Leczenie trądziku

Trądzik pospolity to jedno z najczęstszych schorzeń z jakim pacjenci zgłaszają się do dermatologa. W znacznej większości przypadków dotyczy on osób młodych, wchodzących w okres dojrzewania, jednak dość często borykają się z nim również osoby dorosłe.

Trądzik jest chorobą przewlekłą powstającą na skutek nadmiernej pracy gruczołów łojowych, którą to wywołują zmiany hormonalne. 

Typowe dla skóry trądzikowej są rozszerzone pory oraz wykwity skórne powszechnie nazywane „pryszczami”. Zmiany te zazwyczaj zlokalizowane są na twarzy jednak u niektórych osób mogą występować również na plecach, ramionach czy dekolcie.

Wśród najczęściej rozpoznawalnych rodzajów trądziku wyróżnić można:

  • Trądzik łagodny występujący także pod nazwą trądziku zaskórnikowego. Zaskórniki zwane potocznie wągrami to czarne dziurki występujące na brodzie, nosie oraz czole. Są pierwszym i najłagodniejszym stadium trądziku. Bardzo łatwo ulegają nadkażeniu w następstwie czego przekształcają się w o wiele bardziej problematyczne zmiany ropne;
  • Nieco bardziej nasiloną odmianą trądziku jest trądzik grudkowo- krostkowy. Jak nazwa podpowiada charakterystyczne dla niego jest występowanie wykwitów dwojakiego rodzaju- grudek i krost. Grudki nie zawierają treści ropnej i zazwyczaj znikają nie pozostawiając blizn. Zmiany skórne wyniosłe ponad powierzchnię skóry i wypełnione płynem surowiczym bądź ropnym nazywane są krostami. Nieodpowiednia pielęgnacja jak również wyciskanie krost może doprowadzić do powstania szpecących blizn. 
  • Wyjątkowo ciężką do zwalczenia odmianą trądziku jest trądzik ropowiczy. Wykwity skórne wypełnione treścią ropną są bardzo rozległe i utrzymują się przez długi czas. Często zdarza się, że wypryski są bolesne a na ich czubku pojawia się charakterystyczna biała grudka. Pomimo tego pod żadnym pozorem nie wolno ich rozdrapywać ani wyciskać. Substancja ropna zawarta w zmianie to nic innego jak bakterie i grzyby, które rozprowadzone po skórze mogą spowodować rozsianie się trądziku na zdrowe fragmenty skóry.

Zmiany trądzikowe mogą nasilać się na skutek działania wielu czynników.
Do najczęstszych zaliczane są wahania hormonalne czego bardzo dobrym przykładem są krosty pojawiające się u Pań tuż przed miesiączką. Nieodpowiednia dieta opierająca się na produktach wysokoprzetworzonych, słonych i słodkich przekąskach jak również napojach gazowanych w znacznym stopniu przyczynia się do powstawania zmian skórnych. 

Grono osób skórę trądzikową określa jako problematyczną. Sebum wydzielane
w nadmiernej ilości powoduje, że skóra jest tłusta i się świeci, zwłaszcza w strefie T (czoło, nos, broda). Bardzo ważne zatem jest aby w codziennej pielęgnacji stosować kosmetyki, które nie zatykają ujścia mieszków włosowych. Walcząc z trądzikiem należy zadbać nie tylko o dietę i odpowiednią pielęgnację kosmetykami, ale również postarać się o spokojny tryb życia, gdyż stres to również czynnik nasilający występowanie zmian trądzikowych.

Co prawda nie wynaleziono jeszcze cudownego lekarstwa na trądzik sam w sobie, aczkolwiek szybkie rozpoznanie rodzaju trądziku i podjęcie odpowiedniego leczenia farmakologicznego bądź niefarmakologicznego przynosi bardzo dobre rezultaty.  Stosując się do zaleceń lekarza prowadzącego można skutecznie pozbyć się występujących zmian trądzikowych a także zapobiec powstawaniu nowych wykwitów i blizn potrądzikowych. Należy jednak pamiętać, że jak we wszystkim konieczna jest systematyczność i konsekwencja.

SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ

Grudki perliste

Jeżeli dotknął Cię problem grudek perlistych z pewnością pomożemy. Nasi specjaliści posiadają wieloletnie doświadczenie w leczeniu tej przypadłości. Więcej informacji uzyskasz telefonicznie. Zapraszamy do naszej Kliniki

Usuwanie tatuażu

W naszej Klinice dermatologicznej usuniesz swój tatuaż niezależnie od jego koloru. Pracujemy laserem Discovery Pico, który radzi sobie z wielobartwnymi tatuażami - Zapisz się na konsultację już dzisiaj

Zamykanie naczynek

Naszej klinice dermatologicznej specjalizujemy się w zabiegach zamykania naczynek krwionośnych. Zabieg ten z uwagi na konieczność ochrony przed słońcem polecamy wykonywać w okresie jesienno-zimowym

Epilacja

Epilacja laserowa to zabieg, dzięki któremu pozbędziesz się niechcianego owłosienia już niemal na zawsze. Okresowe zabiegi utrwalające, które polecamy powtarzać średnio raz na 2 lata wystarczą, aby podtrzymać efekt zabiegu. Poczuj komfort gładkiej skóry.

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

Blizny powstałe w wyniku trądziku to defekt kosmetyczny powodujący dyskomfort u osób borykających się z tym problemem. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę i dlatego wyposażyliśmy naszą klinikę w nowoczesny laser Discovery Pico, dzięki któremu skutecznie usuwamy znamiona powstałe w wyniku trądziku.

Redukcja cellulitu

Wykonujemy skuteczne zabiegi redukujące cellulit wykorzystując aparat Cellactor. Zapraszamy na konsultację z doświadczonym specjalistą Kliniki Murano.

Wideodermatoskopia

W naszej klinice do oceny znamion skórnych wykorzystujemy wideodermatoskop Foto Finder. Dowiedz się więcej o zabiegu.

Linerase - terapia kolagenowa

Terapia AteloKOLAGENEM Linerase to zabieg z zakresu medycyny przeciwstarzeniowej i dedykowany jest pacjentom, którzy zaobserwowali, że ich skóra stała się mniej elastyczna, a zmarszczki jeszcze bardziej widoczne.

Mezoterapia

Mezoterapia jest zabiegiem stosowanym w celu poprawy kondycji i wyglądu skóry twarzy oraz ciała. Pomaga również w zapobieganiu nadmiernej utraty włosów czy w leczeniu łysienia plackowatego.

Botox

Toksyna botulinowa popularnie zwanana botoxem stosowana jest najczęściej do wygładzania zmarszczek mimicznych twarzy.

Karboksyterapia

To jeden z tych zabiegów, które zmieniły oblicze medycyny estetycznej. Terapia polega na wprowadzeniu pod skórę dwutlenku węgla. Dowiedz się więcej.

Kwas hialuronowy

Wykorzystywany najczęściej do powiększania ust i wypełniania zmarszczek. Kwas wstrzykujemy przy użyciu cienkiej igły w miejscu, które wymaga kosmetyki.

ul. Pokorna 2 lok. U8
00-199 Warszawa
+48 609 450 655
+48 22 252 82 82
recepcja@klinikamurano.com.pl
biuro@klinikamurano.com.pl
Godziny otwarcia
Pon. - Pt. 9:00 - 20:00
Kliknij aby zobaczyć nasz profil
Kliknij aby zobaczyć nasz profil