Usuwanie rozstępówUsuwanie rozstępów - laser Discovery Pico

W Klinice Murano usuwanie rozstępów wykonujemy wykorzystując obecnie najnowocześniejszy laser jakim jest Discovery Pico. 

Rozstępy to wrzecionowate pasma występujące najczęściej na skórze brzucha, pośladków, ud i piersi, znacznie częściej u kobiet niż u mężczyzn.

Za główną przyczynę ich powstawania podaje się upośledzenie fibroblastów - włókien odpowiedzialnych za elastyczność, jędrność i napięcie skóry.

Ich upośledzenie powoduje, że włókna stają się mniej odporne na rozciąganie w następstwie czego dochodzi do ich zerwania a w konsekwencji powstania rozstępów na skórze.

Największą skłonność do rozstępów mają:

  • osoby o częstych wahaniach wagi,
  • kobiety w ciąży,
  • kulturyści,
  • osoby otyłe,
  • osoby przyjmujące leki steroidowe,
  • osoby z predyspozycjami genetycznymi,
  • młodzież w okresie dojrzewania.

Usuwanie rozstępów - zabieg

Rozstępy to jedna z najpowszechniej spotykanych zmian skórnych, dotykających głównie skóry brzucha, ud, pośladków, piersi czy pleców, znacznie częściej spotykana u kobiet niż u mężczyzn dlatego też to płeć piękna przeważa wśród pacjentów decudujących się na usuwanie rozstępów laserem Discovery Pico.

Do głównych przyczyn powstawania rozstępów zalicza się ciążę, znaczny przyrost masy ciała w krótkim czasie, czynniki hormonalne czy genetyczne. Zmiany tworzą się w wyniku osłabienia skóry, jej nadmiernego rozciągania się jak i w wyniku naruszenia sieci włókien kolagenowych i elastynowych.

Tworzenie się rozstępów przebiega w dwóch fazach. Podczas fazy zapalnej na skórze można zauważyć powstawanie zmian przyjmujących początkowo barwę ciemnoczerwoną, późnej natomiast siną. Możliwe jest również wystąpienie obrzęku. Etap ten może trwać do sześciu miesięcy. Drugą fazą jest faza zanikowa, podczas której rozstępy bledną i przyjmują swoją końcową formę.

Leczenie rozstępów przynosi najlepsze efekty, gdy zostaje podjęte w pierwszych etapach fazy zapalnej. Zabiegi usuwania rozstępów przeprowadzane w tym okresie przynoszą najlepsze efekty. Należy pamiętać, że rozstępy nie są niebezpieczne dla zdrowia.

Usuwanie rozstępów - umów się na zabieg w Klinice Murano.

SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ

Grudki perliste

Jeżeli dotknął Cię problem grudek perlistych z pewnością pomożemy. Nasi specjaliści posiadają wieloletnie doświadczenie w leczeniu tej przypadłości. Więcej informacji uzyskasz telefonicznie. Zapraszamy do naszej Kliniki

Usuwanie tatuażu

W naszej Klinice dermatologicznej usuniesz swój tatuaż niezależnie od jego koloru. Pracujemy laserem Discovery Pico, który radzi sobie z wielobartwnymi tatuażami - Zapisz się na konsultację już dzisiaj

Zamykanie naczynek

Naszej klinice dermatologicznej specjalizujemy się w zabiegach zamykania naczynek krwionośnych. Zabieg ten z uwagi na konieczność ochrony przed słońcem polecamy wykonywać w okresie jesienno-zimowym

Epilacja

Epilacja laserowa to zabieg, dzięki któremu pozbędziesz się niechcianego owłosienia już niemal na zawsze. Okresowe zabiegi utrwalające, które polecamy powtarzać średnio raz na 2 lata wystarczą, aby podtrzymać efekt zabiegu. Poczuj komfort gładkiej skóry.

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

Blizny powstałe w wyniku trądziku to defekt kosmetyczny powodujący dyskomfort u osób borykających się z tym problemem. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę i dlatego wyposażyliśmy naszą klinikę w nowoczesny laser Discovery Pico, dzięki któremu skutecznie usuwamy znamiona powstałe w wyniku trądziku.

Redukcja cellulitu

Wykonujemy skuteczne zabiegi redukujące cellulit wykorzystując aparat Cellactor. Zapraszamy na konsultację z doświadczonym specjalistą Kliniki Murano.

Wideodermatoskopia

W naszej klinice do oceny znamion skórnych wykorzystujemy wideodermatoskop Foto Finder. Dowiedz się więcej o zabiegu.

Linerase - terapia kolagenowa

Terapia AteloKOLAGENEM Linerase to zabieg z zakresu medycyny przeciwstarzeniowej i dedykowany jest pacjentom, którzy zaobserwowali, że ich skóra stała się mniej elastyczna, a zmarszczki jeszcze bardziej widoczne.

Mezoterapia

Mezoterapia jest zabiegiem stosowanym w celu poprawy kondycji i wyglądu skóry twarzy oraz ciała. Pomaga również w zapobieganiu nadmiernej utraty włosów czy w leczeniu łysienia plackowatego.

Botox

Toksyna botulinowa popularnie zwanana botoxem stosowana jest najczęściej do wygładzania zmarszczek mimicznych twarzy.

Karboksyterapia

To jeden z tych zabiegów, które zmieniły oblicze medycyny estetycznej. Terapia polega na wprowadzeniu pod skórę dwutlenku węgla. Dowiedz się więcej.

Kwas hialuronowy

Wykorzystywany najczęściej do powiększania ust i wypełniania zmarszczek. Kwas wstrzykujemy przy użyciu cienkiej igły w miejscu, które wymaga kosmetyki.

ul. Pokorna 2 lok. U8
00-199 Warszawa
+48 609 450 655
+48 22 252 82 82
recepcja@klinikamurano.com.pl
biuro@klinikamurano.com.pl
Godziny otwarcia
Pon. - Pt. 9:00 - 20:00
Kliknij aby zobaczyć nasz profil
Kliknij aby zobaczyć nasz profil