Jakie zabiegi odmładzające warto wykonać? Propozycje po 30-stce, 40-stce i 50-stce

Pierwsze oznaki starzenia mogą być dla niektórych szokujące. Nawet jeżeli wewnętrznie wciąż czujemy się młodo i atrakcyjnie, czas okazuje się bezlitosny. Pierwsza zmarszczka, czy siwy włos przypominają bezlitośnie o upływie czasu. Na szczęście istnieją sposoby aby nieco oszukać metrykę nawet bez użycia skalpela. Dowiedz się jakie zabiegi odmładzające na twarz warto wykonać i jeszcze dziś zaplanuj odpowiednią pielęgnację.

Kondycja skóry zmienia się z wiekiem…

A to wszystko ( a przynajmniej większość) jak zwykle wina hormonów. Z wiekiem w naszym organizmie zachodzi wiele zmian, jedną z nich jest spadek produkcji estrogenów. Jako że mają one swój udział w procesach regeneracyjnych skóry, zmniejszenie ich produkcji powoduje upośledzenie zdolności regeneracyjnych skóry a także, co pogorszenie jej sprężystości. Deficyt estrogenów wpływa też niekorzystnie na warstwę lipidową skóry, która z kolei stanowi naturalną barierę np. przed promieniowaniem UV. W efekcie skóra staje się pozbawiona naturalnego blasku, ma tendencje do przesuszania i jest bardziej wrażliwa na zanieczyszczenia.

Jakość skóry zmienia się z czasem

Procesy odnowy komórkowej które do tej pory zapewniały nam gładką skórę, po trzydziestce stopniowo zwalniają czego efektem jest pojawienie się pierwszych zmarszczek mimicznych – w okolicach ust i oczu. Oczywiście prócz naturalnych etapów starzenia się organizmu i spowalniania niektórych procesów, sami również mamy duży wpływ na kondycję skóry. Nieodpowiednia dieta, stres, niedobory snu, używki, intensywne tempo życia, nieodpowiednia pielęgnacja – to wszystko wpływa na pogorszenie stanu skóry, a co za tym idzie na jej większą podatność na fizjologiczne procesy starzenia.

Dlaczego warto wykonywać zabiegi odmładzające na twarz?

Wykonywanie zabiegów odmładzających jest taką samą profilaktyką zdrowia i dobrego samopoczucia jak regularne wizyty stomatologiczne, czy zdrowa dieta. Nasze ciało jest naszym filarem, mamy je jedno i powinniśmy o nie dbać najlepiej jak potrafimy.. Jeżeli jest możliwość, aby skorzystać z zabiegów, które zapewnią odmłodzenie skóry, wesprą procesy regeneracyjne, zapewnią optymalne nawilżenie skóry, a także zapewnią podaż niezbędnych substancji odżywczych, to dlaczego mielibyśmy z tego nie skorzystać? Regularna pielęgnacja skóry w połączeniu z odpowiednio dobranymi zabiegami odmładzającymi pozwoli zachować na dłużej optymalne napięcie skóry i skutecznie walczyć z pierwszymi oznakami starzenia.

Jak powinna wyglądać pielęgnacja skóry twarzy po 30-stce?

Pielęgnacja oraz zabiegi odmładzające na twarz trzeba dobierać do wieku oraz stanu skóry. Spowolnienie procesów regeneracyjnych skóry oraz zmiany hormonalne zaczynają postępować mniej więcej po trzydziestce. Oczywiście w dużej mierze jest to zależne od stanu zdrowia, trybu życia oraz dotychczasowej pielęgnacji, jednak możemy przyjąć, że to właśnie w tym okresie powinniśmy zacząć poświęcać naszej skórze więcej czasu aby na dłużej zachować jej sprężystość.

O czym należy pamiętać podczas pielęgnacji skóry dojrzałej?

Pierwszym krokiem jest zaopatrzenie się w kosmetyki opatrzone etykietą 30+. To ważne, ponieważ ich skład jest dostosowywany do potrzeb skóry w określonym wieku, zawierają skoncentrowane składniki przyspieszające odbudowę naskórka a także wzmacniające barierę lipidową. Wybierajmy dobrej jakości kosmetyki, które w swoim składzie mają m.in silne antyoksydanty, koenzym Q10, kolagen, oraz kwas hialuronowy.

Domowe zabiegi odmładzające na twarz

Codzienna pielęgnacja po trzydziestce powinna opierać się na dokładnym oczyszczaniu skóry, a także jej nawilżaniu, musimy też pamiętać, zwłaszcza latem, o stosowaniu kremów z filtrem co najmniej SPF 30, a najlepiej SPF 50. Nie jest bowiem tajemnicą że promieniowanie UV przyspiesza proces starzenia skóry. Oczywiście musimy pamiętać też o odpowiednim nawadnianiu organizmu – minimum 2 litry wody dziennie, odpowiednią długość snu, delikatne osuszanie skóry, a także odstawienie używek.

Kiedy warto zastosować kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy klasyfikowany jest do grupy polisacharydów. Jest on składnikiem budulcowym w niemal wszystkich żywych organizmach. Stanowi między innymi podstawowy składnik skóry właściwej. Jego największa ilość znajduje się w warstwie brodawkowej skóry, a także między włóknami kolagenowymi i sprężystymi, co wpływa na jędrność i elastyczność skóry. Kwas hialuronowy posiada też bardzo silną zdolność wiązania wody, co przekłada się na zachowanie odpowiedniego nawilżenia skóry. Z wiekiem stężenie kwasu hialuronowego w naszej skórze maleje, czego efektem jest między innymi zwiększona podatność na przesuszenie skóry, zmniejszenie jej napięcia i pojawienie się pierwszych zmarszczek. To właśnie wtedy jest najlepszy moment aby zacząć stosować kosmetyki z kwasem hialuronowym i nie tylko.

Skuteczne zabiegi odmładzające na twarz, które warto wykonać

Zabiegi medycyny estetycznej pozwalają nam spowolnić procesy starzenia, ujędrnić skórę twarzy i sprawić, że na dłużej zachowa ona młodzieńczy blask. Stosowanie mezoterapii igłowej, kwasu hialuronowego, czy zabiegu hifu jest coraz bardziej popularne wśród kobiet, ale również mężczyzn po 30 roku życia. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze i najskuteczniejsze zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, które warto wypróbować aby ocenić ich efekty na własnej skórze.

Propozycje dla Pań po 30. roku życia

Istnieje wiele zabiegów odmładzających na twarz z zakresu medycyny estetycznej które warto wykonać aby wspomóc regenerację skóry i rozpocząć walkę z objawami starzenia. Jednym z najpopularniejszych o wszechstronnym działaniu odmładzającym jest zabieg mezoterapii igłowej. Jak sama nazwa wskazuje, wykonywany jest on przy pomocy cieniutkiej igły. Powinien być on wykonywany przez lekarza specjalizującego się w medycynie estetycznej. W zależności od stanu skóry pacjenta do zabiegu dobierany jest odpowiedni preparat odżywiający, w skład którego mogą wchodzić różnego rodzaju mikroelementy, aminokwasy, witaminy i kwas hialuronowy.

Zabiegi odmładzające na twarz które odżywią Twoją skórę

Podczas zabiegu mezoterapii igłowej za pomocą specjalnej głowicy wykonywane są śródskórne iniekcje składników odżywczych, dzięki czemu mogą one dotrzeć w głąb skóry. Mezoterapia to praktycznie bezbolesny zabieg, jednak jeżeli pacjent jest bardzo wrażliwy i ma obniżony próg bólu, można zastosować znieczulenie miejscowe. Po ostrzyknięciu wybranego obszaru skóry, wykonywany jest delikatny masaż skóry, w celu dokładnego rozprowadzenia wstrzykniętych składników odżywczych i pobudzenia procesów regeneracyjnych skóry.

Zabieg odmładzający – efekty mezoterapii igłowej

Mezoterapia igłowa przynosi bardzo zadowalające efekty. Składniki odżywcze docierają do głębokich warstw skóry, dzięki czemu staje się ona doskonale odżywiona, nawilżona i odzyskuje naturalny blask. Wstrzyknięcie podczas zabiegu kwasu hialuronowego oraz kwasu nukleinowego powoduje wygładzenie zmarszczek i minimalizację starzenia się skóry, redukcji ulegają też przebarwienia.

Zabiegi na twarz po 40

W celu poprawy wyglądu skóry twarzy po 40 warto wypróbować zabieg laserem frakcyjnym. Polega on na kontrolowanym uszkodzeniu komórek skóry, w celu pobudzenia jej głębszych warstw do regeneracji i odbudowy. Laser frakcyjny to jedne z najpopularniejszych zabiegów na twarz, jakie obecnie udostępnia medycyna estetyczna. Wszystko za sprawą jego wszechstronnego działania.

Odbudowa włókien kolagenowych

Zabieg odmładzający laserem frakcyjnym ma na celu pobudzenie produkcji kolagenu oraz elastyny. Pierwsze jego efekty są widoczne już po tygodniu od przeprowadzenia, jednak najbardziej widoczne rezultaty pojawiają się około 4-5 tygodni po zabiegu. Laser frakcyjny pozwala redukować nawet głębokie zmarszczki, a także rozstępy.

Zabiegi odmładzające skóry dojrzałej po 50. roku życia

Skóra dojrzała potrzebuje odpowiedniego traktowania. Dotyczy to zarówno codziennej pielęgnacji, jak również stosowanych zabiegów kosmetycznych czy zabiegów medycyny estetycznej. Spośród wielu dostępnych, warto wypróbować zabieg odmładzający z wykorzystaniem kwasu hialuronowego.

Od lat medycyna estetyczna wykorzystuje do poprawy wyglądu skóry i proponuje różne zabiegi z jego wykorzystaniem. Efekty na jakie można liczyć po zabiegach z kwasem hialuronowym to między innymi poprawa owalu twarzy, powiększenie ust, czy modelowanie twarzy. Oczywiście podstawą są zabieg odmładzające na twarz, w których kwas wiedzie prym.

Zabiegi odmładzające na twarz z wykorzystaniem kwasu hialuronowego polegają na wstrzyknięciu kwasu w wybrane obszary w celu wypełnienia zmarszczek. W ten sposób możemy zredukować kurze łapki, bruzdę czołową, bruzdy nosowo wargowe, czy inne zmarszczki mimiczne. Zabieg wykonywany jest za pomocą igły. Po zabiegu może wystąpić zaczerwienienie i obrzęk, które zwykle ustępują w przeciągu maksymalnie dwóch dni.