Problem otyłości - przyczyny, leczenie i zabiegi

Problemu otyłości nie należy bagatelizować. Pogłębiająca się otyłość prowadzi do wielu niebezpiecznych powikłań, które w konsekwencji będą rzutować na nasze zdrowie i samopoczucie. 

Otyłość – przyczyny

Główną przyczyną otyłości jest zbyt duża wartość energetczna pożywienia w stosunku do zapotrzebowania organizmu. Niezrównoważony bilans pomiędzy energią przyjmowaną wraz z pożywieniem a jej zużyciem, prowadzi do nadprogramowych kilogramów, a w efekcie może przyczyniać się do otyłości. Przekarmienie dotyczyć może każdego, w różnym wieku – od niemowląt po osoby dorosłe. Nieodpowiednia ilość oraz jakość spożywanych posiłków, potęguje problem narastających kilogramów. Brak codziennej ak tywności fizycznej przy obfitym spożyciu kalorii przyczynia się do gromadzenia tkanki tłuszczowej w organizmie. Szczególnie podatne miejsca na odkładanie tłuszczu w organizmie to okolica brzuszna, wisceralna, trzewna – tzw. otyłość brzuszna oraz okolica udowo-pośladkowa -  tzw. otyłość gynoidalna, typu „jabłko“, „gruszka“. U części osób, za przyczynę otyłości przyjmuje się czynniki genetyczne związane ze skłonnością do tycia. Przyczyny tycia, a w efekcie otyłości mogą być bardziej złożone. Problemy zdrowotne, szczególnie nieprawidłowości w pracy hormonów np. niedoczynność tarczycy, zespół Cushinga, PCOS, niedobór hormonu wzrostu, uszkodzenie podwzgórza i jąder brzuszno-przyśrodkowych, podwzgórza również mogą powodować nadmierne przybieranie na masie. Oprócz wyżej wymienionych, należy wziąć pod uwagę czynniki psychologiczne, środowiskowe, stres czy przyjmowanie niektórych leków, prowadzące do otyłości.

Otyłość – leczenie

Podstawą leczenia otyłości powinna być dieta ubogoenergetyczna oraz aktywność fizyczna. Dieta powinna zostać dobrana indywidualnie do pacjenta, aby wziąć pod uwagę wszystkie czynniki, które mogą przyspieszyć lub spowolnić proces odchudzania. Nie są wskazane zbyt restrykcyjne diety mające na celu szybkie pozbycie się nadprogramowych kilogramów. Dieta musi pokrywać zapotrzebowanie na wszytskie niezbędne składniki odżywcze, witaminy i minerały, a jednocześnie  jej kaloryczność powinna być zmniejszona o odpowiednią ilośc kalorii. Wprowadzenie regularnego treningu do codziennych zajęć wspomaga proces odchudzania oraz poprawia ogólne samopoczucie pacjenta zmagającego się z otyłością. W dużo cięższych przypadkach, osoba otyła musi poddać się leczeniu farmakologicznemu, gdzie działanie leków skierowane jest na zahamowanie łaknienia lub zmniejszeniu przyswajalności tłuszczów.

Ostatecznością w leczeniu otyłości szczególnie olbrzymiej jest operacja chirurgicznego zmniejszenia żołądka tzw. operacja bariatryczna. Pozwala ona nie tylko na utratę wagi, ale również zmniejsza ryzyko chorób związanych z otyłością, tj. cukrzyca czy nadciśnienie tętnicze.

Otyłość – zabiegi

W zwalczaniu otyłości oprócz diety i aktywności fizycznej, pomocne będą zabiegi wyszczuplające. W Klinice Murano szczególnie polecany jest zabieg Accent Prime, w którym połączenie technologii fali radiowej i ultradźwięków niszczy komórki tłuszczowe, jednocześnie stymulując produkcję włókien kolagenowych, zapewniając  szybkie i trwałe efekty jędrniejszej sylwetki. Kolejnym zabiegiem jest Endermologia LPG. Jest to metoda masażu podciśnieniowego, dzięki czemu następuje reaktywacja naturalnego procesu lipolizy i eliminacji zawartości tłuszczu. W efekcie ciało jest wyszczuplone, wygładzone, a widoczność cellulitu jest zminimalizowana. Kontrolowane wprowadzanie dwutlenku węgla pod skórę w zabiegu Karboksyterapii również przyczynia się do przywrócenia jędrności wiotkiej skórze oraz redukcji tkanki tłuszczowej na brzuchu, pośladkach, udach, ramionach i kolanach. Zabiegi są bezpieczną i skuteczną alternatywą w walce z nadwagą i otyłością.

