Leczenie trądziku różowatego i rumienia

Trądzik różowaty to rumieniowe, grudkowate i krostkowe wykwity występujące na twarzy, których podłożem są zaburzenia naczynioruchowe i łojotok.

Rozwija się on u osób dojrzałych, najczęściej między 30 a 50 rokiem życia i w większości dotyczy kobiet. Umiejscowiony jest głównie w okolicach nosa i na policzkach.

Do czynników przyczynowych wywołujących trądzik różowaty zaliczamy:

  • nadciśnienie tętnicze,
  • zaburzenia hormonalne,
  • indywidualne predyspozycje genetyczne,
  • niektóre choroby układu pokarmowego

Zmiany występujące w okresie rumieniowym nasilają się przede wszystkim pod wpływem stresu i silnego nasłonecznienia twarzy. Mogą jednak również sprzyjać im czynniki tj. picie alkoholu, korzystanie z sauny, spożywanie ciężkostrawnych potraw czy zażywanie leków obniżających poziom cholesterolu całkowitego.

Leczenie trądziku - przebieg zabiegów

Leczenie trądziku jest procesem długotrwałym, w ciężkich przypadkach może potrwać nawet do dwóch lat. Obecnie jednak bardzo zadowalające rezultaty w jego leczeniu dają lasery naczyniowe. Dodatkowo bardzo ważna jest profilaktyka i właściwa pielęgnacja skóry polegająca na stosowaniu preparatów nawilżających, łagodzących i przeciwzapalnych a jednocześnie niezatykających porów, bez alkoholu i substancji zapachowych.

SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ

Grudki perliste

Jeżeli dotknął Cię problem grudek perlistych z pewnością pomożemy. Nasi specjaliści posiadają wieloletnie doświadczenie w leczeniu tej przypadłości. Więcej informacji uzyskasz telefonicznie. Zapraszamy do naszej Kliniki

Usuwanie tatuażu

W naszej Klinice dermatologicznej usuniesz swój tatuaż niezależnie od jego koloru. Pracujemy laserem Discovery Pico, który radzi sobie z wielobartwnymi tatuażami - Zapisz się na konsultację już dzisiaj

Zamykanie naczynek

Naszej klinice dermatologicznej specjalizujemy się w zabiegach zamykania naczynek krwionośnych. Zabieg ten z uwagi na konieczność ochrony przed słońcem polecamy wykonywać w okresie jesienno-zimowym

Epilacja

Epilacja laserowa to zabieg, dzięki któremu pozbędziesz się niechcianego owłosienia już niemal na zawsze. Okresowe zabiegi utrwalające, które polecamy powtarzać średnio raz na 2 lata wystarczą, aby podtrzymać efekt zabiegu. Poczuj komfort gładkiej skóry.

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

Blizny powstałe w wyniku trądziku to defekt kosmetyczny powodujący dyskomfort u osób borykających się z tym problemem. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę i dlatego wyposażyliśmy naszą klinikę w nowoczesny laser Discovery Pico, dzięki któremu skutecznie usuwamy znamiona powstałe w wyniku trądziku.

Redukcja cellulitu

Wykonujemy skuteczne zabiegi redukujące cellulit wykorzystując aparat Cellactor. Zapraszamy na konsultację z doświadczonym specjalistą Kliniki Murano.

Wideodermatoskopia

W naszej klinice do oceny znamion skórnych wykorzystujemy wideodermatoskop Foto Finder. Dowiedz się więcej o zabiegu.

Linerase - terapia kolagenowa

Terapia AteloKOLAGENEM Linerase to zabieg z zakresu medycyny przeciwstarzeniowej i dedykowany jest pacjentom, którzy zaobserwowali, że ich skóra stała się mniej elastyczna, a zmarszczki jeszcze bardziej widoczne.

Mezoterapia

Mezoterapia jest zabiegiem stosowanym w celu poprawy kondycji i wyglądu skóry twarzy oraz ciała. Pomaga również w zapobieganiu nadmiernej utraty włosów czy w leczeniu łysienia plackowatego.

Botox

Toksyna botulinowa popularnie zwanana botoxem stosowana jest najczęściej do wygładzania zmarszczek mimicznych twarzy.

Karboksyterapia

To jeden z tych zabiegów, które zmieniły oblicze medycyny estetycznej. Terapia polega na wprowadzeniu pod skórę dwutlenku węgla. Dowiedz się więcej.

Kwas hialuronowy

Wykorzystywany najczęściej do powiększania ust i wypełniania zmarszczek. Kwas wstrzykujemy przy użyciu cienkiej igły w miejscu, które wymaga kosmetyki.

ul. Pokorna 2 lok. U8
00-199 Warszawa
+48 609 450 655
+48 22 252 82 82
recepcja@klinikamurano.com.pl
biuro@klinikamurano.com.pl
Godziny otwarcia
Pon. - Pt. 9:00 - 20:00
Kliknij aby zobaczyć nasz profil
Kliknij aby zobaczyć nasz profil