Lipodystrofia to nazwa cellulitu, potocznie zwanego skórką pomarańczową. Występuje ona najczęściej na pośladkach, udach, brzuchu oraz na ramionach i swoją strukturą przypomina gąbkę. Dotyka prawie 80% kobiet przed 30. rokiem życia. Jak powstaje? Estrogen działa na naczynia kwionośne, zwiększając ich przepuszczalność oraz zatrzymywanie się wody w organizmie, przez co krążenie i metabolizm są zaburzone. Wskutek tego na naszej skórze pojawiają się grudki i nierówności.

Cellulit jest nie tylko problemem natury kosmetycznej, ale również zdrowotnej, ponieważ może wywoływać cukrzycę. Co więcej, lipodystrofia jest skutkiem ubocznym aplikowania do ciała insuliny i cierpi na nią aż 1/3 cukrzyków. Innymi czynnikami, które wpływają na powstawanie cellulitu są zaburzenia hormonalne (antykoncepcja, okres przekwitania), używki, stresujący styl życia i nieprawidłowe odżywianie, a także predyspozycje genetyczne.

W klinice Murano pozbędziesz się tych problemów dzięki zabiegowi endermologii, karboksyterapii, albo też możesz zredukować cellulit za pomocą Cellactora.

SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ
ul. Pokorna 2 lok. U8
00-199 Warszawa
+48 609 450 655
+48 22 252 82 82
recepcja@klinikamurano.com.pl
biuro@klinikamurano.com.pl
Godziny otwarcia
Pon. - Pt. 9:00 - 20:00
Kliknij aby zobaczyć nasz profil
Kliknij aby zobaczyć nasz profil