Worki pod oczami

Przyczyny worków pod oczami

Worki pod oczami mogą pojawiać się  z różnych powodów, nawet tak pozornie błahych jak nieprzespana noc. Powstanie opuchlizny dolnych powiek jest wynikiem zastojów limfy w tkankach podskórnych.  Skłonność do tej przypadłości często pojawia się z wiekiem lub też można ją  odziedziczyć po rodzicach.  Worki pod oczami mogą pojawiać się na skutek stosowania niewłaściwej, źle zbilansowanej diety oraz nadmiernego stosowania soli, jak również niewystarczającej ilości przyjmowanych płynów. Choroby nerek, tarczycy, serca czy też przewlekła niewydolność żylna mogą sprawić, że zaczyna gromadzić się w organizmie woda.

Jak usunąć worki pod oczami?

Pierwszym krokiem do zniwelowania worków pod oczami jest ustalenie przyczyny ich powstania.  W tym celu należy wykonać szereg badań diagnostycznych. Wyniki tych badań pozwolą ocenić ogólny stan zdrowia i ustalić ewentualną  przyczynę ich powstania.

Zazwyczaj worki pod oczami to problem estetyczny. W sklepach kosmetycznych dostępne są kremy i żele zawierające witaminę C, K oraz szereg substancji roślinnych wpływających korzystnie na zniwelowanie worków pod oczami.  Ponadto należy dbać o higienę snu i spać przynajmniej 8 godzin.  Kolejnym ważnym czynnikiem w walce z powstaniem worków pod oczami  jest stosowanie zróżnicowanej, bogatej w witaminy diety.

Worki pod oczami - zabiegi

W przypadku, gdy domowe metody usuwania worków pod oczami nie są skuteczne, a przyczyna ich powstawania nie ma podłoża chorobowego, warto rozważyć zastosowanie odpowiedniego zabiegu medycyny estetycznej.

Drenaż limfatyczny – to specjalistyczny masaż okolic oczu, który korzystnie wpływa na poprawę przepływu limfy, przez co wpływa na zmniejszenie obrzęków wokół oczu.

Karboksyterapia -  jest to zabieg polegający na wprowadzeniu jałowego dwutlenku węgla w okolicę powieki dolnej oka. Zabieg ma na celu poprawę mikrokrążenia i cyrkulację chłonki, co powoduje redukcję obrzęków.

Zniweluj swoje worki pod oczami. Poznaj zabieg karboksyterapii i umów się na wizytę. 

SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ
ul. Pokorna 2 lok. U8
00-199 Warszawa
+48 609 450 655
+48 22 252 82 82
recepcja@klinikamurano.com.pl
biuro@klinikamurano.com.pl
Godziny otwarcia
Pon. - Pt. 9:00 - 20:00
Kliknij aby zobaczyć nasz profil
Kliknij aby zobaczyć nasz profil