Laser neodymowo – yagowy

Zabieg zamykania naczynek przy użyciu lasera neodymowo-yagowego polega na naświetleniu rozszerzonego naczynka promieniem lasera, który błyskawicznie podgrzewa krew znajdującą się w naczynku. Proces ten powoduje obkurczenie i w konsekwencji trwałe zamknięcie naczynka. Zabieg nie jest bolesny jednak w przypadku większych naczyń może wystąpić pewien dyskomfort związany z pieczeniem.

Rozszerzone naczynia krwionośne stanowią często problem natury czysto kosmetycznej. Pojedyncze lub rozbudowane sieci naczyń, które widoczne są przez skórę mogą u wielu osób być przyczyną skrępowania i niezadowolenia ze swojego wyglądu. Ich natężenie często jest problemem indywidualnym. U jednych mogą być mało widoczne, u innych bardziej co w konsekwencji wpływa na pewność siebie i przeobraża się w poważny problem. Rozszerzone naczynia krwionośne nazywamy teleangiektazjami. Są one trwałe, widoczne przez skórę pod postacią czerwonych nitek. Pierwszą fazą ich powstawania jest rumień, który po pewnym czasie albo znika albo przeobraża się w bardziej widoczne naczynia. Mogą one przybrać różną formę, od delikatnych pojedynczych cieniutkich kreseczek po większe pajęczykowate sieci. Najczęściej występują na policzkach, nosie oraz nogach. Naczynia te tworzą zwartą, gęstą sieć, w efekcie czego może pojawić się rozległy rumień.

 

Czynników, które sprzyjają rozszerzeniu naczyń krwionośnych jest wiele. Możemy je podzielić na wtórne (nabyte) i pierwotne (samoistne). Do najważniejszych należą:

  • Uwarunkowania genetyczne,
  • Wpływ czynników atmosferycznych: wiatr, duża wilgotność, wysoka temperatura,
  • Ekspozycja na słońce,
  • Częste korzystanie z solarium,
  • Schorzenia ogólnoustrojowe,
  • Stosowanie niektórych leków; głównie sterydów.

W leczeniu zmian naczyniowych wykorzystuje się działanie światła laserowego, które dociera w głąb naczyń krwionośnych i zostaje pochłonięte przez hemoglobinę. Następnie wytwarza się energia cieplna, która odparowuje wodę z naczyń powodując ich wysuszenie, a w konsekwencji całkowite usunięcie.

Paweł Rujna - ZnanyLekarz.pl
TOP Zabiegi

Częste pytania

Wskazania do zabiegu

Pacjenci decydują się na zabieg głównie ze względów kosmetycznych ale również rozszerzone naczynka stanowią dla nich problem natury medycznej. W niektórych przypadkach wywołują one ból oraz uczucie dyskomfortu spowodowane „ściąganiem“ skóry czy też pieczeniem.

Przeciwwskazania

  • świeża opalenizna,
  • przerwanie ciągłości skóry,
  • zaburzenia krzepnięcia,
  • stosowanie leków, które mogą obniżyć krzepliwość krwi,
  • ciąża oraz okres karmienia piersią,
  • cukrzyca, epilepsja oraz czynna choroba nowotworowa.

Zalecenia i profilaktyka pozabiegowa

Po wykonaniu zabiegu przez conajmniej 4 tygodnie należy unikać opalania się (zarówno na słońcu, jak i w solarium). Bardzo ważna jest ochrona leczonego obszaru przed uszkodzeniem.  Pacjent powinien również unikać sytuacji, które mogą powodować rozszerzenia naczyń krwionośnych np: nadmierny wysiłek fizyczny, korzystanie z sauny, branie gorących kąpieli. Zalecana również jest odpowiednia pielęgnacja domowa- stosowanie delikatnych preparatów myjących oraz nawilżanie skóry minimum 2-3 razy dziennie. Jeśli istnieje taka możliwość, warto wstrzymać się od nakładania makijażu przez ok. 3 dni po wykonaniu zabiegu.

Ile zabiegów należy wykonać, aby naczynka zostały całkowicie usunięte?

Na liczbę zabiegów wpływają wielkość i głębokość naczyń, te najpłytsze mogą zniknąć już za pierwszym razem. Obszerne „pajączki”, znajdujące się na nogach, albo policzkach mogą być usunięte dopiero po 2/5 naświetleniu. Należy pamiętać o przerwach między zabiegami (4-8 tygodni).

Kiedy należy poddać się zabiegowi?

Głównym zaleceniem po zabiegu jest bezwzględna ochrona leczonego obszaru przed słońcem, dlatego też na zabieg najlepiej zdecydować się w okresie jesienno- zimowym.

Część ciała

Całe nogi

Wskazania

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed

Cena

225zł - 1125zł

Sprawdź cenę

Czas trwania

15 - 60min