Powiększanie ust

W ostatnich latach zabieg powiększania ust zyskał ogromną popularność w gabinetach medycyny estetycznej. Jest to stosunkowo szybki  i prosty zabieg, dzięki któremu można cieszyć się pięknymi, pełnymi ustami od razu po wygojeniu się ewentualnych ran. Ze względu na duże zainteresowanie zabiegiem, pojawiają się coraz to nowsze preparaty do wypełniania ust, a także techniki, które pozwalają przeszkolonym specjalistom dobrać odpowiedni kształt oraz wielkość, aby powiększone usta wyglądały jak najbardziej naturalnie, a klienci byli zadowoleni. W Klinice Murano w Warszawie lekarz medycyny estetycznej po wstępnej konsultacji dobierze odpowiedni preparat oraz metodę powiększania ust, aby pacjenci mogli pozbyć się kompleksu i czuli się pewni siebie

Powiększanie ust – wskazania

Głównym wskazaniem do zabiegu powiększania ust jest chęć poprawy ich wyglądu poprzez wypełnienie dolnych i górnych warg kwasem hialuronowym. Wiele osób decyduje się również na powiększanie ust ze względu na wrodzoną bądź nabytą po urazach asymetrię ust. Doświadczony specjalista nada pożądany kształt, dzięki zastosowaniu odpowiedniego preparatu z kwasem hialuronowym oraz dobraniu odpowiedniej metody umieszaczania kwasu pod wargą. Aby zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym przebiegł prawidłowo, należy na kilka dni przed zabiegiem powstrzymać się od przyjmowania aspiriny, a także leków przeciwzapalnych. W dniu zabiegu nie zalecany jest nadmierny wysiłek fizyczny oraz nagrzewanie ciała w solarium czy saunie. Istnieją pewne przeciwskazania do zabiegu. Kobiety w ciąży oraz karmiące, osoby cierpiące na epilepsję czy nowotwory muszą wstrzymać się z decyzją o zabiegu. Zmiany skórne wokół ust, stany zapalne, infekcje , a także nadwrażliwość na substancje zawarte w wypełniaczu czy znieczuleniu dyskwalifikują pacjenta do zabiegu.

Powiększanie ust – metody

Przed wykonaniem zabiegu powiększania ust koniecznie należy skonsultować się z lekarzem medycyny estetycznej, który wykluczy przeciwskazania, a poprzez doświadczenie i wiedzę,  dobierze odpowiednią metodę. Istnieje kilka metod powiększania ust. Najbezpieczniejszym i najbardziej popularnym zabiegiem jest wypełnienie ust kwasem hialuronowym. Do wypełniaczy warg zalicza się kwas hialuronowy, który jest organicznym związkiem chemicznym. Występuje w każdym ludzkim organizmie – np. w mazi stawowej czy też skórze. Przed zabiegiem dezynfekuje się usta i skórę wokół nich, następnie nakłada się maść znieczulającą aby zminimalizować uczucie bólu podawania preparatu igłą w czerwień wargową. Zabieg trwa kilkanaście minut, a większe i pełniejsze usta są widoczne zaraz po zabiegu. Efekt utrzymuje się od kliku do klikunastu miesięcy. Inną metodą na większe usta jest ich powiększenie za pomocą własnego tłuszczu, pobranego wcześniej od pacjentki. Tak jak w przypadku kwasu, zabieg ten również przebiega w znieczuleniu miejscowym, efekty są widoczne od razu, jednak nie ma ryzyka odrzucenia przeszczepu lub wystąpienia reakcji alergicznej. Jest to natomiast dużo droższy zabieg,  który został wyparty przez nowoczesne metody. Do trwałych metod powiększania ust można zaliczyć zabiegi korygujące kształt ust lub te, zwiększające ich objętość. Cięcie pod nosem, inaczej Bullhorn Lip Lift jest zabiegiem chirurgicznym, który polga na nacięciu skóry pod nosem wzdłuż rowków podnosowych i usunięcia wąskiego paksa skóry, dzięki czemu podnosi się górna warga i zmniejsza odległość między nosem a ustami. Można również powiększyć usta za pomocą nici liftingującyhc, które ulegają rozkładowi w ciągu 2 lat. Są to jednak znacznie rzadziej wykonywane zabiegi

