Umów wizytę

Lifting twarzy

Lifting twarzy - zabieg

Niechirurgiczny lifting twarzy to zabieg medycyny estetycznej rewitalizujący skórę twarzy. 

Znane powiedzenie mówiące, że „twarz jest zwierciadłem duszy” doskonale wpisuje się w rzeczywistość. Zmęczenie czy też nieprzespana noc, zły nastrój, osłabienie ale również pogodny charakter, optymizm i wewnętrzna radość- wszystkie te elementy możemy wychwycić zaledwie po jednym spojrzeniu na czyjąś twarz.

Skóra u młodych osób jest piękna sama w sobie, nie potrzebuje żadnych zabiegów kosmetycznych bądź upiększających, jej głównymi atutami są  jędrność, sprężystość oraz brak zmarszczek. Żadna młoda kobieta nie pomyśli nawet o tym, żeby wykonać u siebie zabieg liftingu twarzy.

Jednak nic nie trwa wiecznie, wraz z upływem lat stan skóry a zwłaszcza skóry twarzy zaczyna się pogarszać. Struktury skóry ulegają degradacji i tracą zdolność do regeneracji tkanek. Słabiej i wolniej zaczynają działać mechanizmy, które mają wpływ na funkcjonowanie skóry. Zmniejsza się grubość skóry właściwej, rozluźnieniu i zanikaniu ulegają włókna kolagenowe i elastynowe, które stanowią rusztowanie dla komórek. Dochodzi do zaburzeń pracy gruczołów łojowych, zaburzeń równowagi wodno - tłuszczowej, która odpowiada za utrzymanie wilgoci w skórze. Znacznemu osłabieniu ulega synteza kwasu hialuronowego, który odpowiada za nawilżenie skóry.
Poziom utraty jędrności zależy również od rodzaju skóry. Znacznie szybciej zaobserwujemy ją u osób z suchą i delikatną skórą, niż grubą i przetłuszczającą się.

Na utratę jędrności skóry może mieć wpływ wiele czynników. Dzielimy je na:

  • fizjologiczne, a więc związane z genami, naturalnym starzeniem się, zaburzeniami gospodarki hormonalnej, zbyt częstymi i gwałtownymi wahaniami wagi,
  • środowiskowe, takie jak zła dieta, używki: alkohol, papierosy, wysuszenie skóry, niedostateczna ochrona przed promieniami UV

Lifting twarzy - zatrzymaj czas

Starzenie się skóry jest naturalnym procesem jednak ogromna część kobiet nie potrafi poradzić sobie z upływającym czasem, nie godzi się z faktem, że ich skóra się zmienia i dlatego też decyduje się na skorzystanie z zabiegów medycyny estetycznej, która to w tej kategorii pozostawia bardzo szeroki wachlarz usług do wyboru.

Lifting twarzy to rodzaj zabiegu, który bardzo wielu paniom kojarzy się ze skomplikowaną operacją wymagającą długiego okresu rekonwalescencji. Faktycznie jest to prawda, ale jeśli na myśli mamy tradycyjny lifting chirurgiczny z użyciem skalpela, który wymaga od pacjentki pozostania w szpitalu.

Obecnie dzięki bardzo dynamicznemu rozwojowi medycyny estetycznej przywrócenie dawnego wyglądu i pozbycie się niedoskonałości możliwe jest w sposób bezinwazyjny.

Niechirurgiczny lifting twarzy gdyż właśnie o nim mowa pozwala w sposób bezbolesny, szybki a co najważniejsze nie wymagający rekonwalescencji zlikwidować bruzdy i zmarszczki, wymodelować owal twarzy, wypełnić dolinę łez czy też podnieść opadające powieki.

Efekty uzyskane po przeprowadzeniu liftingu twarzy mogą utrzymywać się nawet kilkanaście miesięcy.

SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ
ul. Pokorna 2 lok. U8
00-199 Warszawa
+48 609 450 655
+48 22 252 82 82
recepcja@klinikamurano.com.pl
biuro@klinikamurano.com.pl
Godziny otwarcia
Pon. - Pt. 9:00 - 20:00
Kliknij aby zobaczyć nasz profil
Kliknij aby zobaczyć nasz profil