Umów wizytę

Zamykanie naczynek - zabieg

Zabieg zamykania naczynek przy użyciu lasera neodymowo-yagowego polega na naświetleniu rozszerzonego naczynka promieniem lasera, który błyskawicznie podgrzewa krew znajdującą się w naczynku. Proces ten powoduje obkurczenie i w konsekwencji trwałe zamknięcie naczynka. Zabieg nie jest bolesny jednak w przypadku większych naczyń może wystąpić pewien dyskomfort związany z pieczeniem.

zamykanie naczynek laserem

Rozszerzone naczynia krwionośne stanowią często problem natury czysto kosmetycznej. Pojedyncze lub rozbudowane sieci naczyń, które widoczne są przez skórę mogą u wielu osób być przyczyną skrępowania i niezadowolenia ze swojego wyglądu. Ich natężenie często jest problemem indywidualnym. U jednych mogą być mało widoczne, u innych bardziej co w konsekwencji wpływa na pewność siebie i przeobraża się w poważny problem. Rozszerzone naczynia krwionośne nazywamy teleangiektazjami. Są one trwałe, widoczne przez skórę pod postacią czerwonych nitek. Pierwszą fazą ich powstawania jest rumień, który po pewnym czasie albo znika albo przeobraża się w bardziej widoczne naczynia. Mogą one przybrać różną formę, od delikatnych pojedynczych cieniutkich kreseczek po większe pajęczykowate sieci. Najczęściej występują na policzkach, nosie oraz nogach. Naczynia te tworzą zwartą, gęstą sieć, w efekcie czego może pojawić się rozległy rumień.

Czynników, które sprzyjają rozszerzeniu naczyń krwionośnych jest wiele. Możemy je podzielić na wtórne (nabyte) i pierwotne (samoistne). Do najważniejszych należą:

 • Uwarunkowania genetyczne,
 • Wpływ czynników atmosferycznych: wiatr, duża wilgotność, wysoka temperatura,
 • Ekspozycja na słońce,
 • Częste korzystanie z solarium,
 • Schorzenia ogólnoustrojowe,
 • Stosowanie niektórych leków; głównie sterydów.

W leczeniu zmian naczyniowych wykorzystuje się działanie światła laserowego, które dociera w głąb naczyń krwionośnych i zostaje pochłonięte przez hemoglobinę. Następnie wytwarza się energia cieplna, która odparowuje wodę z naczyń powodując ich wysuszenie, a w konsekwencji całkowite usunięcie.

Zamykanie naczynek - wskazania do zabiegu

Pacjenci decydują się na zabieg głównie ze względów kosmetycznych ale również rozszerzone naczynka stanowią dla nich problem natury medycznej. W niektórych przypadkach wywołują one ból oraz uczucie dyskomfortu spowodowane „ściąganiem“ skóry czy też pieczeniem.

                                                                                                                     Przeciwwskazania:

Zamykanie naczyń

 • świeża opalenizna,
 • przerwanie ciągłości skóry,
 • zaburzenia krzepnięcia,
 • stosowanie leków, które mogą obniżyć krzepliwość krwi,
 • ciąża oraz okres karmienia piersią,
 • cukrzyca, epilepsja oraz czynna choroba nowotworowa.

Zalecenia i profilaktyka pozabiegowa

Po wykonaniu zabiegu przez conajmniej 4 tygodnie należy unikać opalania się (zarówno na słońcu, jak i w solarium). Bardzo ważna jest ochrona leczonego obszaru przed uszkodzeniem.  Pacjent powinien również unikać sytuacji, które mogą powodować rozszerzenia naczyń krwionośnych np: nadmierny wysiłek fizyczny, korzystanie z sauny, branie gorących kąpieli. Zalecana również jest odpowiednia pielęgnacja domowa- stosowanie delikatnych preparatów myjących oraz nawilżanie skóry minimum 2-3 razy dziennie. Jeśli istnieje taka możliwość, warto wstrzymać się od nakładania makijażu przez ok. 3 dni po wykonaniu zabiegu.

Ile zabiegów należy wykonać, aby naczynka zostały całkowicie usunięte?

 Na liczbę zabiegów wpływają wielkość i głębokość naczyń, te najpłytsze mogą zniknąć już za pierwszym razem. Obszerne „pajączki”, znajdujące się na nogach, albo policzkach mogą być usunięte dopiero po 2/5 naświetleniu. Należy pamiętać o przerwach między zabiegami (4-8 tygodni).

 

Kiedy należy poddać się zabiegowi?

Głównym zaleceniem po zabiegu jest bezwzględna ochrona leczonego obszaru przed słońcem, dlatego też na zabieg najlepiej zdecydować się w okresie jesienno- zimowym.

Polecamy

Klinika Murano swoim Pacjentom oferuje aż trzy metody zamykania naczynek.
Najlepszym jak do tej pory laserem usuwającym duże naczynia głównie na nogach jest laser neodymowo: yagowy o długości fali 1064 nm. Do terapii rumienia wykorzystywany jest laser Dye- VL- cechuje się no krótszą długoścą fali a co za tym idzie płytszą penetracją. Najnowszym urządzeniem wykoszystującym proces termokoagulacji jest Veinwave. Urządzenie to doskonale sprawdza się przy zamykaniu bardzo drobnych naczyń w obszarze twarzy, nóg, ramion czy też innych części ciała.

Części ciała całe nogi
Przedział cenowy 225-1125
Wskazania rozszerzone naczynia krwionośne
Czas trwania 15-60 minut
SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ

Grudki perliste

Jeżeli dotknął Cię problem grudek perlistych z pewnością pomożemy. Nasi specjaliści posiadają wieloletnie doświadczenie w leczeniu tej przypadłości. Więcej informacji uzyskasz telefonicznie. Zapraszamy do naszej Kliniki

Usuwanie tatuażu

W naszej Klinice dermatologicznej usuniesz swój tatuaż niezależnie od jego koloru. Pracujemy laserem Discovery Pico, który radzi sobie z wielobartwnymi tatuażami - Zapisz się na konsultację już dzisiaj

Zamykanie naczynek

Naszej klinice dermatologicznej specjalizujemy się w zabiegach zamykania naczynek krwionośnych. Zabieg ten z uwagi na konieczność ochrony przed słońcem polecamy wykonywać w okresie jesienno-zimowym

Epilacja

Epilacja laserowa to zabieg, dzięki któremu pozbędziesz się niechcianego owłosienia już niemal na zawsze. Okresowe zabiegi utrwalające, które polecamy powtarzać średnio raz na 2 lata wystarczą, aby podtrzymać efekt zabiegu. Poczuj komfort gładkiej skóry.

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

Blizny powstałe w wyniku trądziku to defekt kosmetyczny powodujący dyskomfort u osób borykających się z tym problemem. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę i dlatego wyposażyliśmy naszą klinikę w nowoczesny laser Discovery Pico, dzięki któremu skutecznie usuwamy znamiona powstałe w wyniku trądziku.

Redukcja cellulitu

Wykonujemy skuteczne zabiegi redukujące cellulit wykorzystując aparat Cellactor. Zapraszamy na konsultację z doświadczonym specjalistą Kliniki Murano.

Wideodermatoskopia

W naszej klinice do oceny znamion skórnych wykorzystujemy wideodermatoskop Foto Finder. Dowiedz się więcej o zabiegu.

Linerase - terapia kolagenowa

Terapia AteloKOLAGENEM Linerase to zabieg z zakresu medycyny przeciwstarzeniowej i dedykowany jest pacjentom, którzy zaobserwowali, że ich skóra stała się mniej elastyczna, a zmarszczki jeszcze bardziej widoczne.

Mezoterapia

Mezoterapia jest zabiegiem stosowanym w celu poprawy kondycji i wyglądu skóry twarzy oraz ciała. Pomaga również w zapobieganiu nadmiernej utraty włosów czy w leczeniu łysienia plackowatego.

Karboksyterapia

To jeden z tych zabiegów, które zmieniły oblicze medycyny estetycznej. Terapia polega na wprowadzeniu pod skórę dwutlenku węgla. Dowiedz się więcej.

Kwas hialuronowy

Wykorzystywany najczęściej do powiększania ust i wypełniania zmarszczek. Kwas wstrzykujemy przy użyciu cienkiej igły w miejscu, które wymaga kosmetyki.

ul. Pokorna 2 lok. U8
00-199 Warszawa
+48 609 450 655
+48 22 252 82 82
recepcja@klinikamurano.com.pl
biuro@klinikamurano.com.pl
Godziny otwarcia
Pon. - Pt. 9:00 - 20:00
Kliknij aby zobaczyć nasz profil
Kliknij aby zobaczyć nasz profil