Zdrowe, zadbane, bujne i gęste włosy to symbol piękna oraz pragnienie zarówno kobiet jak i mężczyzn.

Ich wypadanie jest zjawiskiem jak najbardziej naturalnym, związanym z odnową włosów. Przyjmuje się, że normą jest tracenie do stu włosów dziennie.

Są osoby, które jednak będą traciły tylko kilkanaście włosów na dobę a inne aż kilkadziesiąt- w dużym stopniu zależy to od uwarunkowań genetycznych. Problem zaczyna się wtedy, gdy zaczynamy obserwować, że wypada nam 2-3 razy więcej włosów niż dotychczas. Przyczyn takiego zjawiska może być bardzo wiele dlatego nie należy bagatelizować problemu i jak najszybciej zgłosić się do dermatologa.

Do najczęstszych czynników powodujących wypadanie włosów należą:

 • stres,
 • przepracowanie i związane z nim zmęczenie,
 • niedobór snu oraz ruchu na świeżym powietrzu,
 • zła dieta, niedobór makro- i mikroelementów oraz witamin,
 • zaburzenia wydzielania hormonów tarczycy,
 • przyjmowanie niektórych lekarstw,
 • przebycie ostrej choroby zakaźnej,
 • niewłaściwa pielęgnacja, suszenie wysoką temperaturą, częste prostowanie, farbowanie,
 • łysienie androgenowe uwarunkowane genetycznie.

W znacznej większości przypadków odpowiednia diagnostika wystarczy aby poznać co jest przyczyną wypadania włosów i zastosować odpowiedni sposób leczenia.

Wyróżnić możemy dwa sposoby leczenia:

 • leczenie przyczynowe- poprzez wpływ farmakologiczny na zmiany hormonalne,
 • leczenie objawowe-  stosowane jest, gdy nie można usunąć przyczyny łysienia, ma na celu poprawę ukrwienia mieszków włosowych, pobudzenie metabolizmu włosów oraz usunięcie stanu zapalnego wokół cebulki.
SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ

Grudki perliste

Jeżeli dotknął Cię problem grudek perlistych z pewnością pomożemy. Nasi specjaliści posiadają wieloletnie doświadczenie w leczeniu tej przypadłości. Więcej informacji uzyskasz telefonicznie. Zapraszamy do naszej Kliniki

Usuwanie tatuażu

W naszej Klinice dermatologicznej usuniesz swój tatuaż niezależnie od jego koloru. Pracujemy laserem Discovery Pico, który radzi sobie z wielobartwnymi tatuażami - Zapisz się na konsultację już dzisiaj

Zamykanie naczynek

Naszej klinice dermatologicznej specjalizujemy się w zabiegach zamykania naczynek krwionośnych. Zabieg ten z uwagi na konieczność ochrony przed słońcem polecamy wykonywać w okresie jesienno-zimowym

Epilacja

Epilacja laserowa to zabieg, dzięki któremu pozbędziesz się niechcianego owłosienia już niemal na zawsze. Okresowe zabiegi utrwalające, które polecamy powtarzać średnio raz na 2 lata wystarczą, aby podtrzymać efekt zabiegu. Poczuj komfort gładkiej skóry.

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

Blizny powstałe w wyniku trądziku to defekt kosmetyczny powodujący dyskomfort u osób borykających się z tym problemem. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę i dlatego wyposażyliśmy naszą klinikę w nowoczesny laser Discovery Pico, dzięki któremu skutecznie usuwamy znamiona powstałe w wyniku trądziku.

Redukcja cellulitu

Wykonujemy skuteczne zabiegi redukujące cellulit wykorzystując aparat Cellactor. Zapraszamy na konsultację z doświadczonym specjalistą Kliniki Murano.

Wideodermatoskopia

W naszej klinice do oceny znamion skórnych wykorzystujemy wideodermatoskop Foto Finder. Dowiedz się więcej o zabiegu.

Linerase - terapia kolagenowa

Terapia AteloKOLAGENEM Linerase to zabieg z zakresu medycyny przeciwstarzeniowej i dedykowany jest pacjentom, którzy zaobserwowali, że ich skóra stała się mniej elastyczna, a zmarszczki jeszcze bardziej widoczne.

Mezoterapia

Mezoterapia jest zabiegiem stosowanym w celu poprawy kondycji i wyglądu skóry twarzy oraz ciała. Pomaga również w zapobieganiu nadmiernej utraty włosów czy w leczeniu łysienia plackowatego.

Botox

Toksyna botulinowa popularnie zwanana botoxem stosowana jest najczęściej do wygładzania zmarszczek mimicznych twarzy.

Karboksyterapia

To jeden z tych zabiegów, które zmieniły oblicze medycyny estetycznej. Terapia polega na wprowadzeniu pod skórę dwutlenku węgla. Dowiedz się więcej.

Kwas hialuronowy

Wykorzystywany najczęściej do powiększania ust i wypełniania zmarszczek. Kwas wstrzykujemy przy użyciu cienkiej igły w miejscu, które wymaga kosmetyki.

ul. Pokorna 2 lok. U8
00-199 Warszawa
+48 609 450 655
+48 22 252 82 82
recepcja@klinikamurano.com.pl
biuro@klinikamurano.com.pl
Godziny otwarcia
Pon. - Pt. 9:00 - 20:00
Kliknij aby zobaczyć nasz profil
Kliknij aby zobaczyć nasz profil