Powiększanie ust – efekty

Zabieg powiększania ust jest natychmiastowy i długoterminowy. Zaraz po zabiegu usta mogą być opuchnięte i czasem pojawiają się delikatne siniaczki lub wybroczyny, które po kilku dniach znikają. Ostateczny wygląd ust można ocenić po około tygodniu od zabiegu. Efekt powiększonych ust może utrzymywać się  od 3 miesięcy nawet do roku, w zależności od indywidualnych predyspozycji organizmu oraz stylu życia.  Istnieje możliwość dostrzyknięcia kwasu jeśli efekt zabiegu jest niezadowalający. Oprócz wymarzonego kształu i wielkości ust, zabieg powiększenia ust powoduje głębokie nawilżenie, a także rozprostowanie drobnych zmarszczek wokół ust.

Powiększ usta za pomocą kwasu hialuronowego. Umów się na wizytę.

SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ

Grudki perliste

Jeżeli dotknął Cię problem grudek perlistych z pewnością pomożemy. Nasi specjaliści posiadają wieloletnie doświadczenie w leczeniu tej przypadłości. Więcej informacji uzyskasz telefonicznie. Zapraszamy do naszej Kliniki

Usuwanie tatuażu

W naszej Klinice dermatologicznej usuniesz swój tatuaż niezależnie od jego koloru. Pracujemy laserem Discovery Pico, który radzi sobie z wielobartwnymi tatuażami - Zapisz się na konsultację już dzisiaj

Zamykanie naczynek

Naszej klinice dermatologicznej specjalizujemy się w zabiegach zamykania naczynek krwionośnych. Zabieg ten z uwagi na konieczność ochrony przed słońcem polecamy wykonywać w okresie jesienno-zimowym

Epilacja

Epilacja laserowa to zabieg, dzięki któremu pozbędziesz się niechcianego owłosienia już niemal na zawsze. Okresowe zabiegi utrwalające, które polecamy powtarzać średnio raz na 2 lata wystarczą, aby podtrzymać efekt zabiegu. Poczuj komfort gładkiej skóry.

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

Blizny powstałe w wyniku trądziku to defekt kosmetyczny powodujący dyskomfort u osób borykających się z tym problemem. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę i dlatego wyposażyliśmy naszą klinikę w nowoczesny laser Discovery Pico, dzięki któremu skutecznie usuwamy znamiona powstałe w wyniku trądziku.

Redukcja cellulitu

Wykonujemy skuteczne zabiegi redukujące cellulit wykorzystując aparat Cellactor. Zapraszamy na konsultację z doświadczonym specjalistą Kliniki Murano.

Wideodermatoskopia

W naszej klinice do oceny znamion skórnych wykorzystujemy wideodermatoskop Foto Finder. Dowiedz się więcej o zabiegu.

Linerase - terapia kolagenowa

Terapia AteloKOLAGENEM Linerase to zabieg z zakresu medycyny przeciwstarzeniowej i dedykowany jest pacjentom, którzy zaobserwowali, że ich skóra stała się mniej elastyczna, a zmarszczki jeszcze bardziej widoczne.

Mezoterapia

Mezoterapia jest zabiegiem stosowanym w celu poprawy kondycji i wyglądu skóry twarzy oraz ciała. Pomaga również w zapobieganiu nadmiernej utraty włosów czy w leczeniu łysienia plackowatego.

Karboksyterapia

To jeden z tych zabiegów, które zmieniły oblicze medycyny estetycznej. Terapia polega na wprowadzeniu pod skórę dwutlenku węgla. Dowiedz się więcej.

Kwas hialuronowy

Wykorzystywany najczęściej do powiększania ust i wypełniania zmarszczek. Kwas wstrzykujemy przy użyciu cienkiej igły w miejscu, które wymaga kosmetyki.

ul. Pokorna 2 lok. U8
00-199 Warszawa
+48 609 450 655
+48 22 252 82 82
recepcja@klinikamurano.com.pl
biuro@klinikamurano.com.pl
Godziny otwarcia
Pon. - Pt. 9:00 - 20:00
Kliknij aby zobaczyć nasz profil
Kliknij aby zobaczyć nasz profil