Jak walczyć z otyłością? 

Pacjentom Kliniki Murano proponujemy konsultacje z dietetykiem oraz zabiegi medycyny estetycznej takie jak modelowanie ciała. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą i umówienia wizytu u jednego z naszych specjalistów. 

SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ

Grudki perliste

Jeżeli dotknął Cię problem grudek perlistych z pewnością pomożemy. Nasi specjaliści posiadają wieloletnie doświadczenie w leczeniu tej przypadłości. Więcej informacji uzyskasz telefonicznie. Zapraszamy do naszej Kliniki

Usuwanie tatuażu

W naszej Klinice dermatologicznej usuniesz swój tatuaż niezależnie od jego koloru. Pracujemy laserem Discovery Pico, który radzi sobie z wielobartwnymi tatuażami - Zapisz się na konsultację już dzisiaj

Zamykanie naczynek

Naszej klinice dermatologicznej specjalizujemy się w zabiegach zamykania naczynek krwionośnych. Zabieg ten z uwagi na konieczność ochrony przed słońcem polecamy wykonywać w okresie jesienno-zimowym

Epilacja

Epilacja laserowa to zabieg, dzięki któremu pozbędziesz się niechcianego owłosienia już niemal na zawsze. Okresowe zabiegi utrwalające, które polecamy powtarzać średnio raz na 2 lata wystarczą, aby podtrzymać efekt zabiegu. Poczuj komfort gładkiej skóry.

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

Blizny powstałe w wyniku trądziku to defekt kosmetyczny powodujący dyskomfort u osób borykających się z tym problemem. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę i dlatego wyposażyliśmy naszą klinikę w nowoczesny laser Discovery Pico, dzięki któremu skutecznie usuwamy znamiona powstałe w wyniku trądziku.

Redukcja cellulitu

Wykonujemy skuteczne zabiegi redukujące cellulit wykorzystując aparat Cellactor. Zapraszamy na konsultację z doświadczonym specjalistą Kliniki Murano.

Wideodermatoskopia

W naszej klinice do oceny znamion skórnych wykorzystujemy wideodermatoskop Foto Finder. Dowiedz się więcej o zabiegu.

Linerase - terapia kolagenowa

Terapia AteloKOLAGENEM Linerase to zabieg z zakresu medycyny przeciwstarzeniowej i dedykowany jest pacjentom, którzy zaobserwowali, że ich skóra stała się mniej elastyczna, a zmarszczki jeszcze bardziej widoczne.

Mezoterapia

Mezoterapia jest zabiegiem stosowanym w celu poprawy kondycji i wyglądu skóry twarzy oraz ciała. Pomaga również w zapobieganiu nadmiernej utraty włosów czy w leczeniu łysienia plackowatego.

Karboksyterapia

To jeden z tych zabiegów, które zmieniły oblicze medycyny estetycznej. Terapia polega na wprowadzeniu pod skórę dwutlenku węgla. Dowiedz się więcej.

Kwas hialuronowy

Wykorzystywany najczęściej do powiększania ust i wypełniania zmarszczek. Kwas wstrzykujemy przy użyciu cienkiej igły w miejscu, które wymaga kosmetyki.

ul. Pokorna 2 lok. U8
00-199 Warszawa
+48 609 450 655
+48 22 252 82 82
recepcja@klinikamurano.com.pl
biuro@klinikamurano.com.pl
Godziny otwarcia
Pon. - Pt. 9:00 - 20:00
Kliknij aby zobaczyć nasz profil
Kliknij aby zobaczyć nasz profil