Popękane naczynka krwionośne

Niewinne kolorki na twarzy dorosłej osoby mogą zwiastować niewłaściwą pracę naczyń krwionośnych. Brak szybkiej reakcji może prowadzić do powstawania nieestetycznych pajączków. Na szczęście współczesne zabiegi medyczne przychodzą z pomocą również i w tej sytuacji.

Pękające naczynka na twarzy i nogach

Pękające naczynka nazywane także „pajączkami” są nieestetycznym defektem pojawiającym się najczęściej na skórze twarzy, nóg i dekoltu i są problemem znacznie częściej dotykającym kobiet niż mężczyzn. Dlaczego na pękanie naczynek bardziej jest narażona płeć żeńska? Powodem takiego stanu rzeczy jest hormon zwany estrogenem, który przyczynia się do osłabienia naczyń krwionośnych u kobiet. Pękające naczynka pojawiają się zwłaszcza w okresie dojrzewania i menopauzy. Pękanie naczynek samo w sobie nie jest dolegliwością natury medycznej, natomiast nie należy go ignorować, gdyż może być zapowiedzią pojawienia się w przyszłości poważniejszych problemów, takich jak żylaki kończyn dolnych czy trądzik różowaty.

Przyczyny pękania naczynek

Naczynka krwionośne mogą pękać z wielu różnych przyczyn.  Bardzo duże znaczenie mają tu uwarunkowania genetyczne. Jeśli któryś z rodziców zmagał się z tym problemem istnieje niestety bardzo duże ryzyko, że i dziecko w przyszłości będzie miało skłonność do pękających naczynek. Kolejnym czynnikiem sprzyjającym powstawaniu pajączków jest nadwaga oraz brak ruchu i długotrwałe stanie lub siedzenie. Przebywanie kilka godzin w niezmienionej pozycji powoduje, że krew zaczyna zalegać zwiększając tym samym ciśnienie w żyłach a w konsekwencji poszerzenie naczyń. Ponadto z pękaniem naczynek bardzo często borykają się osoby chorujące na trądzik różowaty, zaburzenia hormonalne, nadciśnienie tętnicze oraz zaburzenia krążenia.

Dość często popękane naczynka na twarzy czy innych częściach ciała są problemem kobiet w ciąży. Wynika to z faktu, że w tym okresie zwiększa się ilość krwi w organizmie, a naczynia powiększają się i stają bardziej widoczne.

Skóra naczynkowa a spożywanie alkoholu

Właściciele skóry naczynkowej muszą szczególnie uważać na ilość spożywanego alkoholu. Napoje wyskokowe sprawiają, że naczynka ulegają rozszerzaniu, pękają i prowadzą do powstawania nieestetycznych pajączków. Podobny problem spotyka osoby z cerą naczynkową, które cierpią na problemy skórne w postaci trądziku różowatego. Osoby te także doświadczają pajączków na twarzy, a nadmiar alkoholu tylko pogłębia problem i przyczynia się do zaostrzenia zmian skórnych.

Pękające naczynia krwionośne i ich leczenie

Jak powszechnie wiadomo, lepiej zapobiegać niż leczyć. Okazuje się, że niektóre składniki diety działają zbawiennie na stan zdrowia osób posiadających skórę naczynkową. Warto w codziennym jadłospisie uwzględniać produkty bogate w cenne mikroelementy, takie jak chociażby witamina C. Dlaczego produkty bogate w witaminę C mają tak duże znaczenie? Otóż uczestniczy ona w procesie produkcji kolagenu, a ten z kolei wzmacnia i uelastycznia ściany naczyń krwionośnych. Szczególnie cenne okaże się przyjmowanie witaminy C wraz z rutyną. To połączenie ułatwia syntezę kolagenu, a w konsekwencji uszczelnia naczynia krwionośne.

Kolejnym składnikiem mającym zbawienny wpływ na kondycję skóry wrażliwej i pęknięcia naczyń jest witamina K stosowana zewnętrznie. Osoby zmagające się z pękającymi naczynkami powinny wykorzystywać do codziennej pielęgnacji preparaty przeznaczone do cery nadwrażliwej lub naczyniowej zawierające w składzie witaminę K. Kuracja z wykorzystaniem specyfików bogatych w tą witaminę wzmacnia i uszczelnia osłabione ścianki naczyń, obkurcza poszerzone naczynia włosowate oraz znacząco zmniejsza ich widoczność. Dodatkową korzyścią jest pobudzenie procesów naprawczych, usunięcie długotrwałego zaczerwienienia oraz regeneracja podrażnień cery naczyniowej.

Co jeszcze można zrobić aby naczynka nie pękały? Ruszać się! Na basenie, na świeżym powietrzu, ćwicząc w domu przed telewizorem- forma aktywności nie ma tutaj znaczenia, najważniejsze aby o niej nie zapominać i ćwiczyć regularnie. Na pewno wpłynie to na poziom endorfin ale również znacząco usprawni krążenie i wzmocni naczynia krwionośne.

Jak pozbyć się pękających naczynek – zabiegi

Medycyna estetyczna jest obecnie bardzo rozwinięta i oferuje zabiegi, które w skuteczny sposób pozwalają zmniejszyć widoczność pajączków lub nawet całkowicie je zlikwidować. Niejedna osoba o cerze naczynkowej przekonała się o wyjątkowych efektach takich zabiegów. Dzięki nim rozszerzone naczynka staną się jedynie przeszłością.

Bardzo skutecznym urządzeniem do zamykania naczynek na twarzy jest laser Dye-Vl. Laser emituje światło pulsacyjne z przedziału 500 do 600 nm bedące najbezpieczniejszą wiązką światła dla skóry. Terapia przynosi najlepsze z możliwych efekty a ryzyko uszkodzenia naskórka jest w zasadzie niemożliwe. Zabieg polega na kontrolowanym, termicznym uszkodzeniu komórek, w których nagromadziła się hemoglobina. Powyższy zabieg to prawdziwa perełka w przypadku cery naczynkowej.

Kolejnym laserem dającym doskonałe rezultaty w likwidowaniu pękających naczynek na nogach jest laser neodymowo-yagowy. Głowica lasera wytwarza światło o długości fali 1064 nm. oraz o długim czasie pulsowania. Dzięki takim parametrom możliwa jest głęboka penetracja wewnątrz tkanek a tym samym wysoka skuteczność w zamykaniu nawet dużych zmian naczyniowych na nogach

Masz cerę naczynkową i doskwierają Ci pękające naczynka? Sprawdź naszą ofertę zamykania naczynek i umów się na wizytę. Wszystkie nasze zabiegi są wykonywane przez prawdziwych pasjonatów i profesjonalistów, którzy bez problemu zdołają zlikwidować pękające naczynka na Twojej skórze.