapia

Mezoterapia jest zabiegiem stosowanym w celu poprawy kondycji i wyglądu skóry twarzy oraz ciała. Pomaga również w zapobieganiu nadmiernej utraty włosów czy w leczeniu łysienia plackowatego.

Karboksyterapia

To jeden z tych zabiegów, które zmieniły oblicze medycyny estetycznej. Terapia polega na wprowadzeniu pod skórę dwutlenku węgla. Dowiedz się więcej.

Kwas hialuronowy

Wykorzystywany najczęściej do powiększania ust i wypełniania zmarszczek. Kwas wstrzykujemy przy użyciu cienkiej igły w miejscu, które wymaga kosmetyki.

ul. Pokorna 2 lok. U8
00-199 Warszawa
+48 609 450 655
+48 22 252 82 82
recepcja@klinikamurano.com.pl
biuro@klinikamurano.com.pl
Godziny otwarcia
Pon. - Pt. 9:00 - 20:00
Kliknij aby zobaczyć nasz profil
Kliknij aby zobaczyć nasz profil