Laser Alma Harmony XL Dye-VL

Laser Alma Harmony XL Dye- VL to jedno z najdoskonalszych urządzeń w rękach dermatologów i lekarzy medycyny estetycznej służące do usuwania przebarwień skórnych i zmian naczyniowych. Działanie urządzenia oparte jest na zaawansowanej technologii wykorzystującej wąskopasmowe światło pulsacyjne, którego energia dociera jedynie do hemoglobiny (obecnej w drobnych zmianach naczyniowych)
i melaniny, która odpowiada za powstawanie plam i przebarwień. Dzięki temu zabieg ten jest bardzo skuteczny a ryzyko naświetlenia zdrowych fragmentów skórnych zminimalizowane.

Przebieg zabiegu:

Zabieg nie jest bolesny dlatego też nie wymaga wcześniejszego znieczulenia. Jedyny dyskomfort jaki pacjent może odczuwać w trakcie wykonywania zabiegu to delikatne pieczenie i uczucie ciepła, które jest jednak minimalizowane dzięki końcówce chłodzącej wbudowanej w głowicę zabiegową lasera.

Po wykonaniu zabiegu pacjent może wrócić do codziennej aktywności. Przez pierwsze 2-3 dni na obszarze poddanemu zabiegowi może utrzymywać się delikatny obrzęk i zaczerwienienie.

Paweł Rujna - ZnanyLekarz.pl
TOP Zabiegi
Dostępne zabiegi tym urządzeniem

Częste pytania

Wskazania do zabiegu

Głównymi wskazaniami do wykonania zabiegu jest występowanie rumienia i trądziku różowatego jak również rozszerzone naczynka, naczyniaki płaskie oraz przebarwienia spowodowane zaburzeniami pigmentacji skóry.

Przeciwwskazania

Pomimo tego, że zabieg laserem Alma Harmony XL Dye-VL należy do grupy zabiegów bezpiecznych a ryzyko powstania ewentualnych powikłań jest minimalne, istnieją czynniki dyskwalifikujące pacjenta z wykonania zabiegu. Przede wszystkim należy wymienić tu ciążę i okres karmienia piersią, choroby nowotworowe, epilepsję, cukrzycę jak również wszelkiego rodzaju stany zapalne skóry i przerwanie ciągłości naskórka. Na skórze opalonej słońcem bądź samoopalaczem również nie może być wykonany zabieg. Osoby w trakcie leczenie retinoidami, steroidami oraz izotretynoiną powinny odczekać 3-4 miesiące od zakończenia terapii zanim zdecydują się na wykonanie zabiegu.

Jak przygotować się do zabiegu?

Nie ma konieczności specjalnego przygotowania do zabiegu czy też wcześniejszego wykonywania badań. Należy jedynie pamiętać, że skóra nie może być opalona,
a w przypadku leczenia antybiotykami należy odczekać ok 2-3 tygodni od jego zakończenia.

Zalecenia i profilaktyka pozabiegowa

Po zabiegu należy zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry oraz chronić ją przed promieniowaniem słonecznym stosując w tym celu kremy z wysokim filtrem SPF. Przez kilka dni po zabiegu nie należy korzystać z sauny jak również podrażniać skóry poprzez stosowanie kosmetyków na bazie alkoholu lub wykonując zabiegi typu peelingi, mikrodermabrazje itp.

Jak długo utrzymuje się efekt?

Jeśli tylko pacjent będzie postępował zgodnie z zaleceniami lekarza, efekt zabiegu będzie trwały. Nie oznacza to jednak, że naczynka nie będą pojawiać się w innych miejscach, które nie zostały objęte leczeniem.

Jak często można wykonać zabieg?

Liczba zabiegów koniecznych do wykonania zależy od rozległości przebarwień oraz naczyń krwionośnych. Standardowo zaleca się przeprowadzenie serii 4-6 zabiegów zachowując pomiędzy nimi 4 tygodniowy odstęp czasu.

Część ciała

Cała twarz

Wskazania

Trądzik różowaty

Czas trwania

15 - 30min