Umów wizytę

Usuwanie cieni pod oczami 

"Oczy są zwierciadłem duszy"- to w nich widzimy uczucie zadowolenia, szczęścia, smutku czy przygnębienia. W oczach odbijają się również negatywne skutki złego stylu życia, chorób bądź zmęczenia. Skóra wokół oczu jest niezwykle delikatna, cienka oraz pozbawiona gruczołów łojowych stąd też jest ona bardzo podatna na powstawanie zmarszczek, obrzęków czy też sińców.

Cienie pod oczami, potocznie zwane "podkówkami" lub "workami pod oczami" to zmartwienie bardzo wielu kobiet. Przyczyny pojawiania się przebarwień pod oczami nie są do końca wyjaśnione

Jak powstają cienie pod oczami?

W większości przypadków skłonności do ich występowania "dziedziczymy" po swoich mamach, jednak nie tylko genetyka ma wpływ na pojawienie się pod oczami brązowo- sinych cieni. Ich występowanie wiąże się nierzadko z ograniczeniem snu i zmęczeniem jak również nieodpowiednim odżywianiem (braki witamin i minerałów, szczególnie żelaza, ale także odwodnienie). Przyczyną mogą być także niektóre choroby np. owsica, czy też problemem z usuwaniem z organizmu toksyn - choroby nerek. Wizyta u lekarza specjalisty oraz szereg szczegółowych badań może pomóc wyjaśnić co jest przyczyną problemu u danej osoby.
Niezależnie od powodów, "podkówki" pod oczami są zawsze mało estetyczne i mogą powodować wyraźny dyskomfort.

SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ
ul. Pokorna 2 lok. U8
00-199 Warszawa
+48 609 450 655
+48 22 252 82 82
recepcja@klinikamurano.com.pl
biuro@klinikamurano.com.pl
Godziny otwarcia
Pon. - Pt. 9:00 - 20:00
Kliknij aby zobaczyć nasz profil
Kliknij aby zobaczyć nasz profil