Umów wizytę

Osocze bogatopłytkowe

Zabiegi mezoterapii z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego należą do w pełni naturalnych sposobów na regenerację skóry. Osocze wykorzystywane do ostrzyknięcia skóry pacjenta jest odwirowywane z krwi pacjenta bezpośrednio przed zabiegiem. Zabiegi te wykorzystywane są przede wszystkim w medycynie estetycznej, jednak swoje zastosowanie mają także w dermatologii, kardiologii, ortopedii czy okulistyce.

Po co wykonuje się zabieg?

Kluczowe znaczenie ma tutaj wysoce skuteczna odbudowa tkanek, do której doprowadza właśnie użycie osocza bogatopłytkowego. Dlatego technologia ta na dobre przyjęła się w leczeniu niektórych schorzeń i urazów. Coraz szerzej osocze bogatopłytkowe wykorzystywane jest także w dermatologii i medycynie estetycznej. Jak wiadomo, starzenie się skóry jest spowodowane utratą zdolności komórek do samoistnej odnowy. Jeżeli zaaplikujemy osocze bogatopłytkowe do wnętrza zmarszczek, doprowadzi to do znacznego pobudzenia komórek macierzystych i do nasilenia się produkcji kolagenu, który ma przecież kluczowe znaczenie, w wyglądzie skóry. Dzięki temu procesowi skóra zostaje zregenerowana i odmłodzona. Poprawia się jej jędrność, elastyczność i poziom nawilżenia.

Wskazania do zabiegu

Procesy starzenia się skóry wynikają przede wszystkim z utraty zdolności komórek do samodzielnej odnowy. Zastosowanie terapii osoczem bogatopłytkowym skutecznie wpływa na odbudowę tkanek, pobudza komórki macierzyste oraz powoduje nasilenie się produkcji kolagenu. Dzięki temu skóra zostaje zregenerowana i odmłodzona, poprawia się także jej elastyczność, jędrność i poziom nawilżenia.

Zabiegi skutecznie wykorzystywane są między innymi do:

  • Redukcji zmarszczek,
  • Przyspieszania gojenia się ran,
  • Rozjaśniania przebarwień,
  • Przywracania skórze naturalnej jędrności, elastyczności i giętkości.

Z zabiegu chętnie korzystają osoby, które narzekają na zmęczoną, pozbawioną blasku cerę, których skóra wymaga wypełnień, przywrócenia napięcia i elastyczności.

Przeciwwskazania

Ze względu na fakt, iż leczenie odbywa się z użyciem materiału autologicznego (pochodzącego od pacjenta) zabieg nie posiada poważniejszych przeciwwskazań. Leczeniem nie mogą zostać objęte osoby z chorobami nowotworowymi, a także kobiety w ciąży i karmiące piersią. Przed zabiegiem należy również poinformować lekarza o przyjmowaniu leków sterydowych oraz rozrzedzających krew.

Wygląd i przebieg zabiegu

Zabieg ostrzykiwania osoczem bogatopłytkowym składa się z trzech etapów. Na samym początku lekarz lub pielęgniarka pobiera niewielką ilość krwi (pacjent nie musi być na czczo) do specjalnych próbówek. Kolejnym etapem jest wirowanie pobranej od pacjenta krwi w specjalnej wirówce laboratoryjnej, w której następuje oddzielenie erytrocytów i leukocytów od osocza zawierającego płytki krwi. Zabieg kończy się wstrzyknięciem otrzymanego osocza do skóry z zastosowaniem techniki mezoterapii.

Zalecenia i profilaktyka pozabiegowa

Przez 24 godziny po wykonaniu zabiegu należy unikać chodzenia na basen, saunę czy też siłownię. Nie zaleca się również stosowania preparatów zawierających wysokie stężenie składników aktywnych lub kwasów.

Jak długo trwa zabieg?

W zależności od obszaru czas trwania zabiegu wynosi od 30 – 60 min.

Jak długo utrzymuje się efekt?

W zależności od stylu życia pacjenta i stosowanej po zabiegu pielęgnacji skóry efekty utrzymują się od 6 do 12 miesięcy. Dla wzmocnienia działania istnieje możliwość zakupienia kremu z własnym osoczem bogatopłytkowym. Jego regularne stosowanie sprawi, że skóra stanie się odżywiona, odzyska blask i świeży kolor a zmarszczki ulegną widocznemu zmniejszeniu.

Kiedy widoczne są pierwsze efekty zabiegu?

Proces przebudowy tkanek zaczyna się już po 48 h od zabiegu natomiast widoczne efekty zauważalne są po dwóch tygodniach.

Jak często można wykonywać zabieg?

Zaleca się wykonanie serii 2- 4 zabiegów w odstępach dwytygodniowych a kolejno 1- 2 razy w roku.

Polecamy

Doskonałe efekty przynosi terapia łączona- laser frakcyjny CO2 + osocze bogatopłytkowe. Po wykonaniu zabiegu laserem, wklepujemy osocze w “podziurawioną” przez laser skórę. Dzięki takiej kolejności, czas regeneracji skóry będzie nawet dwukrotnie szybszy!

Części ciała twarz, szyja, dekolt
Przedział cenowy
Wskazania zmarszczki
Czas trwania 30-45 min
SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ

Grudki perliste

Jeżeli dotknął Cię problem grudek perlistych z pewnością pomożemy. Nasi specjaliści posiadają wieloletnie doświadczenie w leczeniu tej przypadłości. Więcej informacji uzyskasz telefonicznie. Zapraszamy do naszej Kliniki

Usuwanie tatuażu

W naszej Klinice dermatologicznej usuniesz swój tatuaż niezależnie od jego koloru. Pracujemy laserem Discovery Pico, który radzi sobie z wielobartwnymi tatuażami - Zapisz się na konsultację już dzisiaj

Zamykanie naczynek

Naszej klinice dermatologicznej specjalizujemy się w zabiegach zamykania naczynek krwionośnych. Zabieg ten z uwagi na konieczność ochrony przed słońcem polecamy wykonywać w okresie jesienno-zimowym

Epilacja

Epilacja laserowa to zabieg, dzięki któremu pozbędziesz się niechcianego owłosienia już niemal na zawsze. Okresowe zabiegi utrwalające, które polecamy powtarzać średnio raz na 2 lata wystarczą, aby podtrzymać efekt zabiegu. Poczuj komfort gładkiej skóry.

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

Blizny powstałe w wyniku trądziku to defekt kosmetyczny powodujący dyskomfort u osób borykających się z tym problemem. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę i dlatego wyposażyliśmy naszą klinikę w nowoczesny laser Discovery Pico, dzięki któremu skutecznie usuwamy znamiona powstałe w wyniku trądziku.

Redukcja cellulitu

Wykonujemy skuteczne zabiegi redukujące cellulit wykorzystując aparat Cellactor. Zapraszamy na konsultację z doświadczonym specjalistą Kliniki Murano.

Wideodermatoskopia

W naszej klinice do oceny znamion skórnych wykorzystujemy wideodermatoskop Foto Finder. Dowiedz się więcej o zabiegu.

Linerase - terapia kolagenowa

Terapia AteloKOLAGENEM Linerase to zabieg z zakresu medycyny przeciwstarzeniowej i dedykowany jest pacjentom, którzy zaobserwowali, że ich skóra stała się mniej elastyczna, a zmarszczki jeszcze bardziej widoczne.

Mezoterapia

Mezoterapia jest zabiegiem stosowanym w celu poprawy kondycji i wyglądu skóry twarzy oraz ciała. Pomaga również w zapobieganiu nadmiernej utraty włosów czy w leczeniu łysienia plackowatego.

Karboksyterapia

To jeden z tych zabiegów, które zmieniły oblicze medycyny estetycznej. Terapia polega na wprowadzeniu pod skórę dwutlenku węgla. Dowiedz się więcej.

Kwas hialuronowy

Wykorzystywany najczęściej do powiększania ust i wypełniania zmarszczek. Kwas wstrzykujemy przy użyciu cienkiej igły w miejscu, które wymaga kosmetyki.

ul. Pokorna 2 lok. U8
00-199 Warszawa
+48 609 450 655
+48 22 252 82 82
recepcja@klinikamurano.com.pl
biuro@klinikamurano.com.pl
Godziny otwarcia
Pon. - Pt. 9:00 - 20:00
Kliknij aby zobaczyć nasz profil
Kliknij aby zobaczyć nasz profil