Umów wizytę

Botox - iniekcja z toksyny botulinowej Warszawa

W Klinice Murano zabieg botox (iniekcja toksyny botulinowej, azzalure) wykonywany jest przy użyciu urządzenia Juvapen - pierwszego takiego urządzenia w Polsce do iniekcji botoksu! Pomoc dla lekarza - korzyść dla Pacjenta.

Juvapen to najnowocześniejszy, bezprzewodowy aparat do podawania toksyny botulinowej. Wbudowany w urządzenie, elektronicznie sterowany system sprawia, że wykonanie zabiegu jest znacznie łatwiejsze niż dotychczas przy użyciu tradycyjnych technik.

iniekcja toksyny botulinowej

Juvapen waży jedynie 40 g co w znacznym stopniu poprawia komfort pracy lekarza i zwiększa swobodę ruchów ręki. Ponadto urządzenie umożliwia pełną kontrolę siły nacisku jak również objętości i szybkości podawanego preparatu. 

Iniekcje przy użyciu Juvapen są praktycznie bezbolesne a ryzyko skutków ubocznych zredukowane do minimum!

Czym jest zabieg botoks (botox, azzalure)?

Jedną z najczęściej wykorzystywanych substancji do wygładzenia zmarszczek mimicznych twarzy w medycynie estetycznej jest botoks, inaczej zwany toksyną botulinową. Jest to bardzo silnie działająca naturalna toksyna – jej preparaty używane w medycynie produkuje się laboratoryjnie z wyizolowanych szczepów bakterii, które następnie są oczyszczane i pakowane próżniowo w dokładnie odmierzonych dawkach.

Po co stosuje się botoks (toksynę botulinową)?

Toksyna botulinowa wpływa na złącze nerwowo-mięśniowe – mięśnie ulegają paraliżowi, a rysy twarzy ulegają znacznemu złagodzeniu. Skutkiem działania botoksu jest nie tylko wygładzenie zmarszczek, ale też zahamowanie pogłębiania się zmarszczek już istniejących oraz przeciwdziałanie powstawaniu nowych.

Wskazania do zabiegu iniekcji z toksyny botulinowej

Toksyna botulinowa wykorzystywana jest w medycynie w przypadku leczenia różnych chorób takich jak zez, choroby neurologiczne związane z dużym napięciem mięśni, czy też nadmierną potliwość. Zabiegi z użyciem botoxu polecane są również dla pacjentów posiadających zmarszczki mimiczne – w tym przypadku stosuje się bardzo niskie stężenia toksyny. Wstrzykiwanie toksyny botulinowej wygładza czoło, kurze łapki i „lwią zmarszczkę”. Preparaty zawierające toksynę wykorzystywane są także do podniesienia kącików ust, czy też wygładzenia zmarszczek nad górną wargą.Botox Warszawa - Klinika Murano

Przeciwwskazania do iniekcji toksyny botulinowej

Toksyna botulinowa w medycynie dermatologicznej jest używana w bardzo niskich stężeniach, dzięki czemu nie może być mowy o toksyczności ogólnoustrojowej. Dawki są ściśle dobrane do przypadku danego pacjenta, najczęściej operuje się dawkami 20 – 60 jednostek w czasie pojedynczego zabiegu, podczas gdy dawka toksyczna dla człowieka wynosi 2,5 – 3 tys. jednostek. Istnieją jednak przeciwwskazania do wykonania zabiegu i są to przede wszystkim: uczulenia i alergie, choroby mięśni, stany zapalne skóry oraz wypryski, a także ciąża i okres karmienia piersią.

Iniekcja toksyny botulinowej - wygląd i przebieg zabiegu

Procedura zabiegu ostrzykiwania botoksem jest bardzo szybka i prosta – czas jednego zabiegu nie przekracza nawet 30 minut. Zabieg ten jest praktycznie bezbolesny, jednak w przypadku pacjenta wyjątkowo czułego na ból, można odpowiednio wcześniej zastosować maść znieczulającą Emla. Preparat jest wstrzykiwany bardzo cienką igłą niewielkimi dawkami pod skórę, w wyznaczony obszar.

Botoks - profilaktyka pozabiegowaToksyna botulinowa - wstrzykiwanie - Klinika Murano Warszawa

Mimo tego, że zabieg jest w pełni bezpieczny i nie pozostawia śladów, należy stosować się do zaleceń pozabiegowych – przez 2-3 godziny nie należy się schylać i kłaść, a także unikać masażu w obszarach wstrzyknięć. Przez kilka tygodni nie zaleca się także stosowania zabiegów, które wykorzystują głęboką podczerwień, fale radiowe lub laser. Jednak powrót do zwykłej, codziennej aktywności jest bardzo szybki.

Utrzymywanie się efektu zabiegu iniekcji toksyny botulinowej

Uzyskanie pożądanego efektu zależne jest od wieku, stanu skóry, czy też obszaru wstrzyknięcia botoksu. Można go uzyskać nawet po upływie dwóch dni, a efekty utrzymują się od 4 do 8 miesięcy.

Jak często można wykonywać zabieg wstrzykiwania botoxu?

Zabiegom wykorzystującym toksynę botulinową poddawać się można maksymalnie od dwóch do trzech razy w roku, w odstępach od czterech do sześciu miesięcy.  

Polecany preparat

Najlepszym i stosowanym z dużym powodzeniem w Klinice Murano jest preparat Botox Bocouture.

Części ciała twarz
Przedział cenowy 400-1200 zł
Wskazania zmarszczki poziome,
lwia zmarszczka, kurze łapki
Czas trwania 15-30 min
SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ
ul. Pokorna 2 lok. U8
00-199 Warszawa
+48 609 450 655
+48 22 252 82 82
recepcja@klinikamurano.com.pl
biuro@klinikamurano.com.pl
Godziny otwarcia
Pon. - Pt. 9:00 - 20:00
Kliknij aby zobaczyć nasz profil
Kliknij aby zobaczyć nasz profil