Umów wizytę

Leczenie nadpotliwości toksyną botulinową

Botoks lub inaczej toksyna botulinowa to obecnie jedna z najpopularniejszych substancji wykorzystywanych w medycynie estetycznej do wygładzania zmarszczek mimicznych twarzy ale również leczenia bardzo wstydliwego problemu jakim jest nadmierna potliwość. Preparaty toksyny botulinowej używane w medycynie są produkowane laboratoryjnie z wyizolowanych szczepów bakterii, oczyszczane i pakowane próżniowo w ściśle odmierzonych dawkach.

Pocenie się jest naturalnym procesem fizjologicznym, który często wywołuje dyskomfort wśród wielu osób.

Przykry zapach, mokre plamy pod pachami, kropelki potu na czole czy wilgotne dłonie to tylko niektóre z objawów przyczyniających się do  wielu krępujących sytuacji często utrudniających kontakty zawodowe i towarzyskie.

Wydzielanie potu pełni wiele funkcji w naszym organiźmie. Ma zasadnicze znaczenie w procesie termoregulacji. Pocimy się, aby ochłodzić nasze przegrzane ciało wywołane wysoką temperaturą czy aktywnością fizyczną. Pot wraz z wydzieliną gruczołów łojowych stanowią również warstwę ochronną dla skóry przed drobnoustrojami.

Do czynników wywołujących pocenie się należą także:

  • silne emocje,
  • stres,
  • uwarunkowania genetyczne,
  • zmiany hormonalne,
  • niektóre choroby metaboliczne.

Gdy jednak organizm wydziela większą ilość potu niż jest to niezbędne możemy mówić o nadpotliwości.

Jest to problem, który dotyka wiele osób. Spowodowany wzmożoną reakcją gruczołów potowych na różne bodźce m.in. emocjonalne czy wysoką temperaturę. Nadpotliwość stanowi problem nie tylko kosmetyczny. Stosowanie blokerów czy antyperspirantów często może powodować zmiany alergiczne oraz infekcje bajteryjne i grzybicze. 

Na czym polega leczenie nadpotliwości? 

Istnieje wiele sposobów leczenia nadmiernej potliwości. Wybór odpowiedniego jest kwestią indywidualną każdego pacjenta i powinien być dokonany przez specjalistę. Bierze się w tym przypadku pod uwagę miejsce wydzielania potu oraz jego nasilenie. Obok leczenia farmakologicznego skuteczniejszą metodą jest iniekcja toksyny botulinowej (botox).  Blokuje ona działanie nerwów odpowiedzialnych za wydzielanie się acetylocholiny – przekaźnika stymulującego wydzielanie się potu.

Wygląd i przebieg zabiegu

Na kilkanaście minut przed zabiegiem Pacjent zostaje znieczulony specjalnym kremem znieczulającym Emla. Dzięki temu ból jest praktycznie nieodczuwalny. Lekarz wykonujący zabieg, przy pomocy bardzo cienkiej igły ostrzykuje podskórnie niewielkimi dawkami preparatu wyznaczony obszar. Nie jest konieczne specjalne wcześniejsze przygotowywanie się do zabiegu.

Wskazania do zabiegu:

  • nadpotliwość dłoni, stóp i pach

Przeciwwskazania:

  • ciąża i okres karmienia piersią,
  • infekcje, uszkodzenia skóry,
  • zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego,
  • alergia na toksynę botulinową,

Jak długo utrzymują się efekty?

Pełne efekty kuracji pojawiają się po kilku dniach i utrzymują 6-8 miesięcy.

Jak często można wykonywać zabieg?

Zabiegom z wykorzystaniem botoxu można poddawać się maksymalnie od dwu do trzech razy w ciągu roku, w odstępach od czterech do do sześciu miesięcy.

Polecany preparat

W Klinice Murano jako najlepszy i z powodzeniem stosowany wybrany został Botox Bocouture firmy Merz. 

Części ciała dłonie, pachy, stopy
Przedział cenowy 1800-2000 zł
Wskazania nadmierna potliwość
Czas trwania 45-60 min
SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ

Grudki perliste

Jeżeli dotknął Cię problem grudek perlistych z pewnością pomożemy. Nasi specjaliści posiadają wieloletnie doświadczenie w leczeniu tej przypadłości. Więcej informacji uzyskasz telefonicznie. Zapraszamy do naszej Kliniki

Usuwanie tatuażu

W naszej Klinice dermatologicznej usuniesz swój tatuaż niezależnie od jego koloru. Pracujemy laserem Discovery Pico, który radzi sobie z wielobartwnymi tatuażami - Zapisz się na konsultację już dzisiaj

Zamykanie naczynek

Naszej klinice dermatologicznej specjalizujemy się w zabiegach zamykania naczynek krwionośnych. Zabieg ten z uwagi na konieczność ochrony przed słońcem polecamy wykonywać w okresie jesienno-zimowym

Epilacja

Epilacja laserowa to zabieg, dzięki któremu pozbędziesz się niechcianego owłosienia już niemal na zawsze. Okresowe zabiegi utrwalające, które polecamy powtarzać średnio raz na 2 lata wystarczą, aby podtrzymać efekt zabiegu. Poczuj komfort gładkiej skóry.

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

Blizny powstałe w wyniku trądziku to defekt kosmetyczny powodujący dyskomfort u osób borykających się z tym problemem. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę i dlatego wyposażyliśmy naszą klinikę w nowoczesny laser Discovery Pico, dzięki któremu skutecznie usuwamy znamiona powstałe w wyniku trądziku.

Redukcja cellulitu

Wykonujemy skuteczne zabiegi redukujące cellulit wykorzystując aparat Cellactor. Zapraszamy na konsultację z doświadczonym specjalistą Kliniki Murano.

Wideodermatoskopia

W naszej klinice do oceny znamion skórnych wykorzystujemy wideodermatoskop Foto Finder. Dowiedz się więcej o zabiegu.

Linerase - terapia kolagenowa

Terapia AteloKOLAGENEM Linerase to zabieg z zakresu medycyny przeciwstarzeniowej i dedykowany jest pacjentom, którzy zaobserwowali, że ich skóra stała się mniej elastyczna, a zmarszczki jeszcze bardziej widoczne.

Mezoterapia

Mezoterapia jest zabiegiem stosowanym w celu poprawy kondycji i wyglądu skóry twarzy oraz ciała. Pomaga również w zapobieganiu nadmiernej utraty włosów czy w leczeniu łysienia plackowatego.

Karboksyterapia

To jeden z tych zabiegów, które zmieniły oblicze medycyny estetycznej. Terapia polega na wprowadzeniu pod skórę dwutlenku węgla. Dowiedz się więcej.

Kwas hialuronowy

Wykorzystywany najczęściej do powiększania ust i wypełniania zmarszczek. Kwas wstrzykujemy przy użyciu cienkiej igły w miejscu, które wymaga kosmetyki.

ul. Pokorna 2 lok. U8
00-199 Warszawa
+48 609 450 655
+48 22 252 82 82
recepcja@klinikamurano.com.pl
biuro@klinikamurano.com.pl
Godziny otwarcia
Pon. - Pt. 9:00 - 20:00
Kliknij aby zobaczyć nasz profil
Kliknij aby zobaczyć nasz profil