Przebarwienia na twarzy

Przebarwieia na twarzy - informacje

Przebarwienia na twarzy to nierównomierne zmiany skórne, powstające najczęściej w wyniku zaburzeń czynnościowych komórek, które są odpowiedzialne za wytwarzanie melaniny. Rozróżnia się kilka rodzajów przebarwień. Typowe przebarwienia, które powstają pod wpływem promieniowania słoneczecznego to piegi, czyli liczne, gładkie, niergularne plamki o jasno lub ciemnobrązowej pigmentacji, które zazwyczaj zlokalizowane są na twarzy i w okolicach wystawianych na działanie promieniowania UV. Piegi zwykle powstają przed 2. rokiem życia i z wiekiem ich liczba przybywa. Są one uwarunkowane genetycznie.

Innym typem przebarwień jest tak zwana ostuda. Ostuda przybiera postać plamek w różnym rozmiarze, których kolor jest zwykle dużo ciemniejszy od skóry. Ostuda zazwyczaj lokalizuje się w okolicy czoła, policzków, na skroniach i górnej wardze. Pojawiaja się częściej u kobiet, o ciemniejszej karnacji  niż u mężczyzn.

Plamy soczewicowate starcze, to kolejny rodzaj przebarwień, które wynikają z naturalnych procesów starzenia się skóry. Mogą przybierać postać płaskich lub lekko wypukłych nieregularnych plamek o barwie żółtobrunatnej, a czasem brązowej. Ich najczęstsza lokalizacja to twarz, grzbiety dłoni, przedramiona, plecy, a także dekolt.

Często spotykanym typem przebarwień szczególnie u osób po okresie dojrzewania są przebarwienia na twarzy po trądziku. Powstają one w miejscu gdzie toczył się wcześniej ostry lub przewlekły stan zapalny. Nieodpowiednia higiena skóry trądzikowej, naruszanie struktury zmian oraz wystawianie ich na działanie promieni słonecznych  powoduje powstawanie owalnych plam o barwie od różowej do ciemnoczerwonej.

Problem przebarwień oprócz względu estetycznego, może wskazywać na pierwsze oznaki chorób wewnętrznych, bądź niedobory witamin i minerałów. Częstość występowania przebarwień na twarzy wzrasta wraz z wiekiem.

Przebarwienia na twarzy – przyczyny

Przyczyną pojawienia się przebarwień na twarzy jest zbyt duże nagromadzenie w jednym miejscu melanocytów odpowiedzialnych za produkcję melaniny lub w przypadku gdy produkcja melaniny gwałtownie się zwiększa.

Czynnikami wpływającymi na pojawianie się przebarwień na twarzy są przede wszystkim: nadmierna ekspozycja skóry na działanie promieni słonecznych, przebyty stan zapalny, zaburzenia hormonalne, choroby tarczycy, nadnerczy czy jajników, stosowanie doustnej antykoncepcji hormonalnej, a często również w okresie ciąży i menopauzy.

Przebarwienia na twarzy – zabiegi

Zabiegi usuwające przebarwienia na twarzy są często wybierane przez pacjentów dotkniętych tych problemem. Osoby szukające sposobu jak wybielić przebarwienia na twarzy, powinny udać się do lekarza dermatologa, bądź kosmetologa, który oceni problem skórny i dobierze odpowiednie zabiegi oraz pielęgnację domową do typu, lokalizacji oraz struktury przebarwień.  W Klinice Murano oferta zabiegów na twarz, które usuwają przebarwienia jest bardzo szeroka.

Rozwiązaniem na przebarwienia na twarzy mogą być peelingi medyczne, które w swoim składzie mają substancje depigmentacyjne. Można również zastosować laseroterapię  z użyciem światła , która oprócz rozjaśnienia przebarwień pobudza procesy odnowy kolagenu i ujędrnia skórę. Mezoterapia igłowa oraz mikroigłowa w połączeniu z odpowiednio dobranymi preparatami rozjaśniającymi, rówież pozwala skutecznue usunąć przebarwienia na twarzy.  Istotna jest również ochrona skóry skłonnej do przebarwień  poprzez stosowanie kremów z wyskoim filtrem, a także unikanie długotrwałej ekspozycji na słońce.

SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ

Grudki perliste

Jeżeli dotknął Cię problem grudek perlistych z pewnością pomożemy. Nasi specjaliści posiadają wieloletnie doświadczenie w leczeniu tej przypadłości. Więcej informacji uzyskasz telefonicznie. Zapraszamy do naszej Kliniki

Usuwanie tatuażu

W naszej Klinice dermatologicznej usuniesz swój tatuaż niezależnie od jego koloru. Pracujemy laserem Discovery Pico, który radzi sobie z wielobartwnymi tatuażami - Zapisz się na konsultację już dzisiaj

Zamykanie naczynek

Naszej klinice dermatologicznej specjalizujemy się w zabiegach zamykania naczynek krwionośnych. Zabieg ten z uwagi na konieczność ochrony przed słońcem polecamy wykonywać w okresie jesienno-zimowym

Epilacja

Epilacja laserowa to zabieg, dzięki któremu pozbędziesz się niechcianego owłosienia już niemal na zawsze. Okresowe zabiegi utrwalające, które polecamy powtarzać średnio raz na 2 lata wystarczą, aby podtrzymać efekt zabiegu. Poczuj komfort gładkiej skóry.

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

Blizny powstałe w wyniku trądziku to defekt kosmetyczny powodujący dyskomfort u osób borykających się z tym problemem. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę i dlatego wyposażyliśmy naszą klinikę w nowoczesny laser Discovery Pico, dzięki któremu skutecznie usuwamy znamiona powstałe w wyniku trądziku.

Redukcja cellulitu

Wykonujemy skuteczne zabiegi redukujące cellulit wykorzystując aparat Cellactor. Zapraszamy na konsultację z doświadczonym specjalistą Kliniki Murano.

Wideodermatoskopia

W naszej klinice do oceny znamion skórnych wykorzystujemy wideodermatoskop Foto Finder. Dowiedz się więcej o zabiegu.

Linerase - terapia kolagenowa

Terapia AteloKOLAGENEM Linerase to zabieg z zakresu medycyny przeciwstarzeniowej i dedykowany jest pacjentom, którzy zaobserwowali, że ich skóra stała się mniej elastyczna, a zmarszczki jeszcze bardziej widoczne.

Mezoterapia

Mezoterapia jest zabiegiem stosowanym w celu poprawy kondycji i wyglądu skóry twarzy oraz ciała. Pomaga również w zapobieganiu nadmiernej utraty włosów czy w leczeniu łysienia plackowatego.

Karboksyterapia

To jeden z tych zabiegów, które zmieniły oblicze medycyny estetycznej. Terapia polega na wprowadzeniu pod skórę dwutlenku węgla. Dowiedz się więcej.

Kwas hialuronowy

Wykorzystywany najczęściej do powiększania ust i wypełniania zmarszczek. Kwas wstrzykujemy przy użyciu cienkiej igły w miejscu, które wymaga kosmetyki.

ul. Pokorna 2 lok. U8
00-199 Warszawa
+48 609 450 655
+48 22 252 82 82
recepcja@klinikamurano.com.pl
biuro@klinikamurano.com.pl
Godziny otwarcia
Pon. - Pt. 9:00 - 20:00
Kliknij aby zobaczyć nasz profil
Kliknij aby zobaczyć nasz profil