Worki pod oczami

Przyczyny worków pod oczami

Worki pod oczami mogą pojawiać się  z różnych powodów, nawet tak pozornie błahych jak nieprzespana noc. Powstanie opuchlizny dolnych powiek jest wynikiem zastojów limfy w tkankach podskórnych.  Skłonność do tej przypadłości często pojawia się z wiekiem lub też można ją  odziedziczyć po rodzicach.  Worki pod oczami mogą pojawiać się na skutek stosowania niewłaściwej, źle zbilansowanej diety oraz nadmiernego stosowania soli, jak również niewystarczającej ilości przyjmowanych płynów. Choroby nerek, tarczycy, serca czy też przewlekła niewydolność żylna mogą sprawić, że zaczyna gromadzić się w organizmie woda.

Jak usunąć worki pod oczami?

Pierwszym krokiem do zniwelowania worków pod oczami jest ustalenie przyczyny ich powstania.  W tym celu należy wykonać szereg badań diagnostycznych. Wyniki tych badań pozwolą ocenić ogólny stan zdrowia i ustalić ewentualną  przyczynę ich powstania.

Zazwyczaj worki pod oczami to problem estetyczny. W sklepach kosmetycznych dostępne są kremy i żele zawierające witaminę C, K oraz szereg substancji roślinnych wpływających korzystnie na zniwelowanie worków pod oczami.  Ponadto należy dbać o higienę snu i spać przynajmniej 8 godzin.  Kolejnym ważnym czynnikiem w walce z powstaniem worków pod oczami  jest stosowanie zróżnicowanej, bogatej w witaminy diety.

Worki pod oczami - zabiegi

W przypadku, gdy domowe metody usuwania worków pod oczami nie są skuteczne, a przyczyna ich powstawania nie ma podłoża chorobowego, warto rozważyć zastosowanie odpowiedniego zabiegu medycyny estetycznej.

Drenaż limfatyczny – to specjalistyczny masaż okolic oczu, który korzystnie wpływa na poprawę przepływu limfy, przez co wpływa na zmniejszenie obrzęków wokół oczu.

Karboksyterapia -  jest to zabieg polegający na wprowadzeniu jałowego dwutlenku węgla w okolicę powieki dolnej oka. Zabieg ma na celu poprawę mikrokrążenia i cyrkulację chłonki, co powoduje redukcję obrzęków.

Zniweluj swoje worki pod oczami. Poznaj zabieg karboksyterapii i umów się na wizytę. 

SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ

Grudki perliste

Jeżeli dotknął Cię problem grudek perlistych z pewnością pomożemy. Nasi specjaliści posiadają wieloletnie doświadczenie w leczeniu tej przypadłości. Więcej informacji uzyskasz telefonicznie. Zapraszamy do naszej Kliniki

Usuwanie tatuażu

W naszej Klinice dermatologicznej usuniesz swój tatuaż niezależnie od jego koloru. Pracujemy laserem Discovery Pico, który radzi sobie z wielobartwnymi tatuażami - Zapisz się na konsultację już dzisiaj

Zamykanie naczynek

Naszej klinice dermatologicznej specjalizujemy się w zabiegach zamykania naczynek krwionośnych. Zabieg ten z uwagi na konieczność ochrony przed słońcem polecamy wykonywać w okresie jesienno-zimowym

Epilacja

Epilacja laserowa to zabieg, dzięki któremu pozbędziesz się niechcianego owłosienia już niemal na zawsze. Okresowe zabiegi utrwalające, które polecamy powtarzać średnio raz na 2 lata wystarczą, aby podtrzymać efekt zabiegu. Poczuj komfort gładkiej skóry.

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

Blizny powstałe w wyniku trądziku to defekt kosmetyczny powodujący dyskomfort u osób borykających się z tym problemem. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę i dlatego wyposażyliśmy naszą klinikę w nowoczesny laser Discovery Pico, dzięki któremu skutecznie usuwamy znamiona powstałe w wyniku trądziku.

Redukcja cellulitu

Wykonujemy skuteczne zabiegi redukujące cellulit wykorzystując aparat Cellactor. Zapraszamy na konsultację z doświadczonym specjalistą Kliniki Murano.

Wideodermatoskopia

W naszej klinice do oceny znamion skórnych wykorzystujemy wideodermatoskop Foto Finder. Dowiedz się więcej o zabiegu.

Linerase - terapia kolagenowa

Terapia AteloKOLAGENEM Linerase to zabieg z zakresu medycyny przeciwstarzeniowej i dedykowany jest pacjentom, którzy zaobserwowali, że ich skóra stała się mniej elastyczna, a zmarszczki jeszcze bardziej widoczne.

Mezoterapia

Mezoterapia jest zabiegiem stosowanym w celu poprawy kondycji i wyglądu skóry twarzy oraz ciała. Pomaga również w zapobieganiu nadmiernej utraty włosów czy w leczeniu łysienia plackowatego.

Karboksyterapia

To jeden z tych zabiegów, które zmieniły oblicze medycyny estetycznej. Terapia polega na wprowadzeniu pod skórę dwutlenku węgla. Dowiedz się więcej.

Kwas hialuronowy

Wykorzystywany najczęściej do powiększania ust i wypełniania zmarszczek. Kwas wstrzykujemy przy użyciu cienkiej igły w miejscu, które wymaga kosmetyki.

ul. Pokorna 2 lok. U8
00-199 Warszawa
+48 609 450 655
+48 22 252 82 82
recepcja@klinikamurano.com.pl
biuro@klinikamurano.com.pl
Godziny otwarcia
Pon. - Pt. 9:00 - 20:00
Kliknij aby zobaczyć nasz profil
Kliknij aby zobaczyć nasz profil