Umów wizytę

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy występuje w organizmie człowieka, zarówno na powierzchni komórek, jak i w ich wnętrzu, a jego najwyższe stężenie występuje w skórze i przestrzeni międzykomórkowej. Podstawową funkcją kwasu hialuronowego jest wiązanie wody. Jego wysoce higroskopijne właściwości Wypełnianie zmarszczek (jedna cząsteczka kwasu może związać aż 250 cząsteczek wody) zapewniają prawidłowy poziom nawilżenia skóry jak również odpowiadają za sprężystość chrząstki stawowej. Pomimo swoich cudownych właściwości, kwas hialuronowy ma jedną wadę- wraz z wiekiem jego ilość stopniowo się zmniejsza, przez co dochodzi do degradacji tkanek, w których się znajduje. Dlatego coraz częściej uzupełnia się niedobory kwasu hialuronowego za pomocą zastrzyków, suplementów diety czy też odpowiednich   kremów.

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym - wskazania do zabiegu

Z zakresu dermatologii estetycznej, kwas hialuronowy wykorzystywany jest do:

  • wypełniania zmarszczek i bruzd,
  • powiększanie ust
  • modelowania i konturowania twarzy,
  • uniesienia łuku brwiowego,
  • wypełnienia doliny łez
  • pozbycia się cieni pod oczami.

Ponadto podawanie kwasu hialuronowego techniką mezoterapii poprawi kondycję skóry sprawiając, że stanie się sprężysta i odpowiednio nawilżona.

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym - przeciwwskazania

Istnieją różne ograniczenia, które mogą zdyskwalifikować pacjenta do przeprowadzenia tego zabiegu. Głównie są to:

  • nadwrażliwość na kwas hialuronowy;
  • skłonność do powstawania blizn przerostowych;
  • stany zapalne skóry;
  • choroby nowotworowe.

Również dla kobiet w ciąży lub karmiących piersią przeciwwskazane jest poddanie się zabiegowi wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym.

Wypełnianie zmarszczek - jak długo trwa zabieg?

W zależności od obszaru leczniczego czas ostrzykiwania wynosi od 20 do 40 minut. Do tego czasu należy doliczyć czas na znieczulenie (około 20 minut).

                                                                            Opis zabiegu

kwas hialuronowyPodczas zabiegu wstrzyknięty zostaje kwas hialuronowy w postaci przezroczystego żelu, bardzo cienką igłą, w miejsce, które wymaga kosmetyki. Przed zabiegiem można zastosować znieczulenie miejscowe, jeśli pacjent jest nieodporny na ból. Po odbytym zabiegu może wystąpić lekkie zaczerwienienie i obrzęk, które ustępują zazwyczaj po 1-2 dniach.

Kiedy powstaje i jak długo utrzymuje się efekt?

Rezultat zabiegu widoczny jest natychmiast, pacjent nie musi oczekiwać na pojawienie się efektów. Uzyskany efekt utrzymuje się średnio 9-12 miesięcy. Jego trwałość zależy od okolicy poddanej zabiegowi, wieku pacjenta, trybu życia (palenie papierosów, silne nasłonecznienie, także solarium – skraca czas                                                                                działania preparatu).         

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym - po zabiegu

Po zabiegu należy przede wszystkim wystrzegać się nadmiernego wysiłku oraz nagrzania ciała (solarium, sauna, wystawianie się na promienie słoneczne), a także unikać zbyt dużego zimna. Nie można także masować lub pocierać obszarów poddanych leczeniu. Przez kilka pierwszych dni najlepiej całkowicie zrezygnować z solarium i Słońca, by uniknąć przebarwień powstałych w miejscu wkłuć.

Polecamy

Klinika Murano wykorzystuje do wypełniania zmarszczek kwasów hialuronowych marki Teosyal. Jednofazowy kwas hialuronowy zawarty w żelach tej marki zawiera jedno z najwyższych stężeń dostępnych na rynku, dzięki najnowszym osiągnięciom technologicznym wykorzystywanym w procesie produkcyjnym. Zagwarantowuje to wysoką tolerancję preparatu przez organizm oraz wyjątkową integrację z tkankami skórnymi, a także bardzo długi okres utrzymywania się pozytywnych efektów kuracji.  

Części ciała cała twarz
Przedział cenowy 1050 zł
Wskazania zmarszczki, bruzdy
Czas trwania 30-60 min
SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ

Grudki perliste

Jeżeli dotknął Cię problem grudek perlistych z pewnością pomożemy. Nasi specjaliści posiadają wieloletnie doświadczenie w leczeniu tej przypadłości. Więcej informacji uzyskasz telefonicznie. Zapraszamy do naszej Kliniki

Usuwanie tatuażu

W naszej Klinice dermatologicznej usuniesz swój tatuaż niezależnie od jego koloru. Pracujemy laserem Discovery Pico, który radzi sobie z wielobartwnymi tatuażami - Zapisz się na konsultację już dzisiaj

Zamykanie naczynek

Naszej klinice dermatologicznej specjalizujemy się w zabiegach zamykania naczynek krwionośnych. Zabieg ten z uwagi na konieczność ochrony przed słońcem polecamy wykonywać w okresie jesienno-zimowym

Epilacja

Epilacja laserowa to zabieg, dzięki któremu pozbędziesz się niechcianego owłosienia już niemal na zawsze. Okresowe zabiegi utrwalające, które polecamy powtarzać średnio raz na 2 lata wystarczą, aby podtrzymać efekt zabiegu. Poczuj komfort gładkiej skóry.

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

Blizny powstałe w wyniku trądziku to defekt kosmetyczny powodujący dyskomfort u osób borykających się z tym problemem. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę i dlatego wyposażyliśmy naszą klinikę w nowoczesny laser Discovery Pico, dzięki któremu skutecznie usuwamy znamiona powstałe w wyniku trądziku.

Redukcja cellulitu

Wykonujemy skuteczne zabiegi redukujące cellulit wykorzystując aparat Cellactor. Zapraszamy na konsultację z doświadczonym specjalistą Kliniki Murano.

Wideodermatoskopia

W naszej klinice do oceny znamion skórnych wykorzystujemy wideodermatoskop Foto Finder. Dowiedz się więcej o zabiegu.

Linerase - terapia kolagenowa

Terapia AteloKOLAGENEM Linerase to zabieg z zakresu medycyny przeciwstarzeniowej i dedykowany jest pacjentom, którzy zaobserwowali, że ich skóra stała się mniej elastyczna, a zmarszczki jeszcze bardziej widoczne.

Mezoterapia

Mezoterapia jest zabiegiem stosowanym w celu poprawy kondycji i wyglądu skóry twarzy oraz ciała. Pomaga również w zapobieganiu nadmiernej utraty włosów czy w leczeniu łysienia plackowatego.

Karboksyterapia

To jeden z tych zabiegów, które zmieniły oblicze medycyny estetycznej. Terapia polega na wprowadzeniu pod skórę dwutlenku węgla. Dowiedz się więcej.

Kwas hialuronowy

Wykorzystywany najczęściej do powiększania ust i wypełniania zmarszczek. Kwas wstrzykujemy przy użyciu cienkiej igły w miejscu, które wymaga kosmetyki.

ul. Pokorna 2 lok. U8
00-199 Warszawa
+48 609 450 655
+48 22 252 82 82
recepcja@klinikamurano.com.pl
biuro@klinikamurano.com.pl
Godziny otwarcia
Pon. - Pt. 9:00 - 20:00
Kliknij aby zobaczyć nasz profil
Kliknij aby zobaczyć nasz profil