Zaskórniki zamknięte

Zaskórniki są zmianami powstającymi na skutek nadmiernego wydzielania sebum oraz niewłaściwego złuszczania się naskórka. Dotyczą najczęściej osób, które mają cerę tłustą lub mieszaną. Występowanie ich jest skutkiem zatykania się porów skórnych przez wydzielający się łój.

Wyróżnia się dwa typy zaskórników ze względu na charakter występowania.

Są to:

  • zaskórniki zamknięte
  • zaskórniki otwarte

Zaskórniki zamknięte i otwarte przyczyny ich powstania

Zaskórniki zamknięte powstają na skutek zamknięcia ujścia gruczołu przez proliferujące komórki warstwy rogowej naskórka. Pojawiają się  najczęściej w miejscach, gdzie występuje największa koncentracja gruczołów łojowych a mianowicie na brodzie lub w okolicy nosa. Przyczyną powstawania zaskórników zamkniętych jest też nieprawidłowa pielęgnacja skóry jak również występowanie zmian hormonalnych.

Zaskórniki otwarte powstają w wyniku zastoju łoju i zakażenia przez bakterie najczęściej Propionibacterium acnes. Zaskórniki otwarte mogą przekształcać się w wykwity grudkowo-krostkowe lub ropne torbiele.

Zaskórniki zamknięte – usuwanie

Zaskórniki możemy usunąć domowymi sposobami jak również w specjalistycznych gabinetach kosmetycznych. Istnieje wiele różnych metod usuwania zaskórników.  Są to metody, które mają na celu oczyszczanie i nawilżanie skóry takie jak: stosowanie specjalistycznych żeli myjących mających na celu  usuwanie nadmiaru sebum z powierzchni skóry. Stosowanie peelingów drobnoziarnistych, maseczek oczyszczających czy też kosmetyków tonizujących, które zapewniają odpowiednie pH skóry.

W gabinetach kosmetycznych można wykonać zabiegi, które mocniej złuszczą naskórek za pomocą kwasów np. glikolowego, pirogronowego czy salicylowego.

Zaskórniki zamknięte – leczenie

Jeśli zaskórniki pojawiają się często i jest ich dużo warto skonsultować stan cery z lekarzem dermatologiem. Niekiedy po wstępnej konsultacji, lekarz zaleca wizytę u endokrynologaw celu zbadania poziomu hormonów. W przypadku pozbycia się zaskórników zamkniętych lekarz może zastosować terapię kwasami, peelingami chemicznymi lub leczenie izotretynoiną.

 

 

SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ

Grudki perliste

Jeżeli dotknął Cię problem grudek perlistych z pewnością pomożemy. Nasi specjaliści posiadają wieloletnie doświadczenie w leczeniu tej przypadłości. Więcej informacji uzyskasz telefonicznie. Zapraszamy do naszej Kliniki

Usuwanie tatuażu

W naszej Klinice dermatologicznej usuniesz swój tatuaż niezależnie od jego koloru. Pracujemy laserem Discovery Pico, który radzi sobie z wielobartwnymi tatuażami - Zapisz się na konsultację już dzisiaj

Zamykanie naczynek

Naszej klinice dermatologicznej specjalizujemy się w zabiegach zamykania naczynek krwionośnych. Zabieg ten z uwagi na konieczność ochrony przed słońcem polecamy wykonywać w okresie jesienno-zimowym

Epilacja

Epilacja laserowa to zabieg, dzięki któremu pozbędziesz się niechcianego owłosienia już niemal na zawsze. Okresowe zabiegi utrwalające, które polecamy powtarzać średnio raz na 2 lata wystarczą, aby podtrzymać efekt zabiegu. Poczuj komfort gładkiej skóry.

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

Blizny powstałe w wyniku trądziku to defekt kosmetyczny powodujący dyskomfort u osób borykających się z tym problemem. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę i dlatego wyposażyliśmy naszą klinikę w nowoczesny laser Discovery Pico, dzięki któremu skutecznie usuwamy znamiona powstałe w wyniku trądziku.

Redukcja cellulitu

Wykonujemy skuteczne zabiegi redukujące cellulit wykorzystując aparat Cellactor. Zapraszamy na konsultację z doświadczonym specjalistą Kliniki Murano.

Wideodermatoskopia

W naszej klinice do oceny znamion skórnych wykorzystujemy wideodermatoskop Foto Finder. Dowiedz się więcej o zabiegu.

Linerase - terapia kolagenowa

Terapia AteloKOLAGENEM Linerase to zabieg z zakresu medycyny przeciwstarzeniowej i dedykowany jest pacjentom, którzy zaobserwowali, że ich skóra stała się mniej elastyczna, a zmarszczki jeszcze bardziej widoczne.

Mezoterapia

Mezoterapia jest zabiegiem stosowanym w celu poprawy kondycji i wyglądu skóry twarzy oraz ciała. Pomaga również w zapobieganiu nadmiernej utraty włosów czy w leczeniu łysienia plackowatego.

Karboksyterapia

To jeden z tych zabiegów, które zmieniły oblicze medycyny estetycznej. Terapia polega na wprowadzeniu pod skórę dwutlenku węgla. Dowiedz się więcej.

Kwas hialuronowy

Wykorzystywany najczęściej do powiększania ust i wypełniania zmarszczek. Kwas wstrzykujemy przy użyciu cienkiej igły w miejscu, które wymaga kosmetyki.

ul. Pokorna 2 lok. U8
00-199 Warszawa
+48 609 450 655
+48 22 252 82 82
recepcja@klinikamurano.com.pl
biuro@klinikamurano.com.pl
Godziny otwarcia
Pon. - Pt. 9:00 - 20:00
Kliknij aby zobaczyć nasz profil
Kliknij aby zobaczyć nasz profil