Umów wizytę

Leczenie trądziku różowatego i rumienia

Trądzik różowaty to rumieniowe, grudkowate i krostkowe wykwity występujące na twarzy, których podłożem są zaburzenia naczynioruchowe i łojotok.

Rozwija się on u osób dojrzałych, najczęściej między 30 a 50 rokiem życia i w większości dotyczy kobiet. Umiejscowiony jest głównie w okolicach nosa i na policzkach.

Do czynników przyczynowych wywołujących trądzik różowaty zaliczamy:

  • nadciśnienie tętnicze,
  • zaburzenia hormonalne,
  • indywidualne predyspozycje genetyczne,
  • niektóre choroby układu pokarmowego

Zmiany występujące w okresie rumieniowym nasilają się przede wszystkim pod wpływem stresu i silnego nasłonecznienia twarzy. Mogą jednak również sprzyjać im czynniki tj. picie alkoholu, korzystanie z sauny, spożywanie ciężkostrawnych potraw czy zażywanie leków obniżających poziom cholesterolu całkowitego.

Leczenie trądziku - przebieg zabiegów

Leczenie trądziku jest procesem długotrwałym, w ciężkich przypadkach może potrwać nawet do dwóch lat. Obecnie jednak bardzo zadowalające rezultaty w jego leczeniu dają lasery naczyniowe. Dodatkowo bardzo ważna jest profilaktyka i właściwa pielęgnacja skóry polegająca na stosowaniu preparatów nawilżających, łagodzących i przeciwzapalnych a jednocześnie niezatykających porów, bez alkoholu i substancji zapachowych.

SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ
ul. Pokorna 2 lok. U8
00-199 Warszawa
+48 609 450 655
+48 22 252 82 82
recepcja@klinikamurano.com.pl
biuro@klinikamurano.com.pl
Godziny otwarcia
Pon. - Pt. 9:00 - 20:00
Kliknij aby zobaczyć nasz profil
Kliknij aby zobaczyć nasz